Technickej univerzity (TU) v Košiciach. Výuku a prípravu kurzových materiálov sa podarilo zrealizovať v rámci projektu Espesit v programe Leonardo da Vinci, ktorý iniciuje TU v spolupráci s Občianskym združením ETP Slovensko, Prešovskou regionálnou komorou SOPK Prešov a zahraničnými partnermi zo Škótska a Nemecka.
Vďaka grantu, ktorý TU získala od Európskej komisie v Bruseli, bolo možné vydať výukové materiály, konkrétne textovú príručku, CD-rom s krátkymi videozáznamami a audiokazetu pre potreby dištančného vzdelávania.
"Ide o jediný kurz takéhoto charakteru na Slovensku. Štyridsať účastníkov kurzu, ktorí pochádzajú z rôznych oblastí podnikania a školstva, bude študovať diaľkovo tri mesiace, pričom svoje úlohy budú konzultovať so zahraničnými lektormi cez internet," informovala na včerajšej tlačovej besede koordinátorka projektu doc. Ing. Ľudmila Komorová a ako dodala, v kurzoch, na konci ktorých dostanú účastníci odborné certifikáty, sa plánuje pokračovať i na budúci rok.
Letná škola angličtiny je ďalší z programov projektu Espesit v priestoroch TU, ktorá končí už tento piatok. Dvojtýždňová výučba angličtiny bola určená prevažne pre interných ale i externých doktorandov z rôznych vysokých škôl na Slovensku, študujúcich prevažne enviromentálne vedy.
Ako na záver Ľudmila Komorová zhrnula, najmä u ľudí pracujúcich v štátnej správe je silnou bariérou neznalosť angličtiny. Zaujímavosťou prejektu je, že ich organizátori automaticky vytvorili príležitosti i nezamestnaným.
"Cieľom kurzov, ktoré pravdepodobne započali na Slovensku tradíciu, je, aby otvorili všetkým svojim absolventom dvere do Európy," dokončila Ľudmila Somorová.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.