Korzár logo Korzár

Súd uznal Košina vinným z jedného trestného činu

Banská Bystrica - Riaditeľa Štátneho fondu trhovej regulácie Jaromíra Košina včera Krajský súd v Banskej Bystrici uznal vinným z trestného činu

neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a uložil mu peňažný trest 25-tisíc korún. V prípade nezaplatenia by prišiel do úvahy náhradný trest jeden mesiac odňatia slobody. Z troch ďalších obžalôb, a to krádeže, podvodu a sprenevery v súhrnnej výške vyše 4,3 milióna korún Košina súd oslobodil. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný a prokurátor ani obhajca sa ešte nevyjadrili, či sa odvolajú.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Súd v prípade obžaloby z neoprávneného používania firemného auta Mazda 323 v hodnote vyše pol milióna korún uznal argumentáciu prokurátora, ktorý tvrdil, že Košin si auto nechal svojvoľne aj po ukončení pracovného pomeru vo firme R.S.K. Rimavská Sobota, kde bol predtým riaditeľom a konateľom, a to aj napriek výzve, aby ho vrátil.

SkryťVypnúť reklamu

Najvyšší trest až do 12 rokov však hrozil Košinovi za obvinenie z krádeže právnej analýzy za 3,1 milióna korún, ktorú dal urobiť advokátskej spoločnosti Koval a spol. v Banskej Bystrici. Podľa obžaloby ju po prevzatí a zaplatení neodovzdal spoločnosti a nechal si ju. Košin tvrdí, že mu ju v Bratislave spolu s kufríkom ukradli z auta. Na polícii však krádež analýzy nespomenul.

Zaujímavé je aj to, že analýzu za 3,1 milióna vyhotovili len v jednom exemplári, čiže iný už neexistuje. Ešte v júli minulého roku sa ten istý krajský súd v uznesení nestotožnil s verziou Košina o krádeži analýzy z auta a odporučil, aby súd vyzval obžalovaného na vydanie analýzy.

Oslobodzujúce rozsudky súd včera vyniesol aj v prípade obžaloby z podvodu, podľa ktorej mal Košin rozviazať pracovné pomery dohodou s piatimi zamestnancami a tiež sám so sebou so súhrnným odstupným takmer 600-tisíc korún. Štyri zo šiestich priezvisk sú v tomto prípade Košin a Košinová.

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 225
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 250
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 070
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 099
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 786
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 221
  7. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 548
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu