Korzár logo Korzár
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Horoskop na týždeň od 2.12. do 8.12.2000.

Barani neradi klamú a zavádzajú svojich známych. Radšej rovno povedia pravdu, hoci nie vždy je na to ten správny čas. Nemali by ste sa vzdávať

svojich zásad, aj keď za ne platíte sem tam až privysokú cenu. Keby ste sa začali meniť, iste by ste stratili podporu ľudí, ktorí vás poznajú dlhší čas. Je však pravda, že máte aj iné vlastnosti, či zásady, ktoré by ste meniť mali. Prudkosť, neznášanlivosť a sklon k hádkam, ak má niekto iný názor, či nepripúšťanie nových zmien, ktoré by mohli priniesť slávu niekomu inému - to sú tie črty vašej osobnosti, ktoré by ste mali zjemniť, či úplne sa ich vzdať. Tento týždeň budete mať dosť priestoru a času na to, aby ste sa zaoberali sami sebou. Všetko totiž bude plynúť v pohode, bez náhlenia a akýchkoľvek prekvapení, preto si každý deň vychutnáte a nájdete vnútorný pokoj. V láske sa bude dariť najmä mladším Baranom a Barankám, pozor by si mali dať na zlé rady a podrazy svojich kamarátov.

Býk

Býkom tento týždeň pridá nové povinnosti. Akoby sa všetci spikli a začali Býkov využívať. Vaše plány sa budú meniť každú chvíľu a na domácnosť, či rodinu vám času bude ubúdať. Práca bude stáť na prvom mieste, no je pravdou, že vás to bude aj baviť. Nebudete nikoho a nič odmietať, pretože každá úloha bude pre vás znamenať výzvu a výzvy vy máte radi. Nedokážete sa ani na chvíľku zastaviť, preto vám unikne niekoľko varovných signálov a tak sa v strede týždňa naraz zastavíte kvôli ochoreniu vášho rodinného príslušníka. Mali by ste sa poučiť, že nič nie je dôležitejšie, ako zdravie a dbať viac na seba, ochraňovať svoje zdroje energie a nie využívať ich až do dna. Mladším Býkom hrozí menšia nehoda na ceste, aj problémy v štúdiu, budú dosť nesústredení a hoci všetky povinnosti nakoniec dovedú do úspešného konca, môžu koncom týždňa padnúť od vyčerpania. Starší by mali vedieť, kedy stačí a nebrať si na svoje plecia viac, ako unesú. Môžete pracovať, ale len po istú hranicu - nezabúdajte, že nikto iný sa o vás nepostará, len vy sami.

Blíženci

Blíženci sa pod vplyvom Jupitera stávajú príjemnejšími a prístupnejšími aj kritike. Inokedy sršíte hnevom, ak vás niekto upozorní na vaše omyly, ale teraz sa zmeníte a začnete si brať slová vášho okolia ku srdcu. Dokážete sa aj v niečom trochu zmeniť, teda budete mať sami zo seba dobrý pocit. Mladším Blížencom ešte stále hlavu zamotáva nová láska a pocity, ktoré im vôbec neumožňujú koncentrovať sa. Ale blížiace sa Vianoce každému dodávajú trpezlivosť a pochopenie pre iných, teda sa na vás nikto príliš hnevať nebude. Pozor len na to, aby ste sa so svojimi citmi nezverili nesprávnej osobe, ktorá by to všetko mohla zneužiť. Starším Blížencom, ktorí majú znovu problémy s dávnymi ochoreniami, najmä s reumou, prinesie tento týždeň samé zhoršenia a ťažkosti sa objavia aj so srdcom a trávením. Pozor na žalúdočné vredy, radšej sa dajte vyšetriť kompletne, aby ste neprežili koniec roka niekde na pohotovosti.

Rak

Raci radi upozorňujú svojich známych na ich omyly, najčastejšie slovami : "Ved´som to hovoril, že to tak dopadne.". Vašou osobnosu chybou je však to, že nikdy nehovoríte dostatočne nahlas o svojich pochybnostiach a radšej necháte iných, aby si popálili prsty. Občas z vás vaši blízki majú dojem, že vôbec ľudí nemáte radi. Akoby ste sa hnevali na každého aspoň trochu úspešnejšieho človeka, ako ste vy a len čakali na to, kedy padne a potvrdí vaše slová. Tento týždeň budete mať zopár možností na pomoc takýmto "padlým" a ak chcete, aby si o vás ľudia zmenili mienku, nemali by ste pridlho čakať a podať každému pomocnú ruku. Ako vždy, budete za svoju pomoc očakávať vďaku a ako vždy sa jej nedočkáte, aspoň nie od tých, ktorým ste práve pomohli. Nemali by ste však zase zatrpknúť, pretože ocenenia sa vám dostane z iných zdrojov a budete nakoniec spokojní. V živote nie je zaručená spravodlivosť ihneď na "mieste činu", musí sa čakať, ale nakoniec sa jej každému dostane - aj vám.

Lev

Levy majú problémy, ale vedia, ako na to. Váš život je radom vzostupov a pádov, stále ste hore, alebo dole, no vždy vidíte, kde a ako sa dá uniknúť pred tým najhorším. Radosť na vás pozerať, ako dokážete plánovať a vymýšľať tie správne manévre, pretože iní ľudia na vašom mieste by už boli dávno na dne. Vy ste plní energie a vždy hotoví do boja, či už za seba, alebo za iných, stále s tým istým úsmevom a očakávaniami len toho dobrého. Nezlomní a dobrosrdeční, sem tam vyžadujúci lichôtky a zbožňovanie, ale vďační každému za podporu a dôveru. Vy ste proste neodolateľní a v každom smere úspešní, iba pozor na vašu dôverčivosť, aby ste nemrhali zbytočne silami na pomoc niekomu, kto to vôbec nedokáže oceniť. Koncom týždňa budete mať čas na návštevy vašich príbuzných, dbajte na slušné správanie a oceňte ich starostlivosť, neberte ich slová ako poučovanie, onedlho sa práve na týchto miestach dočkáte pomoci.

Panna

Panny nie sú zvyknuté na zaháľanie, lenže tento týždeň sa tomu nevyhnú. Vypovie vám vaše zdravie, síce nevhodne, ale čo už. Budete musieť trochu vypnúť, oddýchnuť si a tak doprajete viac priestoru aj iným ľuďom, aby vynikli. Inak všetkých zatieňujete a oberáte ich o príležitosti. Nebojte sa, nikto vás nenahradí, vaše povinnosti vám zostanú aj naďalej na krku, hoci vám priveľa povinností nevadí. Snažte sa menej myslieť na prácu, zaoberajte sa viac svojimi záujmami, duchovným životom, hľadajte si pre seba nové možnosti, nové podnety, pretože už dlhší čas stojíte na jednom mieste. Staršie Panny by mohli využiť svoju chorobu na hľadanie nového zamestnania, mladší na prehodnotenie svojich životných cieľov, v láske budú viesť úplne najmladšie Panny, čakajú ich rôzne návštevy a vyznania, ani nevedeli, že vzbudzujú toľké vášne.

Váhy

Váham sa po uplynulých dňoch bude zdať, akoby zavládlo úplné ticho. Ich život bol dosť búrlivý a teraz majú akýsi polčas, keď sa všetko zastaví a môžu nabrať sily do ďalšieho boja. Nemusíte sa obávať, ako to všetko s vami dopadne, koniec roku 2000 bude pre vás dobrým štartom do nového tisícročia a aj keď zopár vecí a ľudí budete musieť "zahodiť", ako zbytočnú príťaž, dokážete sa dostať cez rozbúrené vody do príjemného prístavu. Zbytočne neriskujte, ani sa nesnažte ohovárať svojich neprajníkov, uznáte nakoniec, že statočným bojom sa lepšie zapíšete do povedomia ľudí okolo, ktorí budú neskôr ovplyvňovať váš život. Nemali by ste sa zdržiavať odpúšťaním tým, ktorí vás sklamali, ani rozoberaním vašich dávnych rozhodnutí, minulosť by ste už mali nechať tak. Snažte sa prežiťiť prítomné chvíle tak, aby ste mali čisté svedomie a budúcnosť vám prinesie nové možnosti. Tento týždeň sa mnoho zmení a aj keď vy sami nemôžete ovplyvniť to, čo vás stretne, pretože pôjde vyslovene o vonkajšie okolnosti, ukážete sa v tom najlepšom svetle.

Škorpión

Škorpióni majú pred sebou ťažké dni. Mnoho z vás bude musieť pretrpieť urážky a ponižovanie, kým sa situácia nevyjasní. Zachovajte si chladnú hlavu a snažte sa byť ku každému zdvorilí. Rovnako sa chovajte aj potom, keď sa vám tí, čo vás osočovali, začnú ospravedlňovať. Ovládnite aj svoj sklon k pomstychtivosti a radšej nechajte všetko tak, bez toho, aby ste s tými ľuďmi strácali čas. Vy predsa využijete čas lepšie - v láske. Môžete si splniť všetky túžby, očaríte svojím hypnotickým pohľadom každého, či každú, takže nikto nebude mať možnosť úniku. Budete proste skvelými dobyvateľmi a aj kvôli tomu sa pre vás pracovné záležitosti dostanú na vedľajšiu koľaj. Starším

Škorpiónom hrozia menšie problémy so zdravím, najmä s metabolizmom.

Strelec

Strelci nie sú tento týždeň naladení na spoluprácu. Všetko chcú mať len sami pod kontrolou, hľadajú priestor, kde by mohli vyniknúť a oslniť. Majú chuť rozdávať iným svoje poznatky a rady, hoci to nikto nepotrebuje. Ich však nič nezastaví a ani ich úprimnosť nebude krotená ich taktom. Budú sa rútiť do problémov, ale akosi sa im podarí z nich aj uniknúť, bez úhony, ako inak. Len pozor, aby ste svojimi poznámkami nezničili niekomu citový vzťah, či nenarušili pohodu po dlhom spore v rodine. Mohli by ste doplatiť na svoju zvedavosť a prísť o niekoľko priateľov, teda miernite sa. Je však zrejme zbytočné vám teraz radiť, vy nikoho nepočúvate. Jupiter vám pomáha, zachraňuje vás, lenže jeho vplyv nepotrvá večne a môže sa stať, že koncom roku budete osamelí a bez podpory. Na jednej strane by ste sa mohli poučiť, ale na druhej - bolo by to za privysokú cenu.

Kozorožec

Kozorožci sú na všetko pripravení. Prečo? A na čo presne? Nevedia vám jasne odpovedať, ale akosi tušia, že im prihára. Majú niečo na svedomí, o čom nikto nevie a teraz príde čas odhalenia. Pritom nie sú vôbec ochotní si uznať svoju vinu, ale chcú sa brániť zubami nechtami. Nemali by ste zbytočne strácať čas uhýbaním, či utajovaním, povedzte jasne o čo ide a ušetríte si kopu nepríjemností. Ak o tom začnete vy sami, len vezmete vietor z plachit tým, ktorí vás neznášajú a chcú vás oslabiť. Najmä v súkromí by ste sa nemali nechať "vyšachovať", ak budete rýchli, nakoniec sa vám podarí zachrániť čo sa dá. V práci máte okolo seba málo spoľahlivých priateľov, vy si neviete vybudovať dobré zázemie, pretože priveľmi vynikáte ako pracovití a zodpovední, teda bývate zväčša osamelí. Nedajte sa zastrašiť, hľadajte východisko a bojujte - to bude najlepšie, čo môžete tento týždeň robiť.

Vodnár

Radi riskujete a konáte bez racionálneho základu. Viete, že keď dlho dúchate do pahreby, vyšľahne nakoniec plameň. Ibaže nerátate s tým, že vás môže popáliť. Či už v práci, alebo v súkromí, všade vás čaká zaskočenie. Len pozor, aby bolo príjemné. Vy sami môžete ovplyvniť to, čo sa stane, ak budete konať opatrnejšie. Jupiter vás zvádza k riskovaniu a ľahkomyseľnosti, ale viete dobre, že ste už na takéto postupy doplatili a niektorí z vás sú už aj na to starí. Uvedomte si, čo je dôležité a čo nie, čo by ste mali zmeniť a čo nahradiť úplne, čo je nutné a čomu by ste sa radi vyhli. Potom, keď budete mať stanovené hranice, môžete riskovať, hoci to bude bez veľkého adrenalínu, iste sa dobre zabavíte. A o to vám predsa ide - o zábavu a vzrušenie, bez toho by ste nevedeli, že žijete.

Ryby

Ryby si často vyberajú nesprávne miesto pre svoju pôsobnosť. Potom bývate nešťastní a nedokážete sa vymotať z problémov, ktoré sa na vás dennodenne sypú. Pritom stačí nájsť trochu odvahy a zmeniť to. Získali by ste väčšiu sebaistotu a aj úsmev, lenže je nutná zmena. A to je pre vás snáď najťažšie - niečo zmeniť. Ste plní pochybností a ak ide o prácu, neviete postupovať rázne. V citovom živote ste na tom podobne, nikdy neviete povedať jasne, čo chcete a čo potrebujete. Necháte iných za seba hovoriť a potom s hrôzou zisťujete, že vám síce vybojovali niečo iné, ale vôbec nie to, čo ste chceli. Tento týždeň by ste pod vplyvom Jupitera mohli byť veľmi dobrými hovorcami a dokázali by ste svoj život dostať do správnych koľají.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 2. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 3. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 4. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 5. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 6. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 7. Aj matematika sa dá skrotiť
 8. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
 9. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 10. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 3. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 4. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 5. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 6. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 7. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 8. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 9. Novinka medzi prefabrikátmi
 10. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 16 735
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 401
 3. Aká je chémia vôní 12 411
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 11 146
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 385
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 895
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 640
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 278
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 782
 10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 6 322
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Škola cez počítač: Žiaci sa zatajujú, učitelia nemajú kontrolu

Rodičov to stojí nemálo peňazí. Župa už ide dávať študentom notebooky.

Výročie výbuchu bytovky Mukačevská 7 v Prešove

Správca vybuchnutej bytovky v Prešove spomína na okamihy hrôzy

Chceme sa tam vrátiť, vraví.

Mojmír Květoň na Mukačevskej 7 v Prešove rok po výbuchu.
Vianočné trhy vytvárajú atmosféru vo väčšine slovenských miest.
Vpravo Volodymyr, vedľa neho jeho advokátka. Eskorta ho odvádza do väznice.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jaroslav Haščák.
Dobré ráno

Dobré ráno: Po Haščákovi môže prísť na rad Fico

Haščákovi hrozí 20 rokov za mrežami.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

S Haščákom v pyžame

Keby zaspieval, zničí nielen milovníka koly, ale aj povesť bývalých reformných strán.

Peter Schutz
Petra Vlhová (vľavo) a Veronika Velez-Zuzulová.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop