Korzár logo Korzár
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Na stupňoch víťazov

Súhrn 45 sobotňajších finálových disciplín 15. súťažného dňa na OH v Sydney:ATLETIKAMužiŠtafeta 4 x 100 m - finále: 1. USA (Jonathan Drummond,

Súhrn 45 sobotňajších finálových disciplín 15. súťažného dňa na OH v Sydney:

ATLETIKA

Muži

Štafeta 4 x 100 m - finále: 1. USA (Jonathan Drummond, Bernard Williams III, Brian Lewis, Maurice Greene) 37,61, 2. Brazília (Vicente Lima, Edson Ribeiro, Andre Silva, Claudinei da Silva) 37,90, 3. Kuba (Jose Angel Cesar, Luis Alberto Perez, Ivan Garcia, Freddy Mayola) 38,04, 4. Jamajka 38,20, 5. Francúzsko 38,49, 6. Japonsko 38,66, 7. Taliansko 38,67, 8. Poľsko 38,96.

5000 m - finále: 1. Millon Wolde (Etióp.) 13:35,49, 2. Ali Saidi-Sief (Alž.) 13:36,20, 3. Brahim Lahlafi (Mar.) 13:36,47, 4. Fita Bayissa (Etióp.) 13:37,03, 5. David Chelule (Keňa) 13:37,13, 6. Dagne Alemu (Etióp.) 13:37,17, 7. Sergej Lebiď (Ukr.) 13:37,80, 8. Jirka Arndt (Nem.) 13:38,57.

Štafeta 4 x 400 m - finále: 1. USA (Alvin Harrison, Antonio Pettigrew, Calvin Harrison, Michael Johnson) 2:56,35, 2. Nigéria (Clement Chukwu, Jude Monye, Sunday Bada, Enefiok Udo-Obong) 2:58,68, 3. Jamajka (Michael Blackwood, Gregory Haughton, Christopher Williams, Danny McFarlane) 2:58,78, 4. Bahamy 2:59,23, 5. Francúzsko 3:01,02, 6. V. Británia 3:01,22, 7. Poľsko 3:03,22, 8. Austrália 3:03,91.

Ženy

Štafeta 4 x 100 m - finále: 1. Bahamy (Sevatheda Fynesová, Chandra Sturrupová, Pauline Davisová-Thompsonová, Debbie Fergusonová) 41,95, Jamajka (Tanya Lawrenceová, Veronica Campbellová, Beverly McDonaldová, Merlene Otteyová) 42,13, 3. USA (Chryste Gainesová, Torri Edwardsová, Nanceen Perryová, Marion Jonesová) 42,20, 4. Francúzsko 42,42, 5. Rusko 43,02, 6. Nemecko 43,11, 7. Nigéria 44,05, 8. Čína 44,87.

10 000 m - finále: 1. Derartu Tuluová (Et.) 30:17,49, 2. Gete Wamiová (Et.) 30:22,48, 3. Fernanda Ribeirová (Port.) 30:22,88, 4. Paula Radcliffová (V. Brit.) 30:26,97, 5. Tegla Loroupeová (Keňa) 30:37,26, 6. Sonia O'Sullivanová (Ír.) 30:53,37, 7. Li Ji (Čína) 31:06,94, 8. Elana Meyerová (JAR) 31:14,70.

1500 m - finále: 1. Nouria Merahová-Benidová (Alž.) 4:05,10, 2. Violeta Szekelyová (Rum.) 4:05,15, 3. Gabriela Szabová (Rum.) 4:05,27, 4. Kutre Dulechová (Et.) 4:05,33, 5. Lidia Chojecká (Poľ.) 4:06,42, 6. Anna Jakubczaková (Poľ.) 4:06,49, 7. Kelly Holmesová (V. Brit.) 4:08,02, 8. Marla Runyanová (USA) 4:08,30.

Skok do výšky - finále: 1. Jelena Jelesinová (Rus.) 201, 2. Hestrie Cloeteová (JAR) 201, 3. Kajsa Bergqvistová (Švéd.) 199 a Oana Manuela Pantelimonová (Rum.) 199, 5. Inga Babakovová (Ukr.) 196, 6. Svetlana Zalevská (Kaz.) 196, 7. Vita Palamarová (Ukr.) 196, 8. Amewu Mensahová (Nem.) 193.

Hod oštepom - finále: 1. Trine Hattestadová (Nór.) 68,91, 2. Mirella Manianiová-Tzeliliová (Gr.) 67,51, 3. Osleidys Menendezová (Kuba) 66,18, 4. Steffi Neriusová (Nem.) 64,84, 5. Sonia Bissetová (Kuba) 63,26, 6. Xiomara Riverová (Kuba) 62,92, 7. Tatiana Šikolenková (Rus.) 62,91, 8. Nikola Tomečková (Čes.) 62,10.

Štafeta 4 x 400 m - finále: 1. USA (Jearl Milesová-Clarková, Monique Hennaganová, Marion Jonesová, La Tasha Colanderová-Richardsonová) 3:22,62, 2. Jamajka (Sandie Richardsová, Catherine Scott-Pomalesová, Deon Hemmingsová, Lorraine Grahamová) 3:23,25, 3. Rusko (Julia Sotnikovová, Svetlana Gončarenková, Oľga Kotľarovová, Irina Privalovová) 3:23,46, 4. Nigéria 3:23,80, 5. Austrália 3:23,81, 6. Veľká Británia 3:25,67, 7. Česko 3:29,17, 8. Kuba 3:29,47.

BASKETBAL

Ženy - finále: USA - Austrália 76:54 (43:30), najviac bodov: Leslieová a Williamsová po 15, Swoopesová 14, Griffithová 13 - Jacksonová 20, Harrowerová 9, Boydová 6; zápas o 3. miesto: Brazília - Kórejská republika 84:73 po predĺžení (65:65, 30:34).

BOX

Finálové výsledky - do 48 kg: Brahim Asloum (Fr.) - Rafael Lozano Muňoz (Šp.) 23:10; do 54 kg: Guillermo Rigondeaux (Kuba) - Rajmkul Malachbekov (Rus.) 18:12; do 60 kg: Mario Kindelan (Kuba) - Andrij Kotelnik (Ukr.) 14:4; do 67 kg: Oleg Sajtov (Rus.) - Sergej Docenko (Ukr.) 24:16; do 75 kg: Jorge Gutierrez (Kuba) - Gajdarbek Gajdarbekov (Rus.) 17:15; do 91 kg: Felix Savon (Kuba) - Sultanahmed Ibzagimov (Rus.) 21:13.

CESTNÁ CYKLISTIKA

Časovka žien (31,2 km): 1. Leontien Zijlaardová (Hol.) 42:00, 2. Mari Holdenová (USA) +37, 3. Jeannie Longová-Ciprelliová (Fr.) +52, 4. Anna Wilsonová (Austr.) +58, 5. Joane Somarribová Arrolová (Šp.) +1:06, 6. Clara Hughesová (Kan.) +1:12, 7. Judith Arndtová (Nem.) +1:31, 8. Hanka Kupfernagelová (Nem.) +1:37.

Časovka mužov (46,8 km): 1. Vjačeslav Jekimov (Rus.) 57:40 (48,69 km/h), 2. Jan Ullrich (Nem.) +8, 3. Lance Armstrong (USA) +34, 4. Abraham Olano (Šp.) +51, 5. Laurent Jalabert (Fr.) +1:04, 6. Andrej Teterijuk (Kazach.) +1:12, 7. Thor Hushovd (Nór.) +1:20, 8. Santos Gonzalez Capilla (Šp.) +1:23.

FUTBAL

Muži - finále: Kamerun - Španielsko 2:2 po predĺžení (2:2, 0:2), 5:3 na 11-m kopy, góly: 53. Amaya (vlastný), 58. Eto´o - 2. Xavi, 45. Gabri, ČK: 70. Gabri, 90. José Mari (obaja Šp.), rozhodoval: Felipe Ramos Rizo (Mex.), 98 212 divákov; zápas o 3. miesto:

Chile - USA 2:0 (0:0), góly: 69. a 84. Zamorano (prvý z pok. kopu), 26 381 divákov.

MODERNÁ GYMNASTIKA

Spoločné skladby (kužele, obruč/stuha): 1. Rusko (19,800, 19,700) 39,500, 2. Bielorusko (19,800, 19,700) 39,500, 3. Grécko (19,550, 19,733) 39,283, 4. Nemecko (19,533, 19,366) 38,899, 5. Japonsko (19,350, 19,200) 38,550, 6. Taliansko (19,250, 19,233) 38,483, 7. Bulharsko (19,166, 19,266) 38,432, 8. Brazília (19,066, 19,200) 38,266.

HÁDZANÁ

Muži - finále: Rusko - Švédsko 28:26 (13:14), najviac gólov: Tučkin 7, Chudinov 6, Torgovanov 5 - Vranjes 8, Larsson 5; zápas o 3. miesto: Španielsko - Juhoslávia 26:22 (12:9); zápas o 5. miesto: Nemecko - Francúzsko 25:22 (11:11); zápas o 7. miesto: Egypt - Slovinsko 34:28 (18:12).

JACHTING

Soling - open - finále: Dánsko (Jesper Bank/Henrik Blakskjaer/Thomas Jacobsen) - Nemecko (Jochen Schümann/Gunnar Bahr/Ingo Borkowski) 4:3; o 3. miesto: Nórsko (Herman Horn Johannessen/Paul Davis/Espen Stokkeland) - Holandsko (Roy Heiner/Peter van Niekerk/Dirk de Ridder) 3:1.

Finn: 1. Iain Percy (V. Brit.) 35,00, 2. Luca Devoti (Tal.) 46,00, 3. Fredrik Loof (Švéd.) 47,00, 4. Mateusz Kusznierewicz (Poľ.) 48,00, 5. Xavier Rohart (Fr.) 55,00, 6. Russ Silvestri (USA) 64,00, 7. Sebastien Godefroid (Bel.) 65,00, 8. Ali Enver Adakan (Tur.) 66,00.

Star - open: 1. Mark Reynolds/Magnus Liljedahl (USA) 34,00, 2. Ian Walker/Mark Covell (V. Brit.) 35,00, 3. Torben Grael/Marcelo Ferreira (Braz.) 39,00, 4. Peter Bromby/Lee White (Bermudy) 45,30, 5. Ross MacDonald/Kai Bjorn (Kan.) 48,00, 6. Mark Neeleman/Jos Schrier (Hol.) 50,00, 7. Colin Beashel/David Giles (Austr.) 51,00, 8. Jose Maria van der Ploeg/Rafael Trujillo (Šp.) 55,00.

Muži a ženy v kategórii 470 ukončili súťaže už 27. 9., open-triedy Europe a Laser 29. 9.

JAZDECTVO

Drezúra - jednotlivci: 1. Anky van Grunsvenová (Hol.) Bonfire 239,18, 2. Isabell Werthová (Nem.) Gigolo 234,19, 3. Ulla Salzgeberová (Nem.) Rusty 230,57, 4. Nadine Capellmannová (Nem.) Farbenfroh 225,88, 5. Coby van Baalenová (Hol.) Ferro 221,36, 6. Ellen Bontjeová (Hol.) Silvano 217,59, 7. Lone Jorgensenová (Dán.) Kennedy 216,90, 8. Susan Blinksová (USA) Flim Flam 214,65.

MODERNÝ PÄŤBOJ

Celkové poradie (streľba, šerm, plávanie, jazdectvo, beh): 1. Dmitrij Svatkovskij (Rus.) 5376 (1048, 880, 1224, 1070, 1154), 2. Gábor Balogh (Maď.) 5353 (1108, 920, 1221, 980, 1124), 3. Pavel Dovgal (Biel.) 5338 (1168, 760, 1254, 1070, 1086), 4. Sebastien Deleigne (Fr.) 5326 (1048, 880, 1190, 1010, 1198), 5. Vadim Tkačuk (Ukr.) 5274 (1144, 840, 1138, 1070, 1082), 6. Chad Senior (USA) 5256 (1060, 960, 1278, 890, 1068), 7. Andrejus Zadneprovskis (Litva) 5236 (1000, 840, 1257, 955, 1184), 8. Olivier Clergeau (Fr.) 5217 (1096, 1000, 1163, 1040, 918).

SKOKY DO VODY

10 m veža: 1. Tian Liang (Čína) 724,53, 2. Hu Jia (Čína) 713,55, 3. Dmitrij Sautin (Rus.) 679,26, 4. Alexandre Despatie (Kan.) 652,35, 5. Ken Terauči (Jap.) 636,90, 6. Mark Ruiz (USA) 625,92, 7. Igor Lukašin (Rus.) 624,51, 8. Mathew Helm (Austr.) 618,24.

POZEMNÝ HOKEJ

Muži - finále: Holandsko - Kórejská republika 3:3 (3:3, 1:1) po predĺžení, 5:4 na penalty, góly: 19., 37. a 63. Veen - 8. Seung-Tae, 65. Syung-Seok, 67. Keon-Wook; zápas o 3. miesto: Austrália - Pakistan 6:3 (3:1).

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

Muži - 1000 m - K1: 1. Knut Holmann (Nór.) 3:33,26, 2. Petar Merkov (Bulh.) 3:34,64, 3. Tim Brabants (V. Brit.) 3:35,05, 4. Michael Kolganov (Izr.) 3:35,09, 5. Javier Andres Correa (Arg.) 3:35,68, 6. Torsten Tranum (Dán.) 3:37,81, 7. Pierre Lubac (Fr.) 3:37,93, 8. Jacopo Majocchi (Tal.) 3:38,10, 9. Emilio Merchan (Šp.) 3:39,96.

K2: 1. Antonio Rossi/Beniamino Bonomi (Tal.) 3:14,46, 2. Markus Oscarsson/Henrik Nilsson (Švéd.) 3:16,07, 3. Krisztian Bartfai/Krisztian Vereb (Maď.) 3:16,35, 4. Andreas Ihle/Olaf Winter (Nem.) 3:16,62, 5. Babak Amir-Tahmasseb/Philippe Aubertin (Fr.) 3:17,63, 6. Michal Riszdorfer/Juraj Bača (SR) 3:18,32, 7. Jevgenij Salachov/Oleg Gorobij (Rus.) 3:18,93, 8. Marek Twardowski/Adam Wysocki (Poľ.) 3:19,93, 9. Eirik Veraas Larsen/Nils Olav Fjeldheim (Nór.) 3:20,51.

K4: 1. Maďarsko (Ákos Vereckei/Gábor Horváth/Zoltán Kammerer/Botond Storcz) 2:55,18, 2. Nemecko (Jan Schaefer/Mark Zabel/Bjorn Bach/Stefan Ulm) 2:55,70, 3. Poľsko (Grzegorz Kotowicz/Adam Seroczynski/ Dariusz Bialkowski/Marek Witkowski) 2:57,19, 4. Slovensko (Richard Riszdorfer/Juraj Tarr/Erik Vlček/Róbert Erban) 2:57,69, 5. Bulharsko (Milko Kazanov/Petar Merkov/Iordan Iordanov/Petar Sibinkič) 2:59,11, 6. USA (Stein Jorgensen/John Mooney/Peter Newton/Angel Perez) 2:59,47, 7. Rusko (Jevgenij Salachov/Oleg Gorobij/Roman Zarubin/Anatolij Tichčenko) 2:59,77, 8. Švédsko (Anders Gustafsson/Niklaes Persson/Erik Lindeberg/Jonas Fager) 3:01,32, 9. Juhoslávia (Igor Kovačič/Saša Vujanič/Jozef Soti/Dragan Zorič) 3:02,31.

C1: 1. Andreas Dittmer (Nem.) 3:54,37, 2. Ledys Frank Balceiro (Kuba) 3:56,07, 3. Steve Giles (Kan.) 3:56,43, 4. Eric le Leuch (Fr.) 3:57,21, 5. Christian Frederiksen (Nór.) 3:58,15, 6. Maxim Opalev (Rus.) 3:58,81, 7. Jefimijs Klementjevs (Lot.) 4:00,93, 8. Martin Doktor (ČR) 4:02,33, 9. Peter Páleš (SR) 4:03,09.

C2: 1. Mitica Pricop, Florin Popescu (Rum.) 3:37,35, 2. Ibrahin Rojas, Leobaldo Pereira (Kuba) 3:38,75, 3. Stefan Utess, Lars Kober (Nem.) 3:41,12, 4. Alexandre Kovalev, Alexandre Kostoglod (Rus.) 3:41,26, 5. Ferenc Novák, Imre Pulai (Maď.) 3:43,10, 6. Ramon Ferrer, Antonio Romero (Mex.) 3:46,45, 7. Attila Buday, Tamás Buday (Kan.) 3:48,01, 8. Michal Gajownik, Pawel Baraszkiewicz (Poľ.) 3:52,22, 9. David Mascato, Jose Alfredo Bea (Šp.) 3:54,05.

Ženy - 500 m - K4: 1. Nemecko (Birgit Fischerová, Anett Schucková, Manuela Muckeová, Katrin Wagnerová) 1:34,53, 2. Maďarsko (Szilvia Szaboová, Rita Kobanová, Katalin Kovácsová, Erzsébet Viskiová) 1:34,94, 3. Rumunsko (Mariana Limbauová, Raluca Andreea Ionitová, Elena Raduová, Sanda Tomová) 1:37,01, 4. Poľsko (Beata Sokolowská, Aneta Pastuszková, Aneta Michalaková, Joanna Skowronová) 1:37,07, 5. Ukrajina (Hana Balabanovová, Natalia Fiklisovová, Maria Ralčevová, Olena Čerevatovová) 1:37,54, 6. Bielorusko (Alesia Bakunovová, Jelena Betovová, Natalia Bondarenková, Svetlana Vakulová) 1:37,74, 7. Rusko (Natalia Gulijová, Jelena Tišinová, Oľga Tichčenková, Galina Porivajevová) 1:38,62, 8. Španielsko (Beatriz Manchonová, Belen Sanchezová, Ana Maria Penasová, Izaskun Aramburuová) 1:38,65, 9. Kanada (Marie-Jose Gibeauová-Ouimetová, Carrie Lightboundová, Julia Rivardová, Kamini Jainová) 1:39,56.

TAEKWONDO

Muži - nad 80 kg: Kim Kiong-Hun (Kór. rep.) - Daniel Trenton (Austr.) 6:2.

Ženy - nad 67 kg: Čen Žong (Čína) - Natalia Ivanovová (Rus.) 8:3.

VOLEJBAL

Ženy - finále: Kuba - Rusko 3:2 (-25, -32, 19, 18, 7); zápas o 3. miesto: Brazília - USA 3:0 (18, 22, 21).

ZÁPASENIE VOĽNÝM ŠTÝLOM

Do 97 kg: Sagid Murtasalijev (Rus.) - Islam Bairamukov (Kaz.) 6:0; do 76 kg: Alexander Leipold (Nem.) - Brandon Slay (USA) 4:0; do 63 kg: Murad Umachanov (Rus.) - Serafim Barzakov (Bulh.) 3:2; do 54 kg: Namik Abdulajev (Azerb.) - Samuel Henson (USA) 4:3.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Bývanie v meste predlžuje život
  2. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  3. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  4. Počúvaním hluku chránime váš sluch
  5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
  7. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
  8. Aká je chémia vôní
  9. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
  10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  2. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  3. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
  4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
  5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
  6. Počúvaním hluku chránime váš sluch
  7. Aká je chémia vôní
  8. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  9. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
  10. Bývanie v meste predlžuje život
  1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 29 026
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 18 087
  3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 13 657
  4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 11 037
  5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 426
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 255
  7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 7 872
  8. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 589
  9. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 490
  10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 7 145
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

ROZHOVOR

Pediatrička: Niekedy som očkovala na chrípku 600 detí za rok, teraz približne 50

Ľudia si zvykajú, že nemôžu behať za lekárom so všetkým.

Pediatrička Eva Ševecová.
Rozhovor

Archeológ: Hrady síce opravujeme, ale tie nežijú

Michal Keruľ chcel odhaľovať poklady histórie, teraz ich pomáha strážiť.

Michal Keruľ s rodinou.
Humenskí poslanci nájomnú zmluvu so spracovateľom ovocia neschválili.
Vrak pred rodinným domom začínajú úrady riešiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Návštevníci u sv. Michala a spev Moniky (týždeň podľa Schutza)

Z radu kajúcnikov je exštátna tajomníčka zrejme vôbec najvýbušnejší materiál.

Ústavnoprávny výbor vypočúva kandidátov na generálneho prokurátora.
Pavol Jarčuška počas tlačovej konferencie k aktuálnej pandemickej situácii.
Miesto atentátu na jadrového vedca.
Mária Kolíková

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop