dávno zašlých čias, kedy sa poddaní Jej Veličenstva prezliekali v búdkach na pláži do plaviek, ktoré viac zakrývali ako odhaľovali
Na týchto pohľadniciach sú väčšinou vyziabnutí páni a moletné dámy s mohutne vyvinutým poprsím. Slová, ktoré treba chápať dvojzmyselne, sú vytlačené tučným písmom, aby aj tí najzadubenejší pochopili, že v nich majú hľadať skrytý význam; to isté platí aj o pointe.
No a tieto "hanbaté" obrázky, ktoré sa od nepamäti predávajú v Brightone, Blackpoole, Clactone a iných známych anglických letoviskách, vydáva - tiež od nepamäti - nakladateľstvo Bomforth. V čase najväčšej slávy si ich vzrušeniachtiví Briti kupovali 16 miliónov ročne. Ale na konci 20. storočia sa skutočný stav vecí, aspoň čo sa týka týchto pohľadníc, odhalil v plnej nahote. Bomforth má milión libier dlhov, a pokiaľ nezoženie peniaze, zbankrotuje.
"Ľudia dnes posielajú radšej fotografiu majáka než pikantný kreslený vtip," vysvetľuje 55-ročný trafikant George Lightfoot z Whitley Bay. "Britský zmysel pre humor sa za tie roky zmenil, a tento typ žartovania už nikoho veľmi nezaujíma. A čo sa týka cudzincov, tí týmto dvojzmyslom väčšinou nerozumejú," dodáva.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.