Korzár logo Korzár
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Horoskop na týždeň od 9.12. do 15.12.2000.

Barani nie sú vo svojej koži. Majú pocit, že sa všeličo okolo nich mení a vôbec to nie je tak, ako by oni chceli, či potrebovali. Nuž, hoci ste

ohnivé znamenie a máte radi zmenu, neznášate dobre zmeny k horšiemu. Dokážete sa im síce prispôsobiť, ale nie natrvalo. Berte terajšie zmeny ako novú príležitosť pre zmenu vášho smerovania, dokážete využiť aj to zlé, ak budete aktívni. V láske stojíte na križovatke, mali by ste si dobre zvážiť, akým smerom sa vyberiete, aby ste zbytočne nezablúdili. Uverte, že ak sa budete snažiť, nájdete spôsob na zmierenie svojich a partnerových, či partnerkiných povahových vlastností, bola by škoda, keby ste sa vy - čo sa nikdy nevzdávate - naraz vzdali. U starších Baranov bude tento týždeň dosť náročný na zdravie, najmä na oblasti, ktoré sú ich slabou stránkou - chrbtica, žalúdok a hlava.

Býk

Býkom bude viac vyhovovať pomalé tempo. Budú si ho môcť dovoliť, pretože už všetko dôležité stihli urobiť a majú pred sebou kopu voľného času. V strede týždňa síce budú musieť pomôcť niekomu v práci, ale to im nezabráni v nakupovaní darčekov, či plánovaní zimnej dovolenky. Vy ste sa už proste dostali do vianočnej nálady, čo na tom, že o niečo skôr, ako vaše okolie! Dokážete tak s väčším dôrazom potešiť svojich blízkych a aj dôkladnejšie pripraviť svoju domácnosť na oslavy. Vy ste predsa rodení domáci páni a panie, viete, ako vytvoriť domácu atmosféru a čo je potrebné, aby sa každý okolo cítil skvele. Mladším Býkom však niečo ušlo - akási dôležitá povinnosť a kvôli tomu sa niekto pokúsi narušiť ich pohodu a optimistické nadšenie. Nedajte sa však nahovoriť na siahodlhé opravy, ak ste niečo pokazili, zvoľte radikálny spôsob.

Blíženci

Blíženci by sa tento týždeň ľahko mohli stať obeťami intríg a klebetenia. Hoci vy sami sem tam poznáte nejaké tajomstvo a sem tam ho aj zverejníte v nesprávny čas, predsa ste u ľudí v obľube. Málokto vám chce skutočne ublížiť, preto nie ste zvyknutí na to, aby ste sa museli obhajovať pred svojimi známymi a ešte kvôli tomu, čo ste vôbec neurobili. Ovládnite svoje spravodlivé rozhorčenie a radšej hovorte s chladnou hlavou. Mladším Blížencom tento týždeň pripraví príjemné chvíle v príjemnej spoločnosti, len by to nemali pokaziť zbytočnými ťahanicami o slová, ktoré budú povedané mimochodom a už vôbec nie so zámerom útočiťna vás. Prestaňte všetko vzťahovať na svoju osobu, potom sa vám bude ľahšie žiť. Starším Blížencom nie je jedno, čo sa deje v ich rodine, ale nezasiahnu v pravý čas a potom sa už nedokážu odhodlať k akémukoľvek zásahu.

Rak

Raci dokážu vo všetkom nájsť nejaký problém. Je strašné, ako viete byť nespokojní a ako dokážete aj iným pokaziť náladu. Čo na tom, že niečo nejde podľa vašich predstáva? Alebo sa vám nedarí prísť včas na schôdzku? Prečo musíte kritizovať výzor iných, keď viete, že ich to zraní? Niekedy robíte také veci, ktoré vám viac škodia, aspoň v širšom meradle, ako pomáhajú. Pôsobíte ako tvrdí ľudia, hoci ste v podstate súcitní a vaša pretvárka vám aj tak dlho nevydrží. Vstúpte si trochu do svedomia a prestaňte sa chovať k vašim známym ako k ľuďom, s ktorými už vôbec nerátate. Mohlo by sa stať, že práve oni sa k vám obrátia chrbtom a to skôr, ako by vám to vyhovovalo. Mali by ste sa snažiť o lepšie pracovné výsledky, aby ste sa lepšie uplatnili a dokázali všetkým, čo o vás pochybujú, že sa mýlia. Na to je práve najlepší čas, nie na zbytočné škriepky a hádky, ktoré vás nakoniec zničia.

Lev

Levy tento týždeň budú veľa riskovať, ale vedia, že môžu aj veľa získať. Uvedomte si však, že ak vyslovíte nesprávne slová v nesprávny čas, môžete všetko stratiť. Dajte viac na svoje podvedomie, aj keď máte radi vo všetkom logický sled. Ak si dáte poradiť svojím vnútorným hlasom, neoľutujete a získate oveľa viac, ako keby ste za každú cenu konali presne podľa plánu. V láske budete stáť pred závažným rozhodnutím, pretože aj keď si to neradi priznávate, dostali ste sa do pozície, keď musíte povedať konečné slovo, no najmä držať sa toho, čo poviete. Staršie Levy sa nemusia obávať o pohodu v súkromí, postarajú sa o príjmené prekvapnie pre nejakých starších členov rodiny a tak aj keď prípadne niečo zmeškajú, nikto na nich útočiť nebude. Pozor len na náhle závraty a bolesti hlavy - mohlo by ísť o niečo vážne.

Panna

Panny majú pred sebou týždeň aktivity. Trochu ste zanedbali svoje povinnosti a tak sa musíte obracať, aby ste v prichádzajúcom koncoročnom zhone uchytili pre seba to najlepšie. Viete sa presne vyjadriť a formulovať, čo chcete pre seba a čo by ste radi prenechali iným. Je zaujímavé, že vaša povaha je taká stála a dokážete si aj v novom prostredí ihneď zaviesť rovnaký poriadok, aký máte doma. Preto by ste sa nemali brániť novým ponukám na cesty, staší muži bysa nemali nechať odradiť ani prípadnými zdravotnými problémami - tie ustúpia práve vďaka zmene vzduchu. Ženy majú pred sebou povinnosti, ktoré ich tešia a pri ktorých si oddýchnu, no dajú im aj možnosť vyniknúť ako šikovným hostiteľkám a sebavedomým domácim paniam - teda prídu vám mnohé návštevy a vy budete musieť zladiť rôzne povahy a nároky, lenže to nie je pre vás problém. Pokiaľ ide o prácu, nemusíte sa obávať, že by sa vám nepodarilo byť rovnako očarujúcimi, ako v súkromí. Tento týždeň budete vynikať v akomkoľvek prostredí, neskrývajte sa teda!

Váhy

Váhy vkladajú svoje nádeje do nesprávnych rúk a nakoniec zistia, že zase si všetko musia vybaviť sami. A to im vôbec nie je po chuti. Vy by ste boli najradšej, keby sa dalo vyhnúť akejkoľvek námahe, ktorá by vás odvádzala od toho, čo vás teraz zaujíma najviac - a to je láska. Nie ste spokojní s tým, ako stojíte v tomto smere, pretože vám chýba pocit istoty, či už mužom, alebo ženám. Stále uvažujete, či vaše city sú dosť silné, či ste ich venovali správnej osobe, či ona cíti to isté a tak sa nedokážete rozhodnúť pre ďalší krok. Bojíte sa, aby ste niečo nepokazili, ale zase sa bojíte aj odmietnutia, či toho, že nie ste dostatočne aktívni. Keď si už nebudete vôbec vedieť rady, požiadajte o pomoc niekoho z vašich známych, najlepšie v znamaní Blíženca, alebo Strelca, tieto znamenia majú práve teraz veľmi dobré pozorovacie schopnosti a dokážu nájsť podstatu vášho problému behom niekoľkých okamihov.

