Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

K obhajobe naštartovala Cassoviu Timkovej trojka

CBK Cassovia Bardejov Slovan Jopa Bratislava 69:52 (32:27) vo finálovej odvete Slovenského poháraBardejov Vďaka víťazstvu 68:67 v

Bardejov Vďaka víťazstvu 68:67 v minulostredajšom prvom stretnutí na Slovane stačila Cassovii vo včerajšej odvete vďaka dvojzápasovému pohárovému systému na obhajobu SP teoreticky aj remíza. Bardejovčanky nastúpili v základe: I. Jalčová Timková, Jarčušková Škvareková, Czakóová, Bratislavčanky: Hudecová Mračnová, Křížová Sabová, Imbergerová. Opäť v Bardejove nefungovala 24-sekundová signalizácia. Po obojstranne rozháranej úvodnej päťminútovke s mnohými nevynútenými chybami bolo 4:4. Kiksovala dokonca ešte aj časomiera. Tá si "vybrala" v polovici prvej štvrtiny asi desaťminútový time-out, toľko sa totiž čakalo, kým "sa" neopraví. "Ta to je bordel," poznamenal divák. Keďže oprava časomiery nevyšla, meralo sa ručne! Typická belasá kanonáda z vonku bola aj vďaka tesnej obrane obvodových hráčok nulová, domáce si štvrtinové vedenie 19:13 vypracovali šestkami a spod koša. Slovan presunul svoje strelecké pozície bližšie ku košu, tam ale väčšinou priestor v obrane kontrolovalo a v útoku využívalo vysoké duo Škvareková Czakóová. Motorom Cassovie bola v druhej štvrtine behavá Timková. Na zmenu slovanistickej osobnej obrany na zónu reagovala Markotánová trojkou 30:17. Ale v nasledujúcich minútach sa práve vďaka zóne Bratislavčanky chytili a aj brejkami stiahli na polčasové päťbodové manko, ktoré držalo finálový dvojduel otvorený.

Domáce v tretej štvrtine vybuchli v útoku, netriafali tutovky, zahadzovali prihrávky a keď Křížová dala na 35:33 pre Slovan, pohár mali belasé! Ale len chvíľu, Škvareková, ktorá totálne odrezala od koša Imbergerovú (tá dala iba 5 bodov a vyfaulovala sa), s Timkovou a Czakóovou otočili na 41:35 a vtedy už pohár mala Cassovia! Po vystriedaní Czakóovej so štyrmi faulami mali Bardejovčanky problémy s doskokom, trojkou na 45:39 upokojila domáce Timková, aj keď Slovan ešte stihol v posledných sekundách tretej štvrtiny odpovedať. Pomohol návrat Czakóovej i účinná zóna a dôležitá bola Jarčuškovej trojka na 54:43. Tri minúty pred koncom po druhej Timkovej trojke viedla Cassovia už o bezpečných 16 bodov a bolo rozhodnuté obhajca obhájil!

Juraj Adamčík (tréner Slovana): "Náš zlý výkon si neviem vysvetliť. Strašne veľa stratených lôpt, absolútne neúspešná streľba, nedodržanie taktických pokynov, trápenie."

Vladimír Karnay (tréner Cassovie): "Nepremenili sme vyložené pozície spod koša a Slovan sa vrátil do zápasu. Vzkriesila nás trojka Timkovej na konci tretej štvrtiny, družstvo si začalo veriť a dosiahlo jednoznačné víťazstvo."

Body Cassovie: Škvareková 19, Timková 15, Czakóová 13, Jarčušková 11, I. Jalčová 6, Markotánová 5. Najviac bodov Slovana: Křížová 12, Tašková 11, Mračnová 9. Fauly 18:22, trojky 3:0, štvrtiny: 19:13, 13:14, 13:14, 24:11.