v ich domácnostiach neznámy občan, ktorý sa vydával za pracovníka VšZP. Pod zámienkou výmeny starého preukazu poistenca získal od nich preukaz a po čase im poštou prišli nové preukazy, no boli to preukazy Vzájomnej zdravotnej poisťovne Dôvera. Uviedla to hovorkyňa VšZP Jana Millerová.
Podľa VšZP sa jej bývalí poistenci nedobrovoľne stali klientmi Dôvery a "podľa všetkého aj obeťami nekalého náboru tejto poisťovne". "Ani jeden z postihnutých občanov pritom nechcel svoju zdravotnú poisťovňu meniť," skonštatovala J. Millerová.
Poistenec môže podľa zákona zmeniť poisťovňu len raz za šesť mesiacov, preto si podvedení občania budú musieť na návrat do VšZP počkať pol roka. "Za ten čas za nich bude získavať prostriedky iná zdravotná poisťovňa. Takýmto nekalým jednaním sa porušuje zákon o zdravotnom poistení, ktorý okrem iného garantuje poistencom slobodný výber poisťovne," pripomenula Millerová.
Dôvera sa dôrazne dištancuje od tvrdenia VšZP o nekalom prepoisťovaní klientov VšZP. Uviedol to generálny riaditeľ Dôvery Viktor Kouřil. Podľa V. Kouřila Dôvera odmieta podobné prípady metódy náboru poistencov. "V súčasnosti disponujeme stabilizovaným poistným kmeňom a nie sme odkázaní na nekalý nábor poistencov z iných zdravotných poisťovní," vyhlásil riaditeľ Dôvery. Ako zdôraznil, poisťovňa nepoisťuje občanov proti ich vôli a slobodnému rozhodnutiu a nerobila tak ani v minulosti.
Obvinenie zo strany VšZP chápe vedenie Dôvery ako poškodenie dobrého mena poisťovne. Zároveň vyslovilo počudovanie nad neštandardným spôsobom informovania verejnosti zo strany VšZP bez overenia pravdivosti uvádzaných skutočností. Dôvera požiadala riaditeľa VšZP o dôkazy a následne chce podniknúť príslušné právne kroky na svoju ochranu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.