Korzár logo Korzár
Štvrtok, 9. december, 2021 | Meniny má IzabelaKrížovkyKrížovky

Svet sa rozlúčil s rokom 2000 a dvadsiatym

storočím, búrlivo privítal nové miléniumSydney - Dvojnásobný dôvod na oslavu príchodu nového rokavčera mali obyvatelia Austrálie, ktorí si

storočím, búrlivo privítal nové milénium

Sydney - Dvojnásobný dôvod na oslavu príchodu nového roka

včera mali obyvatelia Austrálie, ktorí si zároveň pripomínajú 100. výročie vzniku federatívneho štátu. Podľa policajných zdrojov sa na oslavách v uliciach Sydney pri tejto príležitosti zišlo asi pol milióna ľudí.

Začiatkom roku 1901 sa šesť samostatných britských kolónií spojilo do Austrálskeho zväzu. Britská kráľovná Alžbeta II. zaželala v tejto súvislosti obyvateľom najmenšieho kontinentu šťastný a úspešný začiatok druhého storočia v rámci federácie.

Britská panovníčka zostáva aj naďalej pre Austrálčanov hlavou štátu po tom, čo sa v minuloročnom referende vyjadrili proti vytvoreniu nezávislej republiky.

V kontraste s chladným počasím, ktoré na niektorých miestach Európy a Severnej Ameriky znemožnilo novoročné oslavy, sa museli Austrálčania vyrovnávať s letnými horúčavami, počas ktorých sa teplota vyšplhala až k 30 stupňom Celzia.

Austrálskemu konzervatívnemu premiérovi Johnovi Howardovi blahoželali k výročiu lídri niekoľkých krajín, vrátane kubánskeho prezidenta Fidela Castra a amerického prezidenta Billa Clintona.

Azda najzaujímavejšie posolstvo Austrálčanom poslal španielsky premiér José María Aznar, ktorý sa neváhal v histórii vrátiť o 400 rokov do minulosti a spojiť s Austráliou historicky aj svoju krajinu. "Samotný názov tejto veľkej krajiny môžeme nájsť už u španielskeho navigátora Pedra Fernandeza de Quirosa, ktorý v roku 1606 pomenoval novoobjavené územia v južných moriach ako Austráliu," napísal Aznar.

Desaťtisíce Austrálčanov v

nedeľu v Sydney sledovali veľkolepý ohňostroj, ktorým mesto privítalo nový rok 2001.

Približne 80.000 projektilov vyrážalo do vzduchu za neustáleho potlesku asi desať minút z jednej z dominánt Sydney - mostu Harbor Bridge. Niektorí z návštevníkov čakali na tomto mieste už od skorého rána, aby si obsadili čo najvýhodnejšie miesto.

Scéna v okolí Harbor Bridge a neďalekej svetoznámej Opera House, keď rodiny s deťmi, tínedžeri aj policajti sledovali paletu svetiel na rozžiarenej nočnej oblohe, pripomínala slávnostné chvíle, ktoré mesto len prednedávnom zažívalo pri letných olympijských hrách.

V prístave v Sydney sa pri príležitosti uvítania nového roka zhromaždili stovky lodí a člnov.

Najvychytenejšie miesta na sledovanie novoročnej show - schody v Opera House a okolitý komplex - sa čoskoro úplne zaplnili a museli byť uzavreté pre ďalších návštevníkov už niekoľko hodín pred polnocou.

Ďalších niekoľko tisíc ľudí sa medzitým zabávalo na šesť kilometrov vzdialenej pláži Bondi Beach, obľúbenej destinácii zahraničných cestovateľov.

Blízky východ sa rozlúčil s novým rokom presne tak, ako doň vstúpil - s ohrozenou nádejou na mier medzi Arabmi a Židmi. Vstup do nového milénia tu bol poznačený ďalšími násilnosťami, ktoré priniesli nové obete na životoch.

Masová svadba pri stenách Veľkého čínskeho múru

V Číne pri príležitosti začiatku nového roka zorganizovali laserovú show a masovú svadbu pri stenách Veľkého čínskeho múru. Prezident Ťiang Ce-min pri tejto príležitosti vyjadril nádej na opätovné zjednotenie s Taiwanom. Čínska komunistická strana súčasne opäť zdôraznila, že je jedinou silou, ktorá je schopná viesť krajinu.

