stanovisko k udeleniu milosti Rezešovi odôvodnil tvrdením, že "musí každý vedieť, o čo môže žiadať a o čo nie, podľa vlastného svedomia". Prezident však po nástupe do úradu vydal 14. júla 1999 rozhodnutie o amnestii, ktorá sa okrem iného vzťahuje na nevyliečiteľne chorých ľudí, akým je aj A. Rezeš.
Rezeš je trestne stíhaný pre zneužitie vlastníctva, ktorého sa mal dopustiť tým, že v rozpore so stavebným povolením a bez vedomia pamiatkového úradu pri rekonštrukcii svojho domu v Banskej Štiavnici odstránil niektoré renesančné a barokové prvky stavby.
"Vyhlásenie R. Schustera, že konkrétnu osobu vylučuje z pôsobnosti svojho rozhodovania je nevhodné. Z formálneho hľadiska preto, lebo obchádza konkrétne návrhy generálneho prokurátora a ministra spravodlivosti a z obsahového hľadiska preto, lebo nemá konkrétne podklady pre samotné rozhodnutie," povedal bratislavský advokát Dušan Ivan.
Advokát D. Ivan pripomína, že na základe formulovanej amnestie sa prezident návrhom na udelenie milosti A. Rezešovi bude musieť zaoberať.
Minister tretej Mečiarovej vlády a bývalý prvý muž VSŽ Košice A. Rezeš trpí nevyliečiteľnou poruchou srdca a podľa jeho slov čaká na transplantáciu. Dobre informovaný zdroj, ktorý si neželá byť menovaný, nám povedal, že Rezeš disponuje lekárskou správou, ktorá nielen potvrdzuje jeho nevyliečiteľnú chorobu, ale dokonca upozorňuje na to, že žiadne väzenské zariadenie na Slovensku nie je tak vybavené, aby mu mohlo poskytnúť adekvátnu lekársku starostlivosť.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.