o tom v utorok hovorca Bieleho domu Jack Siewert.
Zároveň uviedol, že výsledky patológie potvrdili diagnózu ako primárnobunkový karcinóm - zhubný nádor. Ranku lekári objavili na lekárskom vyšetrení 12. januára. "Tento druh rakoviny je relatívne najrozšírenejšia forma rakoviny kože, ktorá ročne postihuje okolo 800 000 až milión ľudí," vyhlásil Siewert.
Hovorca Bieleho domu zároveň dodal, že ranka bola prezidentovi vyoperovaná, "takže ak mal predtým Clinton rakovinu kože, môžeme povedať, že už ju nemá".
Clinton mal ľahšiu formu rakoviny kože, ktorá je najliečiteľnejšia zo všetkých foriem rakoviny kože. Je to druh pomaly rozširujúcej sa rakoviny, ktorá sa však obmedzuje iba na pokožku, preto je vždy možný lekársky zákrok, pri ktorom sa odoberie miesto postihnuté rakovinou.
Lekári zároveň svojho pacienta ubezpečili o tom, že je už mimo nebezpečenstva a potvrdili, že nešlo o melanóm, ktorý je najzhubnejšou formou rakoviny kože. Ako poznamenal Siewert, lekári vyoperovali Clintonovi celú ranku a možnosť jej znovuobjavenia je len veľmi malá.
Clinton by mal o šesť mesiacov znovu absolvovať lekárske vyšetrenie u dermatológa. Lekári tiež prehlásili, že okrem zvýšenej hladiny cholesterolu sa B. Clinton krátko pred svojím odchodom z Bieleho domu nachádza v dobrom zdravotnom stave.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.