Oslavy v južnej Ázii boli skromnejšie. India a Pakistan stále pokračujú v ozbrojenom konflikte, Srí Lanka vedie boj proti tamilským povstalcom a Afganistan sa zmieta v desaťročie trvajúcej občianskej vojne.

Viac ako 400 ľudí bolo zranených pri novoročných oslavách na Filipínach, kde obyvatelia vstupovali do nového roka paradoxne s nádejami na ukončenie násilností a politickej nestability.

Silvester sprevádzali v Turecku tregédie

Istanbul- Sedem zranených si vyžiadal explózia, ktorá v noci navčera otriasla centrom Istanbulu počas osláv Silvestra. Jedna žena utrpela pri výbuchu ťažké zranenia a museli ju operovať, oznámila agentúra Anatólia.

Ako informovala televízna stanica NTV, pravdepodobne rúrková bomba explodovala na námestí Taksim v európskej štvrti Beyoglu niekoľko minút po polnoci miestneho času (23.00 h SEČ). Na tomto mieste sa na Silvestra tradične zhromažďuje veľa ľudí. V minulosti sa atentáty v Istanbule pripisovali ľavicovým a pravicovým skupinám ako aj kurdským separatistom.

Už počas nedele zneškodnila polícia bombové nálože v istanbulskej štvrti Fatih a v meste Zonguldak na brehu Čierneho mora.

Pápež vyzval na mier a spravodlivosť

Vatikán (TASR) - Pápež Ján Pavol II. sa včera o polnoci na začiatku tretieho tisícročia pomodlil z okna svojho bytu vo Vatikáne za mier pre všetky krajiny na zemi. Nová kapitola v kresťanskom letopočte musí priniesť "historickú zmenu", povedal 80-ročný pápež k ľuďom, ktorí sa zhromaždili na Námestí svätého Petra.

Vzhľadom na nádeje a tragédie, radosť a utrpenie zostáva veriť, že Boh je s ľuďmi a pomáha im. Pápež vyslovil želanie, aby nové tisícročie prinieslo všetkým národom mier, spravodlivosť, bratstvo a blahobyt.

Nádejou budúcnosti je mládež. Ján Pavol II. vyzval mladých ľudí, aby slúžili pravde a dobru.

Svoje posolstvo zavŕšil pápež modlitbou pre ľudstvo, "ktoré ide do tretieho tisícročia neistým krokom". V modlitbe povedal, aby ľudstvo bolo bratskejšie a solidárnejšie.

Vystúpenie pápeža trvalo päť minút. Počas neho bolo z okolitých ulíc počuť hlučné oslavy nového roka. Ján Pavol II. bol viditeľne zoslabnutý a hovoril veľmi ticho. Oproti pôvodným správam neudelil požehnanie Urbi et Orbi (Mestu a svetu).

Vítanie v ČR hasičov a záchranárov príliš nezamestnalo

Praha - Bez väčších problémov a bez vážnejších zranení privítali občania Českej republiky príchod nového roku a nového milénia. Najviac oslavujúcich bolo v Prahe na Staromestskom a Václavskom námestí. Rekordný záujem o privítanie nového milénia v Prahe prejavili turisti z celého sveta - najatraktívnejším miestom bol Karlov most, kde sa okolo polnoci nedalo už ani pohybovať.

Podľa pracovníkov pražskej záchrannej služby, ošetrovať museli len menšie zranenia a drobnejšie popáleniny, pod ktoré sa podpísal alkohol a nesprávna manipulácia so zábavnou pyrotechnikou. Najčastejšie bolo poškodenie sluchu v dôsledku výbuchu petardy a v niekoľkých prípadoch aj poranenie očí. V Prahe došlo k 11 malým požiarom, ktorých celková škoda predstavuje 110.000 korún.

V Ostrave sa jeden z oslavujúcich na námestí popálil svetlicou. Najvážnejšie zranenia utrpel v jednej z mestských častí Ostravy opitý chodec, ktorého zrazilo auto.

Organizované ohňostroje sa konali v desiatkach miest - ten najväčší zažila Praha. Pre desaťminútový ohňostroj na Letnej bolo využitých niekoľko ton pyrotechnického materiálu a viac ako 400 druhov svetlíc, petárd, rakiet a delobuchov.

Nealkoholickým šumivým vínom oslávili príchod nového milénia na pracovisku asi štyri desiatky redaktorov, moderátorov a technikov redakcie spravodajstva Českej televízie (ČT), ktorí už niekoľko dní odmietajú akceptovať nové vedenie televízie a blokujú vysielacie pracovisko ČT. V budove spravodajstva ČT na Kavčích horách v Prahe došlo k veľmi neštandardnej situácii. Bezpečnostná služba generálneho riaditeľa ČT Jiřího Hodača zablokovala vchod do tzv. newsroomu a kto ho opustil, nemohol sa vrátiť späť. Rebelanti sa tak nemohli dostať ani na toalety.

Organizované ohňostroje sa konali v desiatkach českých miest. Ten najväčší zažila Praha. Pre desaťminútový ohňostroj na Letnej bolo využitých niekoľko ton pyrotechnického materiálu a viac ako 400 druhov svetlíc, petárd, rakiet a delobuchov.

Nealkoholickým šumivým vínom oslávili príchod nového milénia na pracovisku asi štyri desiatky redaktorov, moderátorov a technikov redakcie spravodajstva Českej televízie, ktorí už niekoľko dní odmietajú akceptovať nové vedenie televízie a blokujú vysielacie pracovisko ČT.

V budove spravodajstva ČT na Kavčích horách v Prahe došlo k veľmi neštandardnej situácii. Bezpečnostná služba generálneho riaditeľa ČT Jiřího Hodača zablokovala vchod do tzv. newsroomu a kto ho opustil, nemohol sa vrátiť späť. Rebelanti sa tak nemohli dostať ani na toalety.

Sympatizanti protestujúcich novinárov im poskytli suché chemické záchody a po lanách ich cez okná spravodajského velína dopravili do prvého poschodia. Českí občania svoju podporu rebelom v priebehu celej nedele vyjadrovali stovkami sviečok, ktoré zapálili pred budovou, ale aj potravinami a sladkosťami.

Chirac verí v užitočný rok 2001

Paríž - Francúzsky prezident Jacques Chirac dúfa, že rok 2001 bude užitočný pre jeho krajinu a celú Európu. "Verím v pokrok v ochrane životného prostredia, v našom každodennom živote a v kvalite života," povedal Chirac v tradičnom novoročnom príhovore, ktorý v nedeľu vysielala televízna stanica TF1.

V novom roku treba začať robiť reformy pre prípravu na budúcnosť, "ktoré mnohí naši susedia už vykonali". Chirac konkrétne spomenul zabezpečenie dôchodkov a daňovú reformu. "Vďaka súčasnej hospodárskej situácii máme potrebné finančné prostriedky, aby sme mohli konať," povedal francúzsky prezident.

Chirac sa vyjadril aj k často kritizovanému francúzskemu predsedníctvu v Európskej únii (EÚ), ktoré dnes o polnoci prechádza na Švédsko. Výsledkom polročného predsedníctva Paríža je podľa Chiraca "dobrá zmluva", ktorú sa podarilo dosiahnuť na decembrovom summite v Nice.

Pri oslavách v holandskom Volendame zahynulo päť ľudí

Volendam - Najmenej päť osôb včera prišlo o život a ďalších 130 bolo zranených pri požiari, ktorý vypukol krátko po polnoci počas novoročných osláv v trojpodlažnej budove v holandskom meste Volendam. V čase incidentu sa v objekte nachádzalo približne 700 ľudí.

Zabávajúci sa tínedžeri boli v snahe utiecť pred plameňmi nútení vyskočiť cez okno. Holandská polícia v tejto súvislosti vyšetruje, prečo boli v čase nehody zablokované okrem jedného všetky únikové východy.

Očití svedkovia tvrdili, že počuli explózie, čím vznikli obavy, že vnútri budovy mohla byť použitá zábavná pyrotechnika. Požiarnici museli po príchode na miesto nehody resuscitovať ľudí ležiacich v bezvedomí na strechách susedných budov.

Volendam je malé rybárske mestečko, ležiace 15 kilometrov severne od Amsterdamu. Holandská agentúra ANP oznámila, že volendamské úrady požiadali o lekársku pomoc okolité mestá.

2 sla 010919 jan 01

V Rusku privítali ako prví Nový rok obyvatelia Čukotky

Moskva - Rok 2001 privítali už aj na ruskom Ďalekom východe. Na severosibírskom polostrove Čukotka začalo nové storočie a tisícročie o 13.00 hod. SEČ. Najvýchodnejší bod ruskej hranice pred Aljaškou leží vzdialený od Moskvy približne 6.500 kilometrov a s deväťhodinovým časovým posunom.

S postupom príchodu nového roku cez niektoré z 11 časových pásem, v ktorých sa nachádza Ruská federácia,predvčerom ruský prezident Vladimir Putin vo svojom príhovore k obyvateľom poukázal na pokroky, ktoré ich krajina dosiahla. Zároveň však zdôraznil, že mnohé problémy majú ešte iba pred sebou.

"Lúčime sa s ďalším rokom, rokom šťastných aj tragických udalostí, rokom zložitých rozhodnutí. Ale veci, ktoré sa len prednedávnom zdali byť nemožné, sa pomaly stávajú realitou nášho života," povedal Putin.

Putin pripomenul, že aj počas týchto slávnostných chvíľ označujúcich začiatok nového roka nemá ani zďaleka každý obyvateľ jeho krajiny pred sebou štedré jedlo, a "mnohým rodinám chýba šťastie a úspech". Ako poznamenal, problémy možno prekonať len spoločným úsilím.

Rok 2001 bude rokom vys vetľovania a upokojovania

Belehrad - Rok 2001 bude podľa novoročného príhovoru juhoslovanského prezidenta Vojislava Koštunicu rokom "vysvetľovania a upokojovania". Koštunica vyzval občanov Juhoslávie, aby hľadali pospolitosť a dodržiavali dohody. Takéto dohody sa musia rodiť v parlamente, zdôraznil prezident v televíznom prejave.

Udržanie ústavného štátu, vybudovanie demokratických inštitúcií a nezávislého súdnictva považuje Koštunica za hlavné úlohy roku 2001. Ďalej treba modernizovať školstvo, novelizovať zákony, zlepšiť hospodársku, rozvojovú a sociálnu politiku a uskutočniť naozajstnú privatizáciu.

Atmosféru posledného dňa roku 2000 v prevažne pravoslávnom Srbsku skalila informácia agentúry Beta o únose šiestich Srbov v päťkilometrovej nárazníkovej zóne medzi južným Srbskom a provinciou Kosovo. Unesení Srbi smerovali z mesta Preševo do Gnjilane v Kosove.

Rio de Janeiro v karnevalovej atmosfére

Rio de Janeiro - V karnevalovej atmosfére vstúpili o polnoci do roku 2001 obyvatelia brazílskeho Rio de Janeira. Na svetoznámej pláži Copacabana vybuchovali ohňostroje a znela samba.

Počas búrlivých osláv bolo podľa brazílskej polície zranených 71 ľudí. Mnohí z nich utrpeli popáleniny, keď návštevníci luxusného hotela Meridien zo strechy zhadzovali pyrotechniku na zabávajúci sa dav.

Aj napriek daždivému a veternému počasiu novoročné oslavy prilákali približne 1,8 milióna ľudí. Polícia však uvádza, že nedošlo k žiadnym vážnym zločinom a počet zranení v dôsledku používania pyrotechniky bol menší než zvyčajne.

Tohtoročná rozlúčka so starým rokom bola v Riu de Janeiru financovaná sumou približne 666.000 dolárov. Úrady sa snažili prilákať hlavne turistov zo Spojených štátov, ktorí mali byť pre mesto počas osláv najväčším zdrojom príjmov.

Tradičný pád veľkej svetelnej lopty

New York - Ohňostrojmi a hlučnou zábavou privítali obyvatelia rôznych kútov sveta rok 2001, ktorý je zároveň aj začiatkom nového storočia a tisícročia.

Legenda svetového boxu Muhammad Ali sa zúčastnil na tradičnej rozlúčke so starým rokom na newyorskom námestí Times Square. Na námestí sa zhromaždilo približne polmilióna ľudí, aby sledovali tradičný pád veľkej svetelnej lopty vysiacej na stožiari vysoko nad najvyšším domom námestia, ako sa pomaly posúva každou sekundou k číslici 2001. Tlačidlo, ktorým sa začal pád svetelnej lopty, v tomto roku stlačil práve bývalý svetový šampión v ťažkej váhe.

