období vyčíňa predovšetkým v rovnomennej austrálskej metropole a podľa odhadov odborníkov by mohol infikovať až 800 000 ľudí, pričom dve maloleté deti už chrípke podľahli, píše vo včerajšom vydaní nemecký denník Die Welt.
Organizačný výbor Olympijských hier odporučil atlétom, ktorí rovnako ako deti či starší ľudia patria medzi rizikové skupiny, aby sa proti nebezpečnej chrípke dali očkovať.
Človek postihnutý vírusom chrípky Sydney A ochorie v priebehu 24-48 hodín, upresňujú noviny. Ochorenie sa prejavuje zimnicou, horúčkou a bolesťami hrdla, hlavy či svalov, pričom tieto prejavy pretrvávajú až päť dní. Epidémiu chrípky, ktorá je pre súčasné ročné obdobie netypická, vysvetľujú austrálske zdravotnícke úrady stresom z nadchádzajúcich hier.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.