slávnosti v Bielom dome. Dvadsaťkilového bieleho moriaka Jerryho poslal na zvieraciu farmu vo Virginii, aby tam "dožil v pokoji a šťastí".
Clinton podotkol, že tohtoročný Deň vďakyvzdania je prvým v novom miléniu a posledným v jeho funkčnom období. V súvislosti so sporom okolo výsledkov prezidentských volieb si i zažartoval, keď povedal, že prvé Vďakyvzdanie sa konalo po tom, ako španielsky objaviteľ Ponce de Leon pristál pri brehoch Floridy v 16. storočí, a nie keď európski pútnici oslavovali úrodu s Indiánmi v roku 1621. "Experti sa v tomto rozchádzajú a prepočítavanie stále prebieha," povedal Clinton.
Tradičného moriaka už takto symbolicky ušetrili deviati americkí prezidenti od čias Harryho Trumana. Inak sa ale dnes objaví na stole asi v každej americkej rodine.
Kniha o tohtoročných, zatiaľ bezvýsledných amerických prezidentských voľbách bude ďalšou publikáciou Jeffreyho Toobina, autora bestsellerov o súdnom procese s O.J. Simpsonom a sexuálnej afére Billa Clintona.
Podľa Toobina, ktorý píše pre noviny The New Yorker a je právnym analytikom televíznej spoločnosti ABC, by sa jeho ešte nepomenovaná kniha mala objaviť na pultoch kníhkupectiev do jesene budúceho roku. Terajšie voľby sú najväčšou politickou drámou, akú počas svojho života zažil. Všetko, čo ešte treba, je ich zakončenie, povedal z Floridy, kde ostro sleduje všetky udalosti.
K Toobinovym "dielam" patria úspešné knihy The Run of His Life: The People Versus O.J. Simpson (Beh jeho života: Ľudia verzus O.J. Simpson) a A Vast Conspiracy: The Real Story of the Sex Scandal That Nearly Brought Down a President (Rozsiahla konšpirácia: Skutočný príbeh sexuálneho škandálu, ktorý takmer zvrhol prezidenta).
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.