Korzár logo Korzár
Utorok, 30. november, 2021 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Výroky roku 2000 na stranách Prešovského denníka Korzár

Za rok sa toho stihne nahovoriť viac než dosť. Niektoré výroky sa vryjú do pamäte, iné idú jedným uchom dnu, druhým von. Ponúkame vám priehrštie

niektorých pozoruhodných výrokov, ktoré ste mohli nájsť na stránkach našich novín v roku 2000.

"Bude to klasický sortiment, aký v hypermarketoch býva. Neviem vám povedať, či tam budú predávať jabĺčka."

Juraj Kopčák, prešovský primátor o chystanom hypermarkete Ahold.

"Toto tu nie je správa o majetkovoprávnom usporiadaní mestských lesov, ale slohová práca zimného semestra právnickej fakulty. Nech si nemyslia, že toto sa dá stráviť. Som vegetarián a zožujem od rastlín všetko, ale tento papier sa zožuť nedá. Nehnevajte sa, ale osobne sa hanbím za tento materiál."

Ivan Benko, poslanec MsZ Prešov.

"Benko asi nemá na tom internáte čo robiť, keď diplomovky číta."

Jozef Polačko, krajský prednosta a poslanec MsZ komentujúc diskusný príspevok svojho kolegu.

"Znova využijem ten bonmot, ktorý som už raz povedal v súvislosti s odstúpením Jána Čarnogurského, že na poste predsedu KDH si viem predstaviť dvadsaťpäťtisíc členov KDH z tridsaťtisícovej základne. Viem si teda predstaviť minimálne desať ľudí z poslaneckého klubu KDH na poste zástupcu primátora,"

František Gerlašinský, poslanec MsZ Prešov za KDH

"Ja mám radosť každý deň. Každý deň sa ráno zobudím a mám radosť, že ešte žijem. Takže tak."

Petr Fiala, člen kapely Mňága a Žďorp.

"Pracovníci mestského úradu sú na rovnakej úrovni ako pracovníci mestskej polície a nevykonávajú každoročne skúšky odbornej spôsobilosti, nehovoriac o kondičných testoch so stanovením konkrétnych časových limitov pre jednotlivé disciplíny s podmienkou, že ak jednotliví pracovníci nesplnia stanovené limity, budú preradení na výkon inej práce alebo bude s nimi ukončený pracovný pomer."

Pracovníci Mestskej polície v Prešove v jednom z bodov svojej sťažnosti.

"Ku kozám mám pozitívny vzťah, aj Velkopopovického kozla mám rád."

Ivan Šimko, poslanec NR SR za SDK(Ú).

"Ak narážate na to, čo je podľa vzoru Nového Času, prečo nie. Ja hovorím, že všetko, čo je výsledkom tvorby absolútnej myšlienky, je v poriadku. A osobne hovorím, že kto chce, si to pozrie, kto nechce, si to nepozrie. Prečo by to tam nemalo byť, veď mojou zásadou je, že aj členovia KDH - aj keď sa nám to upiera - sa rozmnožujú prirodzeným spôsobom. Nie delením, ani nie bocianom."

František Gerlašinský z KDH o fotkách v Korzári.

"Žiadna politická strana vám nezaručí, že sa môžete o mandát uchádzať a bežne sa stáva, a to potvrdia aj poslanci bývalého federálneho zhromaždenia, že rovno z parlamentu odchádzate na úrad práce. Málokto z poslancov má vytvorené zázemie tak, že sa môže vrátiť na pôvodnú funkciu."

Viliam Sopko, poslanec NR SR za SDĽ, zdôvodňuje, prečo by mali poslanci dostávať peniaze aj po skončení ich mandátu.

"Tvrdil, že máme v strane v Prešove bývalých ŠtB-ákov. U nás nerozhoduje, či niekto bol v ŠtB, alebo nie. Nás zaujíma iba to, aby to bol čestný občan."

