za celý rad nehôd. Tieto topánky, ktoré ich nositeľovi dokážu pridať 20 aj viac centimetrov výšky, sa v ostatnom čase rozšírili v Thajsku rýchlosťou blesku.
Polícia argumentuje, že vysoké podrážky znižujú schopnosť vodičov, v tomto prípade vodičiek, lebo ide prevažne o topánky dámske, dostatočne rýchlo šliapnuť v prípade potreby na brzdy. Thajsko preto pripravuje návrh úpravy dopravného zákona z roku 1979, ktorá má zakázať všetky činnosti, ktoré sú neobvyklé alebo komplikujú riadenie auta. Pod účinnosť zákona by napríklad patrilo aj upravovanie make-upu počas zastavenia na červenú, vozenie detí za volantom a nosenie topánok s prehnane vysokou podrážkou.
Dopravní policajti v Bangkoku, ktorí už veľmi prejavujú nespokojnosť nad tým, že musia pracovať v meste, kde ovzdušie patrí medzi najviac znečistené na svete, sú dosť skeptické v názore na to, či bude podobný zákon vôbec možné kontrolovať. "Problém nastane už v okamihu, keď bude treba určiť, ako vysoké podrážky už nie sú normálne. topánky totiž odrážajú vkus každého človeka a ľuďom nemožno nariadiť, čo si majú obúvať," hovorí nemenovaný policajt. Snaha presadiť dodržiavanie zákona by podľa neho znamenala, že dopravný policajt by musel zastaviť každé auto s vodičkou za volantom a pozerať sa jej na nohy. A to by sa mohlo považovať za sexuálne obťažovanie.
Autor: Ko
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.