Štvrtok, 21. február, 2019 | Meniny má Eleonóra

Slovač pod vlajkou s piatimi kruhmi

Súhrn ďalších včerajších vystúpení slovenských reprezentantov na OH v Sydney:Medzititul: VODNÝ SLALOMV kategórii K1 skončil slovenský vodný

Súhrn ďalších včerajších vystúpení slovenských reprezentantov na OH v Sydney:

Medzititul: VODNÝ SLALOM

V kategórii K1 skončil slovenský vodný slalomár Peter Nagy na konečnej 12. pozícii. V konkurencii 15 pretekárov absolvoval 35-ročný slovenský reprezentant v prvom i druhom kole čistú jazdu a rozhodcovia mu namerali výsledný čas 234,03. Po prvej jazde bol Nagy na 13. priečke časom 117,66, po druhej jazde si polepšil o jedno miesto. Suverénnym víťazom sa stal Nemec Thomas Schmidt, ktorý mal po dvoch jazdách viac ako šesťsekundový náskok pred druhým Britom Paulom Ratcliffom. Tretí skončil Talian Paul Ferrazzi.

Medzititul: TENIS

Po dvoch utorkových prehrách sa slovenský tenis dočkal v olympijskom turnaji včera prvého víťazstva. Navyše suverénneho a nádeje vzbudzujúceho. Karol Kučera (v aktuálnom rebríčku ATP Champions Race 44., kým Henman 10.) si v prvom kole bez problémov poradil so sedmičkou turnaja Britom Timom Henmanom 6:3, 6:2 za 1:19 h. Upravil tým vzájomnú bilanciu duelov na 6:5 vo svoj prospech. V druhom kole ho čaká zajtra mladý Švajčiar Roger Federer (bilancia 0:1). Dvadsaťšesťročný rodák z Bratislavy tým minimálne vyrovnal atlantské vystúpenie, keď sa tiež dostal do najlepšej tridsaťdvojky.

Slovenský tenis sa včera v Sydney dočkal aj druhého víťazstva. Bojnická rodáčka Karina Habšudová (27 rokov) splnila úlohu favoritky a za 1:20 h zdolala o osem rokov mladšiu slovinskú súperku Katarinu Srebotnikovú v prvom vzájomnom dueli v dvoch setoch 6:3, 7:6 (7). V druhom kole čaká Slovenku už dnes štvrtá nasadená Conchita Martinezová zo Španielska, ktorá si podľa očakávania poradila s Maďarkou Petrou Mandulovou za 43 minút 6:1, 6:0.

Medzititul: JACHTING

Slovenský reprezentant Patrik Pollák si po včerajšej 5. a 6. rozjazde olympijskej regaty v Sydney v olympijskej triede Mistral nevylepšil svoje postavenie v priebežnom poradí a ostal na 24. pozícii. Po stredajšej 5. rozjazde síce Pollák postúpil na 23. miesto, ale v šiestej opäť zaváhal a klesol späť na 24. priečku. Vo svojom piatom vystúpení na vodách sydneyského zálivu obsadil najlepší slovenský jachtár súčasnosti 17., v šiestom 24. miesto. Slovenský reprezentant bol po strede spokojný. "Dnes sme boli 5,5 hodiny na vode, čo bolo super. S výkonom a umiestnením som spokojný. Na vode bolo veľmi veľa surfov, a tak sa veľmi predbiehať nedalo. Prvá jazda mi vyšla veľmi dobre. V druhej som mal zlý štart a trápil som sa v strede štartového poľa," povedal spokojný Patrik Pollák.

Medzititul: PLÁVANIE

Slovenská plavkyňa Martina Moravcová aj vo svojej tretej disciplíne - 100 m voľným spôsobom - postúpila do finále. Po zisku dvoch strieborných medailí - 100 m motýlik a 200 m v. sp. - bude mať opäť príležitosť obohatiť svoju medailovú zbierku. V prvom semifinále skončila druhá časom 55,06 iba o dohmat za víťaznou Američankou Darou Torresovou (55,02) a do dnešného finále postúpila štvrtým najlepším časom. V druhom semifinále vytvorila Holanďanka Inge de Brujinová svetový rekord časom 53,77.

Medzititul: STREĽBA

"Prognóza lekárov nášho tímu sa celkom nesplnila, Jozef má stále teplotu, ale napriek tomu pôjde dnes obhajovať v ľubovoľnej malokalibrovke na 60 výstrelov bronz spred štyroch rokov z Atlanty," povedal tréner najlepšieho svetového strelca Jozefa Gönciho Anton Beľák. Po pondelkovej súťaži v streľbe zo vzduchovej pušky, v ktorej 26-ročný Košičan obsadil 11. miesto, sa u neho znovu objavili príznaky virózy, s ktorou zápasil po prílete do Austrálie. Lekársky tím slovenskej výpravy sa pustil do práce, Gönciho dôkladne vyšetril a naordinoval mu antibiotiká, lieky na zníženie teploty a infúzie. Podľa šéflekára MUDr. Tibora Marčeka bolo z hľadiska vývoja Gönciho zdravotného stavu rozhodujúce stredajšie popoludnie. "Jozef užíva stále lieky na zníženie teploty, a ak bude ráno jeho stav aspoň taký ako momentálne, vo štvrtok ráno pôjde strieľať. Predpokladám však, že to bude už len lepšie," nádejal sa Anton Beľák. V ĽM 60 sa na strelnici v Cecil Parku predstaví 55 pretekárov, z ktorých podľa trénera Antona Beľáka minimálne dvadsať môže pomýšľať na finále.