piatok v Lipanoch, bol aj dvadsaťtriročný šarmantný tmavovlasý stopér stropkovskej Tesly Ľuboš Ličko. V ankete trénerov a odborníkov dostal sedem hlasov.
Pred plénom ste sa priznali k hriechu rannej mladosti, ktorým bola ešte na základnej škola hra na zobcovú flautu. Trošku netradičný úvod k futbalovej kariére, nemyslíte?
"Hudba bol skôr prianím rodičov. Starší brat hral na harmoniku a ja ako mladší na flautu, pretože s mojou subtílnejšou postavou bola pre mňa harmonika pomerne ťažká. Vďaka prehováraniu môjho učiteľa telesnej výchovy M. Micheľa som však začal inklinovať k futbalu. Už od mladších žiakov som bol vo výbornej partii a teraz v áčku sme sa stretli opäť."
Ako vnímate podmienky vo svojom materskom klube?
"Zažil som už aj druholigové podmienky, veď som bol hráčom základnej zostavy Stropkova aj v tom období. V súčasnosti je situácia taká, že hlavný sponzor Tesla odstúpil a čakáme vlastne na to, či bude v tejto činnosti pokračovať. Ak bude, všetci hráči sme prijali úzus, že čosi tomuto klubu dlžíme a chceme urobiť všetko pre to, aby sme znova postúpili do druhej ligy. Jednoznačne sa domnievame, že náš klub do vyššej súťaže patrí, veď u nás máme dosť talentov. Postupom do II. ligy chceme nášmu klubu i sponzorovi vyjadriť vďaku za to, že nás vychovali."
Očakávali ste, že sa dostanete do tohtoročnej Jedenástky VsFZ?
"Musím sa priznať, o ankete najlepších treťoligových futbalistov som ani veľmi nevedel, hoci to už bol jej štvrtý ročník. Keď sme však vypadli z II. ligy, čosi som o nej začul a vlastne som dúfal až do poslednej chvíle."
Čo, podľa vás, rozhodlo, že ste nechýbali medzi najlepšími treťoligistami?
"To je skôr otázka pre trénerov a funkcionárov, ktorí hlasovali v tejto ankete."
Napriek tomu ktoré výkony rozhodli?
"V druhej lige som hrával ako stredný defenzívny záložník, ale potom ma náš tréner určil na iný post. Po zostupe do najvyššej regionálnej súťaže z mančaftu dosť hráčov odišlo, napríklad Marián Veselý do Trenčína a náš kormidelník hľadal riešenie. A tak som začal hrávať na poste zadného stopéra. Ja sa však ako stopér ani trošku necítim, stále ma to tlačí dopredu. Tréner i funkcionári ma preto museli trošku krotiť, aby som sa skôr orientoval na zadné dvierka. Môj post je však niekde úplne inde..."
Ktorý z doterajších treťoligových zápasov sa vám pozdával a naopak?
"Dobré stretnutie sme odohrali napríklad aj s Lipanmi, akurát s tým nešťastím, že sme remizovali. Mali sme pritom kopu gólových šancí, ale napríklad z bránkovej čiary sme prekopli...Asi to chcel osud, že to napokon skončilo remízou. A čo sa týka najhoršieho, takto narýchlo si nespomeniem, asi by ste sa museli opýtať nášho trénera. Ten ich má určite zmapované..."
Verili by ste pred tohtoročnou sezónou, že po jesennej časti súťaže bude váš celok na čele treťoligového pelotónu?
"Málokto okrem nášho trénera veril, že budeme bojovať o špicu tabuľky, skôr sa prikláňali k názoru, že nás neminie boj o záchranu. Kormidelník však videl, že tvoríme dobrú partiu a sme už dosť dlho spolu. Keď ideme na ihrisko, snažíme sa dostať zo seba všetko."
Kam až siahajú vaše futbalové ambície?
"Hral som tretiu ligu, okúsil som druhú a keby náhodou vyšla najvyššia súťaž, bol by som rád. Taká šanca sa nezahadzuje."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.