resty pritom označil neprijatie novely ústavy a reformu verejnej správy. Počas roka sa podľa neho nevylepšili ani vzťahy opozície a koalície.
"Národná rada je stále rozpoltená a neviem čo sa dá robiť, aby sa vzťahy v parlamente znormalizovali," konštatoval Bárdos a dodal, že on osobne by bol veľmi rád, keby vzťahy medzi koaličnými a opozičnými poslancami boli korektné, aj keď majú na niektoré veci rozličné názory.
Bárdos sa kriticky vyslovil aj na adresu vládou pripravených zákonov. Za negatívum tiež označil skutočnosť, že parlament je nútený o mnohých zákonoch rokovať v skrátenom legislatívnom konaní. "Aj keď sa znížil oproti roku 1999 počet zákonov predkladaných na rokovanie parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní, stále sme nedospeli do stavu, aby sme tento inštitút používali podľa zákona," podčiarkol. Ako predsedovi poslaneckého klubu mu prekáža, keď treba zosúladiť postup s ostatnými koaličnými klubmi, nie všetci predsedovia vedia prezentovať názory a postoje poslancov svojich klubov. "V klube SMK obyčajne prebieha veľmi široká a ťažká diskusia, no keď sa na niečom, dohodneme, tak to platí. To sa však nedá povedať o našich partneroch," zdôraznil.
Za pozitívum Bárdos pokladá predovšetkým skutočnosť, že napriek rôznym zmenám a šumom má vládna koalícia v parlamente ústavnú väčšinu a "koaličný mančaft je pokope". V tejto súvislosti uviedol, že po pohyboch v časti vládnej koalície je veľmi dobrým signálom fakt, že rozpočet na rok 2001 bol schválený ústavnou väčšinou. Z prijatých zákonov predseda poslaneckého klubu SMK vyzdvihol predovšetkým zákon o slobodnom prístupe k informáciám, ktorý vstúpi do platnosti 1. januára 2000. Podľa Bárdosa skutočný význam tohto zákona bude ocenený až v budúcnosti.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.