Škorpión

Škorpióni majú dôvod na oslavu. Mnohí z vás začali nedávno niečo riskantné a teraz prišiel čas na zhodnotenie výsledkov. A tie sú pre vás výhodné - takže môžete byť spokojní. Mladší Škorpióni, ktorí túžili po postupe vpred a lepšom pracovnom zaradení, tiež budú spokojní - konečne sa aj u nich niečo zmení. Starší Škorpióni, ktorí podnikajú a majú pocit, že sa im celkom prestáva dariť, nájdu v poslednej chvíli novú motiváciu. Teda všetci budete spokojní, najmä pokiaľ ide o kariéru a spoločenské postavenie. Pozornejšie by ste však mali sledovať svoje zdravie, pretože nie je vôbec pevné a sem tam vás pobolieva na miestach, ktoré ste už v minulosti mali problémové. Snažte sa dať do poriadku všetko narušené, aby ste sa nemuseli kvôli zdraviu vrátiť o krok späť. Potom by ste ľutovali svoju nedôslednosť, radšej teda tomu predíďte. Mladším Škorpiónom bude trochu priať šťastie v hre, ale nemali by ste to prehnať.

Strelec

Strelci majú v sebe veľký potenciál a konečne aj vedia, na čo ho využiť. Pre každého z vás je síce dôležité niečo iné, závisí to od vášho veku a od skúseností, ktoré už máte, ale všetci bez rozdielu viete, že je dôležité urobiť radosť niekomu inému, nielen sebe. Budete teda pomáhať naozaj každému, nedokážete nikoho odmietnuť, ale akosi sa vám aj bez zištného dôvodu všetko vyplatí. Pomôžete na jednej strane a z druhej sa na vás zosype uznanie, úspech a rôzne obchodné ponuky. Vy sami spustíte vodopád dobra a zužitkujete naozaj každú kvapku. Získate aj nové ponuky na prácu, postup v práci vám zaručí nové možnosti, nezamestnaní si nájdu dobré miesto - nakoniec budete mať dojem, že ten život je predsa len spravodlivý. Aj lásky sa vám dostane vo zvýšenej miere, nikto sa nebude môcť sťažovať. Prežijete teda krásny týždeň, keď vaša dobrota rozjasní veľa tvárí a ľudia vám nezabudnú vrátiť to, čo im dávate vy sami.

Kozorožec

Kozorožci nie sú poväčšine "v kolektíve obľúbení", ako sa kedysi hovorilo. Majú v sebe priveľa ctižiadostivosti a ambícií, dokážu ísť za svojím cieľom a neľutujú sami seba, ak je niečo príliš namáhavé a musia do toho vložiť oveľa viac energie, ako obvykle. Preto v ľuďoch okolo vzbudzujú pocit menejcennosti a podriadenosti, nedôvery vo vlastné schopnosti, pretože oni vždy dokážu všetko lepšie. Ste teda v centre pozornosti, ale nie v dobrom, skôr v zlom. Onedlho však vaša planéta prevezme vládu a všetko pôjde ľahšie, takže by ste sa zbytočne nemali namáhať, ani upozorňovať na seba svojimi plánmi. Skúste žiť v tieni a usporiadajte si svoje domáce záležitosti. Slobodní by mohli zvážiť, či sa niekomu nezaviažu definitívne, viazaní by mali napraviť svoje vlastné omyly a dať svojmu vzťahu ešte ďalšiu šancu. Osamelým Kozorožcom sa podarí očariť niekoho naozaj skvelého, teda ani oni by nemuseli byť cez zimné sviatky sami - ak sa nedajú strhnúť pracovným tempom.

Vodnár

Vodnári by mohli uznať svoj podiel viny na jednom nedorozumení a potom v takom duchu aj pokračovať. Ak si uvedomíte, koľko ste toho neurobili a čo všetko zanedbali, potom je naozaj načase, aby ste dosiahli zmier v každom smere. Máte čo naprávať aj vo vašom súkromnom živote, zbytočne ste urazili niekoľko vašich blízkych, ba aj v láske ste spôsobili niekoľko problémov. Teda, máte pred sebou týždeň omylov, trapasov a ťažkostí, ale nie kvôli vonkajším okolnostiam, iba kvôli vlastnej nedôslednosti. Starším Vodnárom sa podarí získať uznanie v práci, pri riešení obchodného problému, ukážu teda, že nie sú celkom bez prínosu a možno práve ich pohotovosť a bystrosť presvedčia ich nadriadených, aby im umožnili zvýšiť svoju kvalifikáciu a aj zmeniť ich pracovné zaradenie. Snažte sa, iste sa dočkáte odmeny a na svoju stranu získate aj tých, ktorí vami doteraz pohŕdali. Nie ste totiž u všetkých ľudí obľúbení, či uznávaní, ale to vy iste viete. Mladším Vodnárom sa bude dariť priemerne vo všetkom, do čoho sa pustia, ich nálada bude tomu priamo úmerná.

Ryby

Ryby majú pred sebou dni plné zmien, ale nebudú vedieť, aký majú tie zmeny vplyv na ich budúcnosť - či dobrý, alebo zlý. No ak sa zamyslíte nad tým, čo ste prežili, ako sa vyvíjajú vaše životné podmienky a ako to vlastne všetko ide - vôbec nie podľa vašich snov, tak uznáte, že iba ak sa dáte novým smerom, môžete niečo získať. Najmä muži by sa nemali zdržiavať váhaním a presvedčiť najprv sami seba, ale potom aj svojich blízkych o tom, že sa majú tešiť a nie smútiť. Ženy by mohli zmeniť nielen svoj život, no i svoj výzor, venovať sa aj takým činnostiam, ktorým sa doteraz vyhýbali. Môžu rátať so všeobecnou podporou hviezd a aj ľudia, ktorí ich donedávna zaznávali, zmenia svoj postoj. Takže - iste sa nebudete nudiť, ale nemáte sa čoho obávať, užívajte dobré a na zlé ani nepomyslite - tak prežijete jeden z nádherných týždňov, na aký sa nezabúda, ale v tom dobrom zmysle.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 2. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 3. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 6. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 1. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 2. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 7. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 8. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 915
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 496
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 912
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 815
 5. Aká je chémia vôní 9 687
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 408
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 778
 8. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 600
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 176
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 7 419
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nová riaditeľka košickej detskej nemocnice: Teším sa na návrat

Chystá stretnutia so zamestnancami, primármi a vytvorí pracovný tím.

Jaroslava Feketeová. Snímka je z čias, keď pôsobila ako lekárka na Oddelení detskej onkológie a hematológie košickej DFN.
Výročie výbuchu bytovky Mukačevská 7 v Prešove

Rok po výbuchu. Majorošovci veria, že sa na Mukačevskú 7 ešte vrátia

Tragédia odhalila aj silu priateľstva.

Marek Majoroš na mieste, kde stála bytovka.
Viki Olejárová by rada zbierala zážitky z celého sveta, chcela by prespať v baobabe aj si zaspievať so Stingom.
Ľudmila Kolesárová.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

Monika Jankovská.
Dnes píše Matia Lenická

All I want for Christmas

Ak sa bránime, sme radikáli. Ak sa ozývame, páchame propagandu. Dajte pokoj aspoň na Vianoce!

Matia Lenická
Alena Zsuzsová opúšťa súd v Banskej Bystrici.
ŠPORT

Mal mať rozprávkovú kariéru. Hlúpa mladá hlava všetko zničila, spomína

Strelil najrýchlejší gól v najvyššej súťaži?

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop