Lomnici urobiť rozhovor s prezidentovou dcérou Ingrid Schusterovou, ktorá sa deň predtým v tomto hoteli vydávala, netušili, že sa pod Tatry vrátia skoro do pomyselného "do roka a do dňa". Práve včera sa totiž na Okresnom súde v Poprade začalo prvé hlavné pojednávanie vo veci trestného činu výtržníctva proti sýrskemu podnikateľovi Aksamovi Barakatovi, ktorý sa stal pred časom verejnosti známy svojou svadbou s populárnou hlásateľkou košického štúdia Slovenskej televízie Andreou Tatarkovou.
V to osudné ráno došlo v spomínanom známom tatranskom grandhoteli k incidentu, na ktorý sa obe strany pozerajú zo svojho pohľadu. Modriny a poranenia, ktoré utŕžili a trvalé poškodenie sluchu fotografky Anny Pálfiovej svedčia o tom, že vzájomná "komunikácia" medzi stranami sporu nebola v rukavičkách. Podľa výpovede poškodenej reportérky Nadi Šindlerovej v to osudné ráno čakala vo vestibule hotela, kde sa jej podarilo skontaktovať s Ingrid Schusterovou, ktorá však odmietla rozhovor. Preto čakala na riaditeľa hotela, ktorý jej mal poskytnúť pár informácií o svadbe prezidentovej dcéry. Počas čakania si k nej na galérii prisadol neznámy chlap, ktorý zjavne vedel, že je novinárka a začal rozhovor invektívami na adresu novinárov, že sú to osoby, ktoré najviac škodia Slovensku a treba ich postaviť do radu a...
Obžalovaný Aksam Barakat sa na vec pozerá inak. Podľa neho pozval reportérku slušne na kávu a tá ho začala obviňovať, že najprv finančne podporoval Mečiara, potom Moravčíka, teraz Schustera a že by mal radšej z republiky odísť. Podľa vyjadrenia jednej z poškodených Anny Pálfiovej, incident jasne vyprovokoval Aksam Barakat už pred hotelom, kde ju napadol slovami "Vy svine novinárske, ked ty budes trtkat s muzom, ja prist a teba fotit." Podľa slov všetkých napadnutých tieto slovné potýčky boli len predohrou k fyzickému napadnutiu novinárov. Priamym podnetom bola snaha obžalovaného A. Barakata vziať reportérke brašňu s redakčným fotoaparátom v hodnote vyše stotisíc korún.
"Sedeli sme v hotelovej hale a boli sme šokované jeho správaním. Obžalovaný neskôr zišiel z galérie a hodil mi na stôl svoju vizitku so slovami, že ha mám navštíviť v jeho košickej firme. Ja som mu povedala, že tam neprídem, pretože som sa bála jeho vyhrážok, ktoré mi dovtedy adresoval. V tom momente zobral náš fotoaparát a odchádzal s ním preč," hovorí Naďa Šindlerová.
Poškodená reportérka sa za ním rozbehla a dohovárala mu, aby im prístroj vrátil. Vtedy podľa výpovedí poškodených došlo k fyzickému útoku. "Zahnal sa na nás brašňou. Dostala som úder do hlavy a prepadla som cez kreslo. Tak isto zaútočil aj na fotografku, ktorú úder odhodil na zem, kde ostala otrasená ležať. Obžalovaný nás tĺkol päsťami po celom tele. V tom momente pribehli kuchárky, ktoré nás ťahali do kuchyne. V tom zmätku nám hovorili, že ony už pána Barakata poznajú a nech sa radšej skryjeme," hovorí Naďa Šindlerová o útoku, na ktorý najviac doplatila Anna Pálfiová. "Keď som dostala prvý úder, odhodilo ma a cítila som, akoby mi všetko, čo mám v hlave, malo vytiecť. Hučalo a šumelo mi v hlave a nevedela som sa z toho otrasu spamätať. Ešte v ten deň som vyhľadala lekárske ošetrenie, pričom moje zranenie si vyžiadalo niekoľkotýždňovú nemocničnú hospitalizáciu spojenú s práceneschopnosťou," hovorí Anna Pálfiová, ktorá si od obžalovaného vymáha finančné odškodnenie.
Mnohopočetné modriny si odniesol aj tretí poškodený Stanislav Pribula, ktorý robil obom reportérkam v ten deň šoféra. Ako vypovedal, keď videl, že obžalovaný napadol jeho priateľku, snažil sa jej pomôcť. Obžalovanému sa však nedokázal ubrániť a utŕžil mnohopočetné kopance a údery päsťami, po ktorých bol ešte v ten deň ošetrení na pohotovosti v Starom Smokovci.
V pamäti Aksama Barakata sa spomienky na toto nedeľné predpoludnie vynárajú trocha v inom svetle a celý incident podľa neho jednoznačne vyprovokovali reportéri. Argumentuje, že napadnutým je on a má lekársku správu, podľa ktorej po incidente musel v Košiciach vyhľadať nemocničné ošetrenie a niekoľko dní bol práceneschopný. Za tento útok na jeho osobu podal aj trestné oznámenie na príslušnom policajnom oddelení v Košiciach.
Včerajšie pojednávanie na Okresnom súde v Poprade neprinieslo výrazný pokrok k spravodlivému vyriešenou celej udalosti a bolo odročené na 23. november. Zarážajúce je však to, že z výpovedí zamestnancov i riaditeľa hotela, ktorí sa pohybovali len pár metrov od incidentu vyplynulo, že nikto nič nevidel! Slepí a hluchí svedkovia sú asi svedectvom dnešnej doby...
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.