špílmacher 1. FC Vlado Zvara: "Dá sa povedať, že náš výkon bol dobrý. Aj keď výkon nikdy nemôže byť vynikajúci, keď sa prehrá. Robili sme chyby, hlavne taktické. Napríklad za stavu 2:1 sme sa mali viac sústrediť na obranu, veď výsledok 2:1 bol pre nás v danej chvíli super. Ale sme dosť útočné mužstvo, aj chlapci sú tak viac útočne naladení, takže stále sme chceli dať ešte ten jeden gól. No nepodarilo sa nám to, zahodili sme gólovú šancu a vzápätí sme dostali nešťastný gól na 2:2, bola to nechytateľná strela, také málo padajú. No a v závere tá penalta už bola len klincom do našej rakvy. Málokto z tohto mužstva má skúsenosti z pohárových zápasov. Na konci sme zahrali naozaj veľmi netakticky..."
Prvý polčas bol fakt super. "Dovtedy mala naša hra fazónu, hrali sme pekne, ľuďom sa to páčilo, mali sme aj šance..." Ani ten druhý nebol zlý. Akurát pre tigrov škoda, že ten, čo kedysi vymyslel polčas, ho vymyslel 45, a nie iba 30-minútový... "Tých posledných pätnásť minút už fakt asi stačilo len odkopávať loptu na tribúnu, hrať dedinský futbal, vyhrať 2:1 a mali by sme vonku aj šancu na postup. Tých pätnásť minút nám ozaj stačilo len odkopávať lopty..." V nadstavenom čase prvej časti hry si Zvara postavil loptu na priamy kop, diváci zatajili dych, lebo dobre vedia, že Vlado trestňáky vie, ale triaslo sa len brvno bezmocného Almera! Ale to bola len jedna z viacerých dobrých streleckých príležitostí Košičanov v prvom polčase. "Určite mrzí aj to moje brvno, aj tie šance, čo sme mali predtým, mali sme to tam nejako dotlačiť, lebo som presvedčený, že keby sme v prvom polčase dali jeden gól a v druhom pridali tie dva, bol by to iný zápas. 0:0 po prvom polčase je pre súpera stále dobre. Škoda tých šancí, už je neskoro teraz o tom rozprávať..."
V 53. minúte zobral pri ľavej autovej čiare loptu Onofrej, vrútil sa do šestnástky GAK-u ako kamión, až ho fauloval Ehmann a penaltu kopol Zvara po zemi do ľavého rohu, kým Almer si vybral opačnú stranu. Triasli sa Vladovi kolená, alebo 'konal' chladnokrvne? "Penalta nie je jednoznačná nikdy. Ani nie že tréma, ale zodpovednosť pri tom pokutovom kope je vždy veľká, lebo je to stopercentná gólová šanca. Takže zodpovednosť spojená aj s tou trémou je tam stále. Neviem, či je nejaký strelec, ktorý by šiel kopnúť penaltu úplne suverénne, možno že tí veľkí hráči áno, ale my zatiaľ ešte veľkí hráči nie sme." No, tak napríklad Pamičova s kamenným pokojom 'zavesená' jedenástka v nadstavenom čase, keď Chorvát ani brvou nehol, bola jednou z tých, o akých vraví Zvara... A čo odveta o dva týždne? "Treba hrať na dobrý výsledok, Rakúšania dali vonku tri góly a sú jednoznačným favoritom aj doma."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.