čase objavilo niekoľko kritík smerovaných na jedno z rozvíjajúcich sa prešovských médií, televíziu Vega. Kritika je smerovaná hlavne na moderátorov, ale i techniku, ktorú televízia používa a jej zastaranosť, ktorú divák na svojom prijímači ľahko rozozná. Hoci generálny riaditeľ televízie Milan Gvoth na prvý, mimoriadne kritický príspevok reagoval a vysvetlil, že televízia je v štádiu budovania, z čoho pramenia aj spomínané nedostatky, v tejto situácii sa žiada stav vo Vege priblížiť trošku viac.
Zo zdrojov blízkych televízii Vega sme sa dozvedeli, že u istého prešovského predajcu automobilov je pre Vegu pripravená Mazda, ktorú si má televízia v najbližšej dobe prevziať, vedenie však zabudlo na výplaty zamestnancov, ktoré meškajú už takmer tri mesiace. Redaktori, moderátori, ale i kameramani a technici teda pre kritizovanú televíziu robia, dalo by sa povedať zadarmo. Generálny Gvoth v rozhovore poprel, že by niekomu meškala výplata tri mesiace. "V súčastnej dobe nikto nikde nerobí zadarmo," tvrdí Milan Gvoth s tým, že niekedy sa môže stať, že výplata mešká niekoľko dní, každý však svoje peniaze dostane. To, že uvažuje s veľmi výhodným bartrom Mazdy pre televíziu potvrdil, výplaty zamestnancov sú však podľa neho na prvom mieste, prípadné dlhy vraj do Vianoc určite vyriešia.
Ako sme sa dozvedeli, sú ľudia, ktorým televízia ide pätnásť a viac tisíc, teda viac ako jednu výplatu, čo generálny vysvetlil tak, že nemajú stále možnosť výplatu zabezpečiť naraz všetkým. To,koho vo výplate uprednostnia je aj otázka sociálnych istôt zamestnanca. "Máme tu ľudí, ktorí sú samoživitelia, ale i takých, ktorých ešte podržia rodičia. V prípade, že získame nejaké peniaze stále uprednostníme tých, ktorí sa o seba musia postarať sami, prípadne je od ich príjmu závislý aj niekto ďalší." Nezabudol pripomenúť, že televízia Vega nie je verejnoprávnou inštitúciou a všetky prostriedky potrebné na prevádzku si musí zohnať z vlastnej činnosti. Aj preto netajil, že televízia má len piatich interných zamestnancov, ostatní robia na dohodu, traja v televízii vykonávajú civilnú službu. Snáď je to len zhodou okolností, že k interným zamestnancom patria aj rodinní príslušníci vedenia, ktorí výplatu dostávajú pravidelne, ale i to, že niektorí z redaktorov musia po nociach upratovať Tesco, alebo vyvíjať inú zárobkovú činnosť, ináč by pre Vegu nemohli robiť to čo robia.
Príjmy súkromnej televízie plynú predovšetkým z reklamy, na ktorú aj generálny Gvoth spolieha. Televízia Vega však má ešte iný zdroj príjmu, na ktorý sa odvolal v súvislosti s vyplácaním miezd pre redaktorov spravodajstva. Každý príspevok, ktorý od Vegy prevezme televízia Global je zaplatený. Redaktori by si podľa Gvotha mali na svoje mzdy zarobiť práve príspevkami, ktoré prevezme táto televízia. "Redaktor zarába Globalom a v poslednej dobe je príspevkov, ktoré zoberie aj Global málo." Okrem toho by si podľa Gvotha mali redaktori ale i ostatní uvedomiť, že za nich platí aj telefóny, ktorých účty nie sú malé, ale i to, že ich prístup je mnohokrát neprofesionálny a na takých krokoch televízia stráca. Iný názor na Gvothov argument majú samotní redaktori, ktorí si nemyslia, že by mali byť hodnotení len z toho čo za príspevky zaplatí Global. Vyrábajú aj vlastné spravodajstvo, ktoré je síce neziskové, no mzdu očakávajú aj z neho. Telefón k práci redaktora patrí, nikto ho teda nemôže počítať k platu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.