prepustili z nemocnice, vyvolala polemiku, či by prezidentskí kandidáti nemali voličov oboznámiť so svojím zdravotným stavom.
Diskusiu umocnil fakt, že o hospitalizácii exprezidenta a najmä o príčinách jeho päť dní trvajúceho pobytu v nemocnici Vojenského námorníctva v Gdaňsku verejnosť veľa nevedela a informácie sa opierali o špekulácie a dokumenty. Situáciu skomplikoval i sám Lech Walesa, keď v rozhovore pre tlačovú agentúru Reuters povedal, že ak testy jeho srdca nedopadnú dobre, rezignuje z prezidentskej kandidatúry a na voľbách sa nezúčastní. No krátko po tomto interview manželka Lecha Walesu - Danuta oficiálne potvrdila, že jej muž bude po krátkom odpočinku pokračovať v svojej predvolebnej kampani. Chýbajúce a miestami aj protichodné vyhlásenia v súvislosti so zdravotným stavom Lecha Walesu vyvolali v Poľsku diskusiu, či by voliči nemali poznať zdravotný stav politikov, ktorí sa budú o mesiac a pol uchádzať o ich hlasy v prezidentských voľbách. Lech Walesa sa vyjadril, že voliči majú právo i na tento typ informácie. Podobný názor prezentoval ďalší kandidát Andrzej Olechowski. Líder a kandidát "ľudovcov" Jaroslaw Kalinowski informoval, že sa nepodrobil osobitnej lekárskej prehliadke. Zároveň ubezpečil, že je zdravotne úplne v poriadku a nepovažuje za potrebné zverejňovať ďalšie podrobnosti.
Politik "Solidarity" Marian Krzaklewski sa na poslednom stretnutí s voličmi poponáhľal s tvrdením, že so zdravím nemá problémy. No na návrh, aby kandidáti formou osvedčenia informovali o svojich eventuálnych chorobách a zdravotných ťažkostiach reagoval rezervovane. Súčasný prezident Aleksander Kwasniewski je stúpencom európskej formy demokracie. A tá oproti americkej o zdravotných problémoch a chorobách politikov hovorí diskrétne. Podľa vyhlásenia poľského prezidenta je otázka zdravia privátnou vecou každého jednotlivca.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.