odohrávali v súkromnej TV Markíza pred parlamentnými voľbami v roku 1998, len za minimálne podobné. Jediným spoločným bodom, ktorý by sa dal v týchto súvislostiach nájsť, je podľa Ruska boj dvoch skupín o ovládnutie obrazovky.
Príklad ČT podľa neho ukazuje, že aj pod navonok nablýskaným povrchom sa môžu diať tie najneskutočnejšie veci. Ešte pred polrokom by totiž nikto nepredpokladal, že v tak navonok stabilizovanej českej televízii, ktorá naozaj nemusí mať problém s tvorivým ani finančným potenciálom, by mohlo dôjsť k takýmto problémom.
Ústredný riaditeľ Slovenskej televízie (STV) Milan Materák verí, že situácia v ČT sa čoskoro upokojí a televízia bude môcť aj naďalej plniť svoje poslanie.
Na dianie okolo verejnoprávnej ČT včera zareagoval aj člen Rady STV Miloš Mistrík. Podľa neho by orgány ČT mali prihliadať nielen k platným zákonom, ale brať do úvahy aj názory verejnosti a občanov ČR. "Nezanedbateľné musí byť pre Radu ČT aj stanovisko samotných pracovníkov ČT, ktoré sa nesmie prehliadať ani bagatelizovať," uvádza Mistrík v stanovisku poskytnutom TASR.
Novým riaditeľom ČT sa 20. decembra stal bývalý šéfredaktor spravodajstva Jiří Hodač. Pre časť zamestnancov je však neprijateľný, pretože z televízie pred časom po tvrdej kritike odišiel. Hodač je navyše blízky Klausovej Občianskodemokratickej strane a v tomto roku sa dokonca uchádzal o funkciu hovorcu tejto strany. Nesúhlas s novým vedením ČT vyjadrili aj viaceré významné osobnosti českého kultúrneho života.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.