Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Policajti pokorili majstrovské Nováky

Košice - Vodnopólová liga mužov pokračovala stretnutiami druhého dvojkola. Štyri zápasy sa odohrali aj v košickom bazéne, medzi nimi i šláger ŠKP -

Nováky.

Slávia UVL Košice - NChZ Nováky 7:12 (2:2, 2:2, 2:5, 1:3)

Veterinári sa v súboji proti vysokému favoritovi držali nadmieru statočne a v polovici zápasu bolo 4:4! V ďalšom priebehu sa majster spamätal a od Košičanov sa postupne odpútal. Po solídnom výsledku bol so sympatickým výkonom svojich zverencov spokojný aj tréner UVL Milan Šagát: "Chlapci zahrali ozaj dobre, musím ich pochváliť."

Góly: Kiš 4, Terezka 3 - Mravík 3, Jovanovič a Tkáč po 2, Grman, Stehlík, Sagalinec, Charin a Cipov po 1. 50 divákov.

ŠKP Košice - NChZ Nováky 7:4 (3:1, 2:2, 1:0, 1:1)

V úvodnej štvrtine si domáci vypracovali vďaka dvom presným zásahom Kotuľu a jedného Brúdera dvojgólový náskok, keď Nováčanom dovolili skórovať iba zo štvormetrového hodu. V druhej štvrtine padli tri zo štyroch gólov v 14. minúte. Posledný z nich strelil Karol Bačo bezprostredne po rozohratí v poslednej sekunde z polovice bazéna. Hostia sa cez obranu ŠKP nedokázali presadzovať a ich jedenásťminútový strelecký pôst prerušil až v záverečnej časti Mravík, ktorý znížil na 4:6. V závere pri vylúčení Tomáša Baču mohli chemici zdramatizovať vývoj, no pri strele Jovanoviča sa vyznamenal pozorný Nováček, ktorému sa stretnutie vydarilo. Posledný klinec zasadil majstrovi v presilovke Brúder a domáci si tak po dlhom čase pripísali zaslúžené ligové víťazstvo nad NChZ.

"Hrali sme dobre. Základ bol v obrane, inkasovali sme iba štyri góly. V útoku sme si dokázali vytvoriť príležitosti a aj ich premeniť," netajil spokojnosť tréner ŠKP Ladislav Vidumanský.

Góly: K. Bačo, Kotuľa a M. Kertész po 2, Brúder - Mravík 2, Guslor, Charin. 200 divákov.

Slávia UVL Košice - KVP Komárno 12:10 (5:1, 3:2, 3:1, 1:6)

Slávisti spustili v 1. štvrtine na súpera uragán a ukázali, kto bude pánom v bazéne. "Začali sme veľmi dobre, chlapci dodržiavali taktické pokyny. Za stavu 1:4 som mohol dať šancu aj chlacpom z lavičky," uviedol na margo vydareného začiatku tréner UVL Milan Šagát. Aj ďalší priebeh duelu sa odvíjal v réžii Košičanov, platným hráčom bol najmä strelecky disponovaný center Kiš, s ktorým si hostia nevedeli rady. Po tretej štvrtine svietilo na ukazovateli skóre 11:4 a nič nenasvedčovalo tomu, že by mal zo strany Komárna prísť nejaký zvrat. V poslednej časti sa však začali diať nečakané veci. Domáci totálne 'odišli' a hráči hostí súkali jeden gól za druhým. Duel sa UVL úplne vymkol z rúk a necelé tri munúty pred koncom to už bolo iba 11:9. Veterinári napokon v závere víťazstvo zubami-nechtami udržali. Kormideník domácich M. Šagát: "Neviem, či to bolo podcenenie, alebo už chlapci nevládali, musím sa s nimi o tom porozprávať. Hráči sa asi pod vplyvom vysokého náskoku uspokojili a posledná štvrtina bola katastrofálna. Cieľ sme splnili, no herne som spokojný iba s prvými dvoma štvrtinami."

ŠKP Košice - KVP Komárno 16:4 (5:1, 4:1, 4:1, 3:1)

Stretnutie pripomínalo podľa očakávania hru mačky s myšou. Za zmienku stojí deväť gólov domáceho kanoniera Karola Baču. Po skončení duelu nám tréner ŠKP L. Vidumanský povedal: "Do takýchto zápasov si ideme vylepšiť streleckú bilanciu a chlapci si majú možnosť v zápasovej atmosfére vyskúšať premieňanie šancí."

Góly: K. Bačo 9, Brúder a Kotuľa po 2, V. Nagy, T. Bačo, Palaščák - Kedro, Bajcsi, Szabados, Pazdera po 1, 30 divákov.