prejednávali organizačné a nominačné záležitosti budúceho roka. .
Finále Slovenského pohára družstiev a vyhlásenie najlepších hráčov za rok 2000 bude prvou významnou akciou nohejbalistov na Slovensku, jej dejiskom sa stane 17. februára Trebišov. Grand Prix Slovakia trojíc bude mať podobne ako v tomto roku, opäť 4 kolá - prvé bude 10. marca v Hlohovci, druhé v rámci Veľkej ceny Košíc 12. mája, tretie 30. júna v Mošovciach, posledné 25. augusta v Bratislave. Národné šampionáty mužov majú zatiaľ len termíny - dvojice a trojice 29. a 30. septembra, jednotlivci 6. októbra (organizátori budú známi neskôr). Prvoligová súťaž mužov s 8 účastníkmi odštartuje 5. mája a skončí 16. septembra 14. kolom.
Do konca tohto kalendárneho roku je termín prihlášok na EPM. "V ďalšom roku by sa malo hrať po novom, súčasťou súťaže bude kvalifikácia a predkolá, pričom finálová účasť bude podobne ako v minulosti štvorčlenná," hovorí viceprezident SNA a zároveň prezident NK DPMK Ing. Štefan Pustelník. Budúceho ročníka by sa teoreticky mohlo zúčastniť až desať krajín - okrem Slovenska aj Česká republika, Rumunsko, Maďarsko, Nórsko, Francúzsko, Grécko, Turecko, Švajčiarsko a Francúzsko. V 1. kole sa majú stretnúť majstri Nórska a Rakúska (postupujúci sa v 2. kole postaví proti švajčiarskemu zástupcovi), víťaz grécko - tureckého súboja zas nastúpi proti zástupcovi Francúzska. Škandinávsko - alpské 2. kolo zas určí súpera Maďarom v 3. kole (v semifinále na jeho víťaza čaká Slovensko), kým balkánsko - francúzsky duel skonkrétni českého protivníka v 3. kole (v semifinále už čakajú Rumuni). Znamená to, že Slovensko a Rumunsko (2. miesto v poslednom ročníku) boli priamo nasadené do finálovej štvorky, naopak, Česi, ktorí sú na vyššej úrovni ako Rumuni, doplatili na slabší výber z posledného EPM. Po semifinále sa hrá klasicky - nasleduje teda zápas o 3. miesto a finále. Predbežným záujemcom o zorganizovanie finálovej časti (od 30. apríla) sú Francúzi, je však otázne, ako sa zachovajú v prípade, že s Čechmi vypadnú (a to je prakticky isté) - preto si v tomto smere ponecháva Medzinárodná nohejbalová asociácia (IFTA) otvorené "zadné vrátka". Podľa IFTA vraj je možné aj niečo celkom iné, v prípade totálneho nezáujmu je dokonca otvorená možnosť zrušenia EPM. "Zatiaľ od IFTY konkrétnejšie informácie nemáme. Záruku za účasť svojho majstra má však dať národný zväz, napríklad SNA dáva záruku za účasť DPMK Košice," vysvetľuje Ing. Š. Pustelník.
Vrcholom roku 2001 bude v druhej polovici októbra (termín ešte nie je známy) európsky šampionát mužov na francúzskom ostrove Reunion, ktorý síce leží až v Indickom oceáne, v tejto francúzskej zóne je však nohejbal z hľadiska krajiny galského kohúta rozhodne najpopulárnejší.
Na rokovaní výkonného výboru SNA schválili a vyhodnotili výsledky GP Slovakia trojíc 2000, širšie nominácie reprezentantov Slovenska - 13 mužov, 10 juniorov, 8 žien. Došlo k zmene na poste asistenta reprezentačného trénera mužov Vladimíra Strojného. Namiesto Mariána Žigalu sa ním stal jeho brat Jaroslav Žigala, súčasný kormidelník juniorov. "Jaroslav Žigala zároveň ostáva reprezentačným trénerom juniorov, myslíme, že tento krok má svoje opodstatnenie kvôli určitému prelínaniu - veď polovica hráčov spomedzi juniorov tvorí mužskú reprezentáciu. asistentom Jaroslava žigalu pri junioroch ostáva Ladislav Bertko. Marián Žigala požiadal o uvoľnenie z tejto funkcie preto, že je aktívnym hráčom a vraj je lepšie, nech hrá, ako by malo dôjsť k inému prelínaniu záujmov." Na rokovaní výkonného výboru SNA sa tiež hovorilo o ekonomických otázkach i pripravovanej volebnej konferencii SNA, ktorú plánujú na jún budúceho roku.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.