Tradícia pádu veľkej svetelnej lopty na Nový rok sa v New Yorku datuje od roku 1907. Zatiaľ nikdy nič túto tradíciu nenarušilo. Ako poznamenal starosta najväčšieho mesta USA Rudolph Giuliani, New York zažíva každý rok čoraz väčšie novoročné oslavy.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 2. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes?
 3. Najdôveryhodnejší na Slovensku! Päťnásobný úspech pre Tesco
 4. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 5. Firmám sa vyplatí poznať uhlíkovú stopu vlastných výrobkov
 6. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu
 7. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 8. Hyundai očakáva Generáciu Jeden
 9. Zapojte sa do vianočnej súťaže o luxusné ceny
 10. Panta Rhei má najväčšie zásoby, Vianoce bez knihy nehrozia
 1. Dôchodkovým fondom UNIQA sa výborne darí aj napriek pandémii
 2. Hyundai očakáva Generáciu Jeden
 3. Developer predstavuje víziu zelenej Petržalky bez áut
 4. Panta Rhei má najväčšie zásoby, Vianoce bez knihy nehrozia
 5. Zapojte sa do vianočnej súťaže o luxusné ceny
 6. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 7. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 8. Zabúdať na transferovú dokumentáciu sa firmám nevypláca
 9. Slávnostné vianočné outfity pre celú rodinu
 10. Nový cestovný železničný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 1. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 12 859
 2. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 11 596
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 7 406
 4. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 6 429
 5. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 359
 6. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu 5 123
 7. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 4 913
 8. Nový cestovný železničný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 3 624
 9. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu? 2 814
 10. Ako vychovávať deti aby boli odolnejšie 2 045

Blogy SME

 1. Martin Greguš: Vzdelávanie, výskum, vývoj a inovácie...aká priorita je to pre našu vládu? Prečo učitelia vyhlásili štrajkovú pohotovosť...
 2. Radovan Kazda: Demagógovia typu Blaha zanechávajú horšiu smršť než nepravdivé informácie
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: 19. Postoj, chvíľa, si taká krásna…
 4. Vlasta Žampová: Ladislav Bašternák a Boris Kollár
 5. Marian Nanias: Jadrová energia – Najväčší omyl Angely Merkel.
 6. Nicholas Wintzler: EP - Kde je koniec radu
 7. Ján Šeďo: Dnes, po 184 dňoch, som si bol po tretiu včeličku a stretol sa s antivaxerom.
 8. Rasťo Valent: Koľko trval vývoj vakcíny proti Covid-19?
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 7 430
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 5 268
 3. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 4 040
 4. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť. 3 948
 5. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 888
 6. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 711
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný 3 434
 8. Martin Majzlan: Altyn Arashan - Horúce pramene v nebesiach 2 736
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

Matovič stále neukázal pravidlá odmeňovania na papieri.


7 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Ako sa menia protipandemické opatrenia.


a 2 ďalší 3 h

Blogy SME

 1. Martin Greguš: Vzdelávanie, výskum, vývoj a inovácie...aká priorita je to pre našu vládu? Prečo učitelia vyhlásili štrajkovú pohotovosť...
 2. Radovan Kazda: Demagógovia typu Blaha zanechávajú horšiu smršť než nepravdivé informácie
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: 19. Postoj, chvíľa, si taká krásna…
 4. Vlasta Žampová: Ladislav Bašternák a Boris Kollár
 5. Marian Nanias: Jadrová energia – Najväčší omyl Angely Merkel.
 6. Nicholas Wintzler: EP - Kde je koniec radu
 7. Ján Šeďo: Dnes, po 184 dňoch, som si bol po tretiu včeličku a stretol sa s antivaxerom.
 8. Rasťo Valent: Koľko trval vývoj vakcíny proti Covid-19?
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 7 430
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 5 268
 3. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 4 040
 4. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť. 3 948
 5. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 888
 6. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 711
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný 3 434
 8. Martin Majzlan: Altyn Arashan - Horúce pramene v nebesiach 2 736
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu