vecí Joschkom Fischerom. Podľa Fischera by sa Slovensko malo integrovať do euroatlantických štruktúr čo najskôr. Dzurinda zdôraznil, že smerovanie Slovenska do NATO a EÚ je nezvratné a nezmenia ho ani ďalšie parlamentné voľby.
Ako po stretnutí informovala hovorkyňa premiéra Miriam Fiťmová, nemecký diplomant prezentoval postoj svojej krajiny na Medzivládnej konferencii 2000. Nemecko presadzuje tzv. malú reformu, ktorá by sa mala dotýkať ako počtu členov Európskej komisie, tak aj prerozdelenia hlasov v Rade EÚ. V rozhovore Dzurinda ocenil dobrú úroveň vzájomných vzťahov medzi Slovenskom a Nemeckom, ktorú by mala potvrdiť aj návšteva spolkového kancelára Gerharda Schrödera na Slovensku 23. októbra. Nemecko patrí medzi našich najvýznamnejších obchodných partnerov najväčším objemom investícií na Slovensku. Medzi otvorené otázky, o ktorých sa v Bratislave diskutovalo, patrí aj budova slovenského zastupiteľského úradu v Berlíne. Slovensko v spore, ktorý sa ocitol na súde, požaduje kompenzáciu za budovu o ktorú prišlo.
Slovenský premiér a prvý muž nemeckej diplomacie si spoločne aj zabehali. Trasa na dunajskej hrádzi Rusovce - Čunovo bola dlhá 12 kilometrov. Fischer, ktorý bol na jednodňovej návšteve Slovenska, rokoval aj so svojím rezortným partnerom Eduardom Kukanom.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.