boli najmä výhrady podpredsedu vlády SR Ivana Mikloša voči návrhu zákona o štátnej službe.
Podľa ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Petra Magvašiho, ktorý sa netajil svojim rozčarovaním, ide o komplex právnych noriem dotýkajúcich sa vyše 2,6 milióna obyvateľov tejto krajiny a každé zdržiavanie ich schvaľovania je protireformné. Na rokovanie vlády sa už totiž dostali po druhý raz, prvýkrát to bolo začiatkom júla a zapracované boli všetky vznesené pripomienky. Súhlas so súčasnou úpravou vyslovili aj odborári a zamestnávatelia.
Podľa ministra sa takýmito obštrukciami zdržiava celý proces reformy pracovného práva, ktorá patrí medzi priority tejto vlády a zároveň je aj jednou z podmienok nášho vstupu do Európskej únie.
Zákon o štátnej službe by mal vytvoriť podmienky na efektívnu a výkonnú štátnu správu, a to predložený materiál nespĺňal, naopak, zameral sa na ochranu pracovných a iných podmienok pracovníkov v štátnej správe, povedal to podpredseda vlády Ivan Mikloš v súvislosti so svojim zásadným nesúhlasom s uvedenou právnou normou.
Aj štruktúra návrhu svedčí o tom, že ide skôr o podrobný návrh zo zákonníka práce pre štátnych zamestnancov a nie o rámcovú novelu, ako to býva bežné vo svete. Obdobné pripomienky, ako povedal, mala aj Európska komisia. Minister Peter Magvaši sľúbil už počas predchádzajúcich rokovaní o novele zapracovať vznesené pripomienky do nového návrhu. Ako však zdôraznil I. Mikloš, stalo sa tak minimálne. Neschválenie zákona je podľa jeho slov dôsledkom nedostatočne kvalitnej prípravy.
Na strane druhej vyslovil názor, že samotný návrh zákonníka práce mohol byť schválený, avšak minister trval na schvaľovaní kompletných štyroch zákonov ako celku.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.