Korzár logo Korzár
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Mariškou ponúkol aj kamarátov, s ktorými popíjal

Marcela GÁLOVÁ Peter FURMANÍKKORZÁR V TALÁRI č. 45Vaše listy a množstvo korešpodenčných lístkov, ktoré ste nám opäť zaslali, svedčia o tom, že

Marcela GÁLOVÁ Peter FURMANÍK

KORZÁR V TALÁRI č. 45

Vaše listy a množstvo korešpodenčných lístkov, ktoré ste nám opäť zaslali, svedčia o tom, že súťaž KORZÁR V TALÁRI vzbudila váš záujem aj v 43. kole. Najprv si však stručne pripomeňme, o čo vlastne išlo. Pod titulkom "Plačúcu ženu ťahali ako vrece zemiakov" sme priniesli príbeh, ktorého hlavný protagonista znásilnil ženu, ktorá mu mohla byť matkou.

Došlo k tomu ešte vlani na jar, zhodou okolností na Deň učiteľov, pričom je iróniou osudu, že hlavný aktér prípadu, 24-ročný Róbert M., do školy veľa nechodil. Školskú dochádzku skončil v tretej triede základnej školy a potom sa už venoval iba samovzdelávaniu. To, čo sa sám naučil, si však nenechával len pre seba, ale snažil sa svoje skúsenosti odovzdávať mladším kamarátom. Ak nerozumeli teórii, bol ochotný im predviesť aj názornú ukážku. Tak tomu bolo aj v minuloročný marcový deň, keď náhle zatúžil po milovaní. Potuloval sa po meste v spoločnosti svojho 14-ročného priateľa Gejzu, keď sa mu zrazu naskytla príležitosť zaučiť maloletého kumpána do tajov milovania.

Pred súdom si neskôr na to spomínal takto: "Nemám frajerku, ani ženu... V ten deň som si vypil niekoľko pohárikov vína a dostal som chuť sa s nejakou ženou pomilovať. Na podrobnosti sa nepamätám. Viem len, že žena, ktorú som si vyhliadol, sa bránila a kričala, aby som ju nechal... Ja som ju nepočúval, vyzliekol som ju a pokračoval," priznal sa k znásilneniu Robo. Nezatajil ani to, že s ním bol Gejza, ktorému "ukazoval", ako sa to robí. Tvrdil, že jeho maloletý kumpán nerobil nič, len sa pozeral, pretože bol nafetovaný.

Žena, ktorú na ulici prepadli, pred súdom povedala: "Môžem so stopercentnou istotou povedať, že muž, ktorý ma vtiahol násilím do starej pivnice na Ungárovej ulici v Košiciach, je tuprítomný obžalovaný. Pomáhal mu pritom aj mladý chlapec, ktorý bol s ním. Spolu ma ťahali po zemi do pivnice v dôsledku čoho mi ostali na tele škrabance a odreniny. Ten malý mu pomáhal aj keď ma vyzliekal. Prosila som ich, aby ma pustili, ale oni sa len smiali. Nakoniec ma obžalovaný naozaj znásilnil... Keď bolo po všetkom, zasmial sa a opýtal sa ma, či mi urobil dobre a potom odišli. Pozviechala som sa zo zeme, obliekla som sa a hľadala som kabelku, v ktorej som mala osobné veci, lenže som ju nenašla," opísala ponižujúcu udalosť zrelá žena. Dodala však i to, že užívala lieky a v ten deň si aj vypila, pretože mala rodinné problémy, ktoré nevedela inak prekonať. Bola u mamy a vracala sa domov. Nešťastne zakopla o dlažbu a spadla. Vzápätí boli pri nej tí dvaja a ťahali ju do pivnice ako vrece zemiakov. Pred súdom však zdôraznila, že lieky a alkohol nemali vplyv na jej pamäť. Muža, ktorý ju znásilnil, bezpečne identifikovala. A navyše, ten to pred súdom ani nepopieral. Načim ešte uviesť, že Róberta M., ktorý štrnásťročnému kamarátovi predviedol názornú ukážku, ako pomilovať ženu, ktorá to nechce, prokurátor obžaloval z trestného činu znásilnenia.

Keď prišla nešťastná žena domov, jej dcéra hneď zbadala, že sa mame niečo stalo. Vyzerala hrozne. Mala dotrhané šaty, škrabance a modriny na rukách a tvári. Neváhala a zatelefonovala svojej tete.

"Sestra vyzerala zle, ale nepovedala nám, čo sa stalo, i keď sme sa jej na to priamo pýtali. Zobrali sme ju do nemocnice a až tam sme sa dozvedeli, že bola znásilnená," ozrejmila pozadie prípadu sestra poškodenej.

Súd prihliadol na všetky poľahčujúce okolnosti (na to, že sa Róbert priznal a svoj čin úprimne oľutoval), ale naopak - aj na okolnosti, ktoré mu priťažili (dovtedy bol už trikrát trestaný pre krádeže a lúpež). Uznal ho vinným zo znásilnenia a vyniesol verdikt. Aký? To už bola otázka pre vás, milí čitatelia. Mali ste nám napísať, či podľa vášho názoru dostal Róbert basu, alebo či skončil s podmienkou. A tiež to, ako by ste rozhodli vy sami, keby...

Do redakcie sme dostali 102 odpovedí a 83 z nich sme považovali za správne. Išlo o tie odpovede, v ktorých ste uviedli, že Róbert dostal ostrú basu. Aj v skutočnosti prípad skončil tak, že protagonistu príbehu súd uznal vinným z trestného činu znásilnenia a uložil mu trest odňatia slobody vo výmere štyroch rokov v druhej nápravnovýchovnej skupine.

TO, ČO UROBIL TEJ ŽENE, JE HROZNÉ!

Bez ohľadu na správnosť či nesprávnosť, aj tentoraz predstavovali vaše odpovede skutočne pestrú mozaiku názorov a tak z nich opäť citujeme. Eva GIRMANOVÁ z Košíc: "Súd uložil Róbertovi trest natvrdo, teda žiadna podmienka. Keby som ja mala sudcovský talár, rozhodla by som rovnako." Štefan RUŽIČKA z Trnavy: "Postihnutá žena, ktorá bola násilím zavlečená do pivnice a znásilnená, identifikovala obvineného Róberta. Ten bol už 3-krát trestaný, čo znamená, že aj napriek tomu, že sa priznal a svoj čin oľutoval, bol verdikt súdu prísny. Okrem iného aj preto, že zaúčal mladistvého kamaráta, ktorému dával praktické lekcie." Ladislav VERNARSKÝ z Prešova: "Róbert dostal basu, veď už bol recidivistom. Ku krádežiam sa tentoraz pridružilo znásilnenie a "vyučovanie" maloletého ako pomilovať ženu, ktorá to nechce. Ja by som rozhodol tak, že by som ho odsúdil na nepodmienečný trest."

Katka TÓTHOVÁ z Janíka: "Róbert sa dopustil nielen trestného činu znásilnenia, ale aj ublíženia na zdraví a krádeže. To, že bol pod vplyvom alkoholu, ho nijako neospravedlňuje. Zaslúži si nepodmienečný trest podľa zákona."

Peter CSUDÁKY z Košíc: "K poľahčujúcim okolnostiam súd neprihliadol a za znásilnenie, krádež a poúčanie maloletého na podobnú kriminalitu naparil Róbertovi basu v najvyššej taxe." Božena KUDLÁČOVÁ z Trnavy: "Od takého človeka, ako je Róbert M., sa nedá čakať nič dobré. Je to surovec a recidivista, ktorý sa zabáva na svojej hlúposti. Keby som ja mala na sebe sudcovský talár, vôbec by som nerozmýšľala, či ho potrestať, alebo nie. Zaslúži si najvyšší trest, pretože to, čo urobil tej žene, je hrozné!" Andrej TEJBUS z Lipan: "Ohrozovanie mravnosti maloletých sa musí potrestať! K tomu sa ešte pridružilo násilie, lúpež kabelky atď. Róbert už bol za takú či podobnú činnsť trestaný a tak dostal ostrý, hoci možno trošku znížený trest, lebo sa priznal, svoj čin oľutoval a napokon, poškodená si svojím konaním o to koledovala. Je zaujímavé, že to tajila. Bola si zrejme vedomá, že tiež nie je bez viny."

Anna KOVÁČOVÁ z Košíc: "Keby som ja bola v úlohe sudcu, vôbec by som neprihliadla na poľahčujúcu okolnosť priznanie. Kriminálnik totiž vie, že dôkazy sú a preto neskôr na súde svoj čin oľutuje, hoci ani sám nevie, čo je to ľútosť. Osobne by som posúdila aj prítomnosť maloletého spolupáchateľa, ktorý síce nemôže byť trestaný, ale páchateľ Róbert určite vedel, že priúča maloletého, čím ohrozuje jeho mravnú výchovu." Vladimír LOJKO z Rimavskej Soboty: "Protagonista príbehu dostal nepodmienečný trest za násilím vynútenú súlož, pričom došlo aj k zraneniu poškodenej. Ako priťažujúca tu bola aj skutočnosť, že pohlavný akt predvádzal pred maloletým. Je to mravné ohrozenie školopovinného žiaka." Rudolf HOLEČEK z Košíc: "Róberta by som odsúdil nielen za znásilnenie, ale aj za ublíženie na zdraví. Ak k tomu prirátam aj to, že do tajov násilne vynúteného sexu zaúčal aj maloletého, nevychádza mi nič iné, ako aspoň 5-ročná basa."

Antónia MARCIŇÁKOVÁ z Jarovníc: "Róbert bol jednoznačne uznaný vinným z trestného činu znásilnenia. Môj názor je taký, že to, čo si sám navaril, nech si aj sám zje, teda, nech je za to všetko dostatočne odsúdený." Štefan GURA z Moldavy nad Bodvou: "Myslím si, že keby znásilnená nebola pod vplyvom alkoholu a liekov, mohla sa ubrániť. Napriek tomu sa Róbert dopustil troch trestných činov znásilnenia, ublíženia na zdraví a krádeže - a za to všetko ho súd musí odsúdiť v zmysle trestného zákona." Mária REPASKÁ z Košíc: "Podľa môjho názoru si Róbert zaslúži nepodmienečný trest. Nech sa sudcovia vžijú do pozície nevinnej ženy! Hoci akt znásilnenia odoznie, psychická trauma zväčša pretrváva. Recidivista sa zo strachu a prosieb znásilňovanej ženy vysmieval. A že pred súdom svoj čin oľutoval? Nuž, neskoro je kajúcne sypať si popol na hlavu."

Jozef PETRÍK z Richvaldu: "Určite nevyviazol s podmienečným trestom. Jeho úprimná ľútosť prišla neskoro. Už bol odsúdený za násilný trestný čin (lúpež), takže nepodmienečný trest by mal byť v hornej polovici trestnej sadzby. Navyše, svojim činom ohrozoval mravnosť maloletého." Anna KAŇUCHOVÁ z Košíc: "Poviem vám tak, ako je. Keby som ja mala súdiť, ja by som toho zloducha odsúdila už aj preto, že svojho maloletého kamaráta nahováral na znásilnenie. Dala by som mu poriadnu basu, aby si tam posedel 1015 rokov. Lenže v base sa majú dobre. Majú jedlo, televízor a ešte aj oddychujú..." Jozef VYSOČÁNI z Hanušoviec nad Topľou: "Nazdávam sa, že súd uložil Róberovi nepodmienečný trest odňatia slobody, keďže už nebol žiadny nováčik. Podmienečný trest by sa stopercentne minul účinku. A môj názor? Znásilnenie patrí do kategórie závažných trestných činov a som presvedčený, že po ňom by mal automaticky nasledovať nepodmienečný trest bez možnosti predčasného prepustenia z väzenia."

Pavol BOŽÍK ml. z Trstenej: "Myslím si, že Róbert dostal basu vo výmere troch rokov. Iné si nezaslúži." Pavol KOVALÍK z Košíc: "Keď sa náš Róber v ten osudný deň chcel zahrať na učiteľa, mal počítať s následkami svojho praktického vyučovania. Do akej miery to maloletý Gejza pochopil, sa dúfam nebudeme musieť presvedčiť, keď dorastie... Róbert vyfasoval permanentku na posteľ v cele nápravného zariadenia, lebo podmienka by ho mohla zvádzať k ďalším reparátom, a to nie na nafukovacej panne zo sexshopu." Miroslav HENCOVSKÝ z Vranova nad Topľou: "Deň učiteľov oslávil hlavný aktér prípadu svojským spôsobom, ba dokonca v ten deň aj vyučoval a to spolu s názornou ukážkou pre maloletého. Za poskytnutú pomoc unavenej žene, ktorá svoje rodinné problémy riešila alkoholom, musel pred súd. Za praktické vyučovanie toho, ako násilne milovať, si vyslúžil prísny trest." Juraj KOLESÁR z Košíc: "Plačúcu ženu pri páchaní trestnej činnosti ťahali ako vrece zemiakov, samozrejme, že proti jej vôli, keďže sa znásilneniu bránila. Nakoniec bola zbitá. Preto si bez mihnutia oka nie že myslím, ale som presvedčený, že Róbert dostal basu, keďže už za podobnú trestnú činnosť bol odsúdený."

Pavol LEŠČÁK ml. z Pečovskej Novej Vsi: "V tomto prípade podmienka neprichádza do úvahy, lebo Róbert už bol predtým trikrát trestaný. Slovom, ostrá basa, ale výšku trestu mohol súd troška znížiť, lebo obžalovaný svoj čin oľutoval, priznal sa a aj samotná poškodená v istom zmysle napomohla spáchaniu trestného činu. Napríklad porušením liečebného poriadku. Užívala lieky a popri tom pila..." Ján BOČKAY z Košíc: "Samozvaný lektor neobvyklých sexuálnych praktík sa už v minulosti dopustil násilnej trestnej činnosti, preto ako recidivista určite neobišiel s podmienkou. Aby sa z lektora nedajbože nestal učiteľ národov, treba ho izolovať." Michal GLUCHMAN z Prešova: "Podľa môjho názoru, sa obžalovaný dopustil okrem trestného činu znásilnenia aj ohrozovania mravnej výchovy maloletých. Keďže už bol súdne trestaný a nepoučil sa, a navyše, dopustil sa naraz dvoch nebezpečných trestných činov, súd mu musel uložiť trest odňatia slobody v hornej polovici trestnej sadzby."

ŠTYRIDSIATY PIATY SÚŤAZNÝ PRÍBEH

Zdá sa, že marihuana neláka len zvedavých mladých chlapcov a dievčatá, ktorí chcú vyskúšať a spoznať jej účinky. Prípady zo súdnych siení ukazujú, že po nej s obľubou siahajú aj dospelí. V lete lanského roka vyfukoval opojné obláčiky dymu z tejto drogy, ktorej pestovanie je u nás najviac rozšírené, aj Rožňavčan Jozef H. Ako na potvoru, šli okolo policajti. Nielenže ho načapali priamo pri čine, ale urobili rázny koniec jeho blahu. Ani tým sa to však pre neho neskončilo, lebo uplynulo pár týždňov a prokurátor ho obžaloval z trestného činu nedovolenej výroby a držania omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov. A to na základe toho, že od neznámej osoby, bez povolenia, získal a u seba prechovával drogu, ktorú spolu s kamarátmi Ivanom a mladistvým Tónom fajčili.

Išlo o najmenej 3,5 gramu konope zvaného maruhuana, ktoré si obžalovaný zadovážil pred barom Rock Café na šafárikovej ulici v Rožňave. O pár hodín neskôr, už vo večerných hodinách, si spolu s mladučkými kamarátmi drogu vo forme cigarety veselo pobafkávali priamo pred základnou školou na Pionierskej ulici. Hlučné správanie mládeže v parku znervózňovalo ľudí v blízkom okolí. A tak ktosi z nich nelenil a šiel sa pozrieť, čo tam vystrájajú... S podozrením, že fetujú, alebo drogujú, sa potom obrátil na policajtov. "Je pravda, že som zaobstaral marihuanu zabalenú v škatuľke od čaju, aj to, že som ju nefajčil sám, ale som z nej dal aj chlapcom. Ja som však nevedel, že Tóno je mladistvý, teda, že ešte nemá osemnásť rokov. Ľutujem, čo sa stalo, keby som nebol opitý, asi by som to neurobil," spytoval si svedomie obžalovaný.

V prípravnom konaní pred vyšetrovateľom vypovedal podrobnejšie. Začal tým, že skôr, ako sa začal vyžívať v účinkoch drogy, bol spolu s Ivanom v bare, kde popíjali.Neskôr sa k nim pridalaj Tóno a spolu odišli na Pioniersku ulicu, kde fajčili marihuanu. "Potom Tóno našiel fľašu z umelej hmoty, do ktorej sme vypálili otvor a naplnili sme ju marihuanou, ktorú sme zapálili a dym z nej sme postupne všetci vdychovali," dodal obžalovaný na dokreslenie toho, čo v inkriminovanú noc robili. S jeho priznaním korešpondovali aj výpovede chlapcov a policajtov, ktorí ich zadržali.

Z odborného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ v Košiciach vyplynul záver, že konope, zaistené v škatuľke od čaju, svojou kvalitou a množstvom bolo spôsobilé nepriaznivo ovplyvňovať psychiku človeka, jeho schopnosti a správanie. Znalci z odvetvia psychiatrie, ktorí skúmali zdravotný stav Jozefa H., nezistili, že by v čae spáchania trestného činu trpel duševnou chorobou. Jeho rozpoznávacie a ovládacie schopnosti boli mierne znížené len pod vplyvom požitého alkoholu. Podľa zistení znalcov, obžalovaný je psychopatická osobnosť s asociálnymi rysmi a intelektom na hranici priemeru a podpriemeru. Aj keď fajčil marihuanu, nie je drogovo zavislý. Je však chronický alkoholik, nachádza sa na rozhraní tretej a štvrtej vývojovej fázy. Má zníženú schopnosť zdržať sa pitia alkoholu. Jeho pobyt na slobode znalci nepokladajú za nebezpečný, avšak pod vplyvom alkoholu alebo drog predpokladajú recidívu tretnej činnsti. Tak psychiatri, ako aj psychológovia navrhli súdu, aby obžalovanému uložil ochrannú protialkoholickú liečbu ústavnou formou.

Jozef H. sa v minulosti už liečil zo závislosti na prchavých látkach. Zdá sa však, že táto liečba nebola príliš úspešná, najmä nie v kombinácii s alkoholom, na ktorý si vypestoval závislosť. Doposiaľ bol 4-krát súdne trestaný, naposledy za trestný čin lúpeže. Dostal dva roky basy, ale pre dobré správanie, ochotu pracovať v ústave, kde si odpykával trest, aj v čase osobného voľna, bol z výkonu tretu podmienečne prepustený. Lenže na slobode už takú dobrotu neekal a kvôli marihuane sa ešte v skúšobnej době opäť dostal do potýčky so zákonom a pred súd. "Chcel by som s pitím prestať. Žijem len zo sociálky a pijem aj za peniaze bratov, ktorí dostávajú podporu. Ja sám s tým neviem prestať, chcem sa liečiť," sypal si popol na hlavu v záverečnej reči obžalovaný. A tu sa náš príbeh končí. Dotvoriť ho máte možnosť vy, milí čitatelia, ktorí sa nebojíte obliecť si pomyselný sudcovský talár. Napíšte nám, či si myslíte, že

obžalovaný dostal ešte jednu šancu na nápravu, teda, či mu súd za trestný čin nedovolenej výroby a držania omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, vymeral podmienečný trest alebo basu. Zaujíma nás tiež, ako by ste rozhodli vy sami, keby ste mali na sebe sudcovský talár s fialovým lemovaním.

POZOR AJ NA ÚMYSELNÉ CHYTÁKY!

V našej súťaži vám ponúkame jedinečnú šancu vžiť sa do úlohy detektíva kriminalistu, ale aj vyšetrovateľa, prokurátora a najmä sudcu, ktorý v konečnom dôsledku ako jediný rozhoduje o vine a treste. Príbehy, ktoré napísal sám život a ktoré zverejňujeme vždy v pondelok na 6. strane, neukončujeme, ale umožníme vám jednak "uhádnuť", ako prípad na súde naozaj skončil, a jednak vyjadriť svoj vlastný názor na otázku viny a trestu. Pozor! V niektorých príbehoch je zamontovaný "úmyselný chyták" a objaviť ho, to je úloha pre bystrého detektíva, ktorému nesmie ujsť žiadny, aj keď naoko bezvýznamný detail. Niekedy treba zvážiť všetky pre a proti a na základe dôkazov predložených prokurátorom posúdiť vinu, inak povedané obliecť si sudcovský talár a rozhodnúť. O tom, ako ste sa trafili, sa dočítate spravidla vždy o dva týždne, kedy prinášame štatistiku odpovedí, ale aj pestrú mozaiku vašich názorov, postrehov, stručných komentárov a poznámok k danej téme, a samozrejme ďalší príbeh. Z tých čitateľov, ktorí "pri posúdení viny" trafia do čierneho, opäť vylosujeme troch. Čaká na nich finančná odmena redakcie výške 500, 300 a 200 Sk. Nezabudnite:

1., odpovedať na položenú otázku,

2., pripojiť svoj stručný komentár, poznámku k danej téme, prezentovať svoj osobný názor, napísať, ako vy by ste postupovali, keby ste mali na sebe sudcovský talár,

3., vystrihnúť logo KORZÁR V TALÁRI a prilepiť ho na svoj list, lístok (bez tohoto znaku vás nebudeme môcť zaradiť do žrebovania!),

4., pripísať svoje celé meno a presnú adresu,

5., a toto všetko zaslať poštou, resp. doručiť osobne do košickej redakcie KORZÁRA, Kováčska 28, 040 01 Košice, alebo prostredníctvom zberných schránok v jednotlivých krajských redakciách.

A ešte čosi. Píšte a zasielajte tak, aby sme vaše odpovede dostali do redakcie najneskôr 12. októbra.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
 2. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 3. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 4. Nie je to len chlapská záležitosť
 5. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 6. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 7. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 8. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 9. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 10. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 1. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 2. Prvá akumulátorová 2-stupňová snehová fréza na trhu
 3. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 4. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 5. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 6. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 7. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 8. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 9. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 17 705
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 602
 3. Aká je chémia vôní 13 348
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 661
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 544
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 078
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 663
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 265
 9. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 7 918
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 886
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Maroš Žilinka

Na Slaneckej ceste zrazila dodávka chodkyňu, skončila v nemocnici

Žena prechádzala mimo priechodu pre chodcov. Nemala reflexné prvky.

Po nehode.

Lekárka a manažérka Penty porazila dlhoročnú riaditeľku Urbančíkovú

Riaditeľkou košickej detskej nemocnice bude Jaroslava Feketeová.

Riaditeľka košickej DFN Ingrid Urbančíková.

Škola cez počítač: Žiaci sa zatajujú, učitelia nemajú kontrolu

Rodičov to stojí nemálo peňazí. Župa už ide dávať študentom notebooky.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Žilinku chceli odstrániť. Jeho imidžu uškodil Gučík (profil)

Za generálneho prokurátora ho musí vymenovať prezidentka.

Prokurátor Maroš Žilinka.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Kto vráti Generálnej prokuratúre dôstojnosť?

Maroš Žilinka už nebude môcť úrad len tak udržiavať.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Verejné vypočúvanie Maroša Žilinku.
Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop