ináč by sa totiž nezafarbil, lebo farba by do neho neprenikla. Pri opakovanom farbení môžu vlasy slabnúť a strácať lesk, pri nešetrnom farbení sa "strapkajú", vypadávať by nemali.
Mali by sme sa k svojim vlasom správať šetrne a s citom aj pri farbení. Ako je to? Napríklad všímame si v obchode tuby s farbami, či nie sú na povrchu zamazané od farby. Tak sa totiž pozná prekročený dátum spotreby. Neuvádza sa na výrobkoch, ale na veľkoobchodnom balení. Vlasové prípravky nikdy nekupujme do zásoby. Správny odtieň si zvolíme podľa farby očí, pleti a veku. Starším ženám sa odporúča farba o 2-3 odtiene svetlejšia než bola pôvodná. Mladé vekové kategórie si môžu dovoliť aj o niekoľko odtieňov tmavším. Odtiene by sme nemali často meniť a ak, pri zmene najmä na svetlejší sa predchádzajúca farba musí "stiahnuť" - odfarbiť, čo je pre vlasy dvojnásobná záťaž.
Odtieň vyskúšame najprv nechemickou cestou napr. pomocou farebného tužidla alebo prelivu (bez čpavku a peroxidu). Farba by nemala pri nanášaní ani potom páliť, nepatrí pod sušiacu helmu, neprikrýva sa igelitom, ani ničím iným. Pri opakovanom farbení nenanášame prípravok na všetky vlasy naraz: najprv na odrastenú časť a nakoniec farbené vlasy. Úplne bezcitné je farbenie vlasov a trvalá naraz. Väčšie zlo je trvalá, preto k nej pristupujme najskôr. Až s odstupom najmenej 5 dní vlasy zafarbíme. Čo je dôležité - to je ošetrovanie vlasovou kozmetikou pre farbené vlasy a to sa týka aj šampónov pre narušené vlasy a regeneračných prípravkov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.