Marián Hudáček, predseda miestneho združenia SOP v Ľuboticiach na adresu straníckeho kolegu Františka Oľhu

"To čo sa deje, je sience-fiction, alebo pálka, ja by som však povedal, že to ani pálka nie je, ale je to Afrika... Veď kde inde nejaké ozbrojené komando vtrhne do rezidencie nejakého bývalého, alebo terajšieho vládcu a jednoducho ho zlikviduje. Toto sú spôsoby, ktoré na Slovensku nemali a nemajú tradíciu. Ja si myslím, že je našou občianskou povinnosťou bojovať proti tejto vláde. Naozaj nemáme dôvod, aby sme oslavovali, ale máme dôvod, aby sme pánovi Dzurindovi, Pittnerovi, Piptovi, pánovi Ivorovi povedali: nechajte kriminalizáciu a prestaňte vymývať mozgy."

Ján Cuper, poslanec NR SR za HZDS.

"Ňemame peňeži a ňezname hrac futbal."

František Oľha, zástupca prednostu OÚ Prešov.

"Mňa mrzí len jedna vec, že SDĽ sa vydáva za komunistov, oni však nie sú komunisti, oni sú pravica."

Juraj Moskvič z Komunistickej strany Slovenska.

"Každý z nás, vrátane mňa sme trošku rasisti, alebo máme diskriminačné tendencie, ktoré nemusia znamenať rasizmus, ale istú bariéru v nás. U niekoho je väčšia u iného menšia, ale je, bez ohľadu na to, či je to Slovák, Maďar, alebo Róm."

László Nagy, poslanec NR SR za SMK.

"Cez nadácie sa za štyri roky vymývania mozgov podarilo, čo sa podarilo a dnes sa za to platí. Je to jednoduchá vec, ako chceli dostať ekonomiku do sféry vplyvu západu - spochybniť podnikateľskú vrstvu, zablokovať infraštruktúrne projekty a napumpovať peniaze do bánk, ktoré lacno predajú zahraničným investorom."

Milan Janoško (HZDS)

"Ak čosi chceme robiť, musíme si povedať, či to treba robiť a či to chceme. Až potom sa bavme o peniazoch. Ak budeme čakať so založenými rukami a hovoriť si 'Pane Bože rob niečo, bo na mňa niečo spadne', skutočne to čosi na mňa spadne."

Pavol Vrždák, poslanec NR SR za SDK(Ú).

"Keď niekto spadne z prvého stupienka rebríka, zo "ščebľe", ako my Šarišania hovoríme, tak si udrie zadok, keď však spadne z desiateho "ščebľa", zlomí si nohu, alebo ruku, ale keď spadne zo samého vrchu - tak "šľak" ho trafí."

František Oľha, zástupca prednostu OÚ Prešov.

"Poznáme sa od detstva, miništrovali sme spolu, guľky i futbal sme spolu hrali."

Pavol Kačic (HZDS) o Pavlovi Prokopovičovi (SDK).

"Rovina, teda rovnováha je daná troma bodmi. Aj keď je tento novovzniknutý bod vlastne odnožou toho najsilnejšieho. Osobne si myslím, že ekonomicko-hospodársko-podnikateľské záujmy udržia prevahu, vlastne dvoch klubov KDH, neochvejne do konca volebného obdobia. Akurát na udržanie prevahy pravicového prístupu v rozhodovaní mestského zastupiteľstva bude potrebné zo strany predátorov vysloviť viac slov, nemyslím si, že urobiť viac ústupkov doľava."

Václav Kohlmayer, predseda poslaneckého klubu SDĽ pri MsZ v komentári na margo vzniku Poslaneckého klubu členov KDH.

"Tam sme vlastne začali. Zistili sme, že sme schopní pred takýmto publikom hrať. Predtým sme hrávali skôr pre strednú generáciu, často sme chodievali na trampské akcie, folkové a countryové festivaly, no zistili sme, že naše pravé publikum je v rockových kluboch a na rockových akciách."

Ivan Mládek na margo ich úspechu na festivale v Trutnove, vďaka ktorému prerazil Banjo Band na rockové pódiá.

"Pravdupovediac, som športovo založený človek a využívam každú chvíľu, keď môžem byť trochu aj v športovom. Je to aj vidieť, darmo vezmem oblek, teraz v lete si nezapínam gombík na golieri a kravata je vždy uvoľnená. A na takéto country akcie chodím v riflovej súprave. Chodiť na takéto akcie v rifliach je pohodlnejšie, môžem si pokojne sadnúť na drevenú lavičku, nemusím dávať pozor, kde si sadnem, či sa o niečo neopriem."

Milan Benč, prednosta Okresného úradu v Prešove.

"Dôležité je, aby deti mali kultúrne podmienky. Naozaj suché WC už nepatria do tretieho tisícročia. Ak niekto chce z toho robiť preteky, tak prosím. Ale mne ide o to, aby problém so záchodmi, na ktorých deti mrznú, nebol. Preto nie je najdôležitejšie, či sľub splníme 31. decembra, alebo 26. februára."

Jozef Polačko, prednosta Krajského úradu v Prešove.

"Všetci, vrátane HZDS, ktorí sa tu desať rokov snažia s týmto národom experimentovať, robiť sprostosti, každý si napchá svoje vrecká a tvári sa ako najmúdrejší, najspravodlivejší, najčestnejší a je to blbosť. Nevedia to, sú amatéri a to, čo po revolúcii bolo neschopné, išlo do politiky, lebo každý schopný išiel podnikať. Každý neschopný somár išiel robiť politiku a teraz to myslím úprimne a v dobrom."

Fedor Flašík (Smer).

"Sedemdesiatšesťkrát som mu povedal, aby susedke do záhrady nemočil. Nemôžem za to, že moje slová prijíma jedným uchom dnu, druhým von."

Michal Balog (SOP) o svojom psovi.

"Neviem čo sa mu stalo, mne sa nijako nezveril. Ale myslím si, že je lepšie, keď je ticho."

Béla Bugár, predseda SMK.

"Riešenie prírodných katastrof je výzvou pre spoluprácu. My by sme možno dodnes hasili Slovenský raj na Spiši, keby nám nepomohli susedia. Tu aj vidno našu slabosť. My sa mnohými vecami hrdíme, ale ak príde na ťažké skúšky, vidíme svoj skutočný potenciál. A to nás neohrozujú zemetrasenia, rozsiahle povodne a iné katastrofy, ktoré pozorujeme inde vo svete."

Ján Figeľ, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR.

"Keď toto berie Langoš ako víťazstvo nad SDK a Dzurindom, tak je na veľkom omyle. Tento krok, ktorý je viac-menej impotentný, má jedine za následok, že odišiel Nižňanský a Mikloš."

Jozef Kužma, podpredseda DS.

"Dzurinda je môj pomalší brat."

Ľuboš Choluj (TV Global) po víťazstve v novinárskej kategórii Kysackého pivného maratónu.

"Za tých desať rokov je na Slovensku veľa mladých profesionálnych ľudí, ktorí sa môžu venovať politike. Či už sú to absolventi rôznych politologických škôl, alebo mladí ľudia, ktorí študovali v zahraničí, videli svet, sú jazykovo vybavení. Však títo naši politici sa nevedia vykoktať a keď rozprávajú anglicky, je to smiešne a len z úcty k tomu, že ide o politika, sa im nikto nesmeje. Majú aj iné hendikepy - sú polarizovaní, nenávidia sa, nevedia sa rozprávať, podať si ruky. Jediné, čo ich vždy spojí - či sú koalícia alebo opozícia - je keď treba niečo ukradnúť. Dohodnúť sa vedia na rabovaní, ale na ničom inom, a to je troška málo."

