zaregistrovaných cyklistov v porovnaní s počtom obyvateľov súťažneho mesta. V štatistickom vyhodnotení sa objavili aj počty podpisov pod petičné hárky za riešenie cyklodopravy, ako aj počet dopravných nehôd v súťažný deň.
Prvú priečku súťaže obsadil Trenčín, kde sa zaregistrovalo 1011 cyklistov, čo je 1,71-percentný podiel z 59 039 obyvateľov. Na ďalších miestach sú Lučenec, Liptovský Mikuláš, Nitra, Prešov, Martin, Košice a Bratislava. Nevyhodnotili sa Levice, nakoľko svoje štatistické údaje organizátorom neposkytli.
"V Košiciach, ktoré má 240 915 obyvateľov sa zaregistrovalo 250 cyklistov, to znamená 0,10 percenta. Na druhej strane sme získali spomedzi súťažných miest najviac - 1250 - podpisov pod petičné hárky", povedal nám včera na okraj vyhodnotenia koordinátor akcie a predseda Cyklistickej únie mesta Košice Ing. Karol Labaš. Zo štatistiky vyplýva aj to, že v súťaži bez dopravných nehôd Košice tiež neoslnili. Zo štyroch miest v tejto súťaži obstáli najhoršie, keď zaznamenali desať, kým Nitra dva a Lučenec a Liptovský Mikuláš len po jednej dopravnej nehode.
"O slávnostnom vyhodnotení Dňa bez áut organizátori ešte uvažujú, v Košiciach však určite budeme pokračovať v petičnej akcii. Kde a kedy budú podpisové hárky k dispozícií ešte upresníme, podobne ako aj deň konania pamiatkovej jazdy po miestach tragických nehôd cyklistov v Košiciach. Možno na takúto jazdu začiatkom novembra vyzveme aj ostatné slovenské mestá", informoval o nasledujúcich akciách K. Labaš.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.