Humenného, podal klubu pomocnú ruku a dokázal, že futbalisti namiesto vypadnutia skončili na piatom mieste. O rok už postúpili do IV. ligy. V nej sa dlho neohriali a z najvyššej regionálnej súťaže začali vystrkovať rožky. Neskúsené mužstvo skončilo na ôsmom mieste, ale po skončení súťažného ročníka 1999/2000 mu postup do II. ligy neušiel. Päťapoltisícová Čaňa teda v novom ročníku privíta kvalitné mužstvá z celého Slovenska.
Tak začala stručná anabáza futbalistov FK Čaňa na včerajšej tlačovej besede s prezidentom klubu Milanom Polčom, generálnym sponzorom Ľubomírom Romanom, tajomníkom Tiborom Zitrickým a trénerom Dušanom Ujhelym.
"Z našej strany snaha je. Myslím si, že hráčom sme vytvorili dobré podmienky a záleží na nich, ako sa so súpermi vysporiadajú. Sami sme zvedaví, čo nám prinesie celá súťaž. My ideme s cieľom nepohybovať sa v dolnom pásme, pretože zachraňuje sa iba ľudský život. Kto nás sleduje dlhšiu dobu, vie, že ideme stále hore a urobíme všetko preto, aby to nebolo naopak. Je pravda, že úspechy prišli za krátky čas, ale systematicky sa venujeme prílivu nových hráčov a stále vsádzame na mladých, talentovaných, z blízkeho okolia a odchovancov" začal na úvod generálny sponzor a bývalý prezident Ľ. Roman, ktorý kvôli pracovnému zaťaženiu prenechal najvyšší post T. Zitrickému. Ten dodal:
"Súperov z druhej najvyššej ligy si nemôžeme vyberať. Sú to veľmi kvalitné mužstvá, zväčša majú prvoligové skúsenosti a práve od nich sa očakáva, že budú ašpirovať na postup. V našom kádri sme spojili mladosť so skúsenosťou. Od mladých cez zrelých hráčov ako sú Sovič, Serbin, Sabol, Hajdučko až po strednú generáciu, ktorá sa pýta do sveta - Jurčo, Tomašiak a Knapík. Príprava bola veľmi krátka, ale na štadióne sme urobili kus práce. S pomocou Obecného úradu na čele so starostom pánom Rečkom sme investovali cca 700 tisíc korún na oplotenie, ohradenie, dovoz hliny a podobne. Veľmi dobre sa nám s nimi spolupracuje. Ročne prispievajú na činnosť futbalového klubu okolo 250 až 400 tisíc korunami. Okrem toho nás podporuje aj zopár menších sponzorov, ale hlavný zostáva ZK Hydina a.s. Košice."
Samozrejme nás zaujímala aj finančná motivácia hráčov.
"Je pravda, že k nám sa pýtali kvalitní hráči, ale žiaľ, hoci by sme ich brali, mali prehnané požiadavky. My chceme ísť skromnejšou cestou. Na celý súťažný ročník máme k dispozícii desať miliónov korún. O odmeňovaní hráčov nebudem hovoriť, ale môžem povedať, že tí najlepší majú základný plat od 8 do 15 tisíc korún, ale samozrejme to bude záležať na samotných futbalistoch, presnejšie na ich výkonoch na trávniku. Myslím si, že sedemdesiattisíc korún mužstvu za víťazstvo vonku a o dvadsať tisíc menej za domáce víťazstvo nie je veľa, ale ani málo. Za nerozhodný výsledok je polovica a za prehru nič. Odkedy som v tomto futbalovom klube, ešte sa nestalo, aby som sľub nedodržal. Pokiaľ na treťoligových trávnikoch sme mávali návštevu okolo tisíc fanúšikov, tak teraz očakávame dvojnásobok. To všetko však bude záležať na hráčoch, aký výkon budú podávať. Zdravotný stav futbalistov je dobrý až na drobné zranenia. Ako už tu bolo spomínané, nepoznáme silu súperov. Chceli sme odohrať prípravné zápasy s Novými Zámkami a Komárnom, ale žiaľ, nevyšlo nám to. Spoliehame sa sami na seba a verím, že každý do toho dá kus srdca, aby sme úspešne reprezentovali nielen Čaňu, ale celý východoslovenský región," povedal na závere Ľ. Roman.
Autor: Jirko VOLNER
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.