Fedor Flašík (Smer).

"Zatiaľ som o tom neuvažoval a asi to bude zaujímavé rozhodovanie. Nielen o svedkovi, ale aj o tom, koľko ľudí budem musieť pozvať. Takže to bude asi taký originálny východniarsky 'bašales', kde bude tristo, tristopäťdesiat ľudí. Ak tá svadba bude, zrejme neunikne ani pozornosti médiám, ale ja sa novinárov nebojím..."

Ľubomír Andrassy, poslanec NR SR za SDĽ o svojej svadbe.

"Často ho navštevujem v Olšanoch, svoje haciendy máme asi dvadsať kilometrov od seba. Teraz som tam bol v lete na divadelnom festivale. Takže, odboj (smiech). To už ani nejde, lebo som sa stal ministrom v jeho kabinete. Som ministrom ´veškeré´ kultúry. V Prahe sme tiež otvorili Valašský konzulát. To je krčma, ktorá sa tak volá. To je na dlhšie rozprávanie..."

Vlasta Redl o Bolkovi Polívkovi.

"Krajný prostriedok je fľaša sektu a desaťminútovka, ktorú majú dievčatá na vysporiadanie si vnútorných vzťahov. Musí to byť len desať minút, dôležité je nič nerozoberať a neanalyzovať."

Jana Imrichová v odpovedi na otázku, ako rieši ako šéfka Mažoretiek PKO Prešov ponorkovú chorobu medzi dievčatami.

"Človek takého rozmeru, akým je Pavol Rusko, nemôže prísť do strany a paberkovať. Nemôže byť trojkou, päťkou alebo desiatkou u nás, je jasné, že bude druhým človekom v strane. Ak bude chcieť mať aj príslušnú funkciu, tak ju dostane."

Pavol Hamžík, predseda SOP.

"Vôbec sa nevnímam ako excentrická osobnosť. Každá táto vec má svoj príbeh a myslím, že sa z toho robí úplne zbytočne nejaký veľký problém. Na Terezu som napísal pieseň Televize, v tom čase nám bolo strašne málo rokov a bola to prča. To že som ju potom spoznal a menil na ňu názor, také niečo sa ľuďom stáva úplne bežne každý deň. Čo sa týka Rodriquesa, teda Luďka Staňka, s ním to už bolo trochu osobnejšie, nielen nejaké vzdorovanie. Poznali sme sa s ním a on o nás napísal článok, o ktorom sám musel vedieť, že v mnohých veciach mlel úplne zaujato. Vtedy sme to vyriešili tak, že sme urobili pieseň, čo sa v hip-hope bežne robí. Teraz keď sa s Luďkom stretneme, je pohoda. Aj nedávno som sa s ním stretol. Neviem teda prečo v časopise Rolling Stone preberajú takéto staré záležitosti."

Deph (Chaozz) komentuje svoje ocitnutie sa na "zozname excentrikov", ktorý uverejnil časopis Rolling Stone.

"Mrzí ma, že sme úroveň nášho zdravotníctva pošpinili pred svetom. Pritom na Slovensku máme špičkovo vybavené zdravotné zariadenia. Na to, ako bolo o Rudolfa Schustera postarané, by som povedal, že je to akoby pri ochorení prominentného pacienta v Prešovskom kraji sa ho rozhodli liečiť v Starej Ľubovni, alebo vo Svidníku."

Ľubomír Javorský, exminister zdravotníctva, HZDS.

"Sú žánre, v ktorých asi spievať nebudem, napríklad dychovka, či country. Nehovorím, že by sa mi country nepáčilo, nehovorím, že keby som bola na nejakej zábave, tak by som si pri dychovke 'neskočila' nejaký tanec, ale spievať pri týchto žánroch zrejme nie je to, čo by ma lákalo. Hudba je však len jedna a nezáleží na tom, akým spôsobom ju vyjadrujete."

Lucie Bílá.

"V tejto chvíli mám viac možností - z pozície poslanca a podpredsedu strany - ovplyvňovať veci, ktoré sa dejú. V našej strane je dostatok ľudí v našej strane, ktorí sú odborne fundovaní na to, aby zastávali ministerské funkcie vo vláde. Ja mám veľmi blízko najmä k oblasti ľudských práv, mládeže, vzdelávania, ale tiež k oblasti bezpečnosti, pretože do roku 1993 som aktívne pôsobil v európskych štruktúrach v oblasti brancov, obrany a bezpečnostnej politiky, teda sa nevenujem len politickým, ale aj odborným témam. Verím, že ak raz bude cítiť strana potrebu a ja budem cítiť, že Andrassy môže ísť a zastávať ministerský post, tak potom takúto pozíciu prijmem. A budem sa snažiť robiť veci prakticky a realisticky."

Ľubomír Andrassy v odpovedi na otázku, či by si trúfol obsadiť funkciu ministra obrany alebo vnútra.

"Dabovala som veľmi peknú sekretárku Ivanu, ktorá raz bola znásilnená. Toto bol jeden z najväčších trapasov. Keď som dodabovala túto scénu a utrela si pot z čela, režisér mi povedal, že to robím, ako by sa mi to páčilo. A museli sme to ešte niekoľkokrát opakovať."

Beatrice Szabóová, TV VEGA.

"Ako Prešovčana ma to všetko dvojnásobne trápi, lebo fakticky celá moja rodina žije v tomto regióne a najväčším mojím kritikom je vždy moja mama. Potom mi povie - syn môj, čo tam robíte, ľudia mi nadávajú..."

Jozef Migaš, predseda NR SR a SDĽ.

"Chvalabohu dnešné moderovanie ako také - s výnimkou podujatia, ktoré som posledne videl v televízii, bol to folklórny festival Východná - už nie je o tom, že 'Vážení priatelia, za zvukov fanfár s plesňou na perách k nám prichádza folklórny súbor...' Moderátor je už dnes, ako ho volajú v Anglicku, či Amerike, skutočný MC. Teda nie výsostne človek s jedným krásnym barytónom, v dobre padnúcom obleku, na ktorého z poloprofilu svieti svetielko a má dosky v rukách, ktorý vypĺňa pauzu len tým, že podá nejaké informácie, ohlási interpreta a prečíta nejaký text. Naozaj by to mal byť človek, ktorý trochu ľudí pobaví a urobí správnu atmosféru."

Marcel Forgáč, FUN Radio

"Keby som ja bol Rudo Schuster, tak si také hodiny spustím sám. Lebo 'hodiny do každej rodiny', tak znie môj slogan."

Fedor Flašík (Smer) o odpočítavacích hodinách, ktoré svojho času nechal namontovať pre prezidenta Michala Kováča.

"Myslím si, že Sito samo o sebe je niekedy natoľko humornou reláciou, že aj v tomto smere som plne vyťažený."

Daniel Krajcer, TV Markíza

"Kto to napísal? To nie je pravda! Na našom albume je všetko, čo máme radi. Rôznorodý nie je pre to, že by sme sa nevedeli rozhodnúť čo máme hrať, ale preto, že máme radi rôzne štýly a experimenty."

Reakcia členov Bomfunk MC's na poznámku, že hudobná kritika označila ich album za príliš nerozhodný, akoby nevedeli ku ktorému štýlu sa prikloniť.

"V politike sa nikdy nehovorí nikdy. Všetko je možné, nevylučujem ani členstvo. Dnes nehovorím, či vstúpim alebo nevstúpim, páči sa mi ale program a najmä to, že strana vznikla v Prešove, kde je nezamestnanosť najhoršia na Slovensku. Páči sa mi aj to, že tu majú sídlo."

Marián Andel, podpredseda NR SR (ex-SNS) o Strane práce a rozvoja.

"Nie, lebo my sme tiež stále začínajúci a dve začínajúce kapely, to by asi nebolo dobré."

Jano Kuric, líder skupiny Vidiek, v odpovedi na otázku, či nechystá spoluprácu s nejakou začínajúcou kapelou.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 2. Spoznajte protizápalové účinky Kypriny úzkolistej spod Tatier
 3. Zaujímavé štúdium, skvelá práca aj plat. Vieš, kam ísť
 4. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 5. inFEEnity posilní Samuel Oriňák
 6. Pomáhajú firmám zarábať viac. Polepšili si aj živnostníci
 7. Chcete vedieť, kto fotí influencerky, celebrity a hviezdy?
 8. Študuj, čo ťa baví na Trenčianskej univerzite!
 9. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 10. BLoKK v Bratislave je pred dokončením, ponúka posledné apartmány
 1. Anketu Elektromobil roka 2021 ovládla ŠKODA
 2. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 3. Zmeny v systéme revíznych postupov
 4. Compliance – kto by mal byť zodpovedný?
 5. Tabaková mládež. Čo s ňou?
 6. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 7. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes?
 8. Spoznajte protizápalové účinky Kypriny úzkolistej spod Tatier
 9. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch
 10. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 29 473
 2. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 15 025
 3. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 11 783
 4. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 7 299
 5. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 6 152
 6. Karnozín – účinná látka s obrovským potenciálom 3 086
 7. Rekonštruujete? Pozor na romantické predstavy o vykurovaní 2 839
 8. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 703
 9. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne 1 887
 10. Ako ušetriť náklady v sklade? Máme pre vás 9 tipov 1 799

Blogy SME

 1. Rudolf Pado: Spoločenstvo pozitívnej deviácie alebo ako prežiť pandémiu
 2. Juraj Paškuliak: Ako moja matka pracovala pre podvodníka
 3. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad
 4. Marian Nanias: Jadrová energia – Vyhrážky a vydieranie ako štýl energetickej politiky?
 5. Ján Marton: Vízia moderného poľnohospodárstva zabudla na moderné poľnohospodárstvo a vidiek.
 6. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom
 7. Tupou Ceruzou: Omikron vs. Delta
 8. Martin Pilnik: S titulom MUDr. vykročili od lekárov k šarlatánom a ešte k tomu spíšu oslavný epos
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 11 055
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 443
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 764
 4. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 293
 5. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 928
 6. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529? 4 792
 7. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 4 220
 8. Pavel Macko: Špinavý útok voči mojej rodine trvá už šesť rokov! 3 973
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Testovanie na prítomnosť koronavírusu.

PCR testy odhalili viac ako 680-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 14 418 obetí. Lockdown opäť obmedzil život na Slovensku, vo štvrtok vstúpil do platnosti zákaz vychádzania.


a 5 ďalší 11 h
Cestujúci z južnej Afriky čakajú na letisku na výsledok testu na prítomnosť koronavírusu.

PCR testy nemusia variant zachytiť.


13 h

Blogy SME

 1. Rudolf Pado: Spoločenstvo pozitívnej deviácie alebo ako prežiť pandémiu
 2. Juraj Paškuliak: Ako moja matka pracovala pre podvodníka
 3. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad
 4. Marian Nanias: Jadrová energia – Vyhrážky a vydieranie ako štýl energetickej politiky?
 5. Ján Marton: Vízia moderného poľnohospodárstva zabudla na moderné poľnohospodárstvo a vidiek.
 6. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom
 7. Tupou Ceruzou: Omikron vs. Delta
 8. Martin Pilnik: S titulom MUDr. vykročili od lekárov k šarlatánom a ešte k tomu spíšu oslavný epos
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 11 055
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 443
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 764
 4. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 293
 5. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 928
 6. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529? 4 792
 7. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 4 220
 8. Pavel Macko: Špinavý útok voči mojej rodine trvá už šesť rokov! 3 973
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu