kladenia vencov z príležitosti 56. výročia oslobodenia. Zároveň zhodnotil vzťah slovenskej vlády k Rusku. "Devätnásty január je pre Bardejov i Prešov významnou udalosťou, lebo v tento deň boli oslobodené od fašistického veľkého zla a tento fakt si zaslúži historické ocenenie. Pokiaľ ide o náš vzťah k Rusku, je jasne deklarovaný v programovom vyhlásení vlády. Rusko patrí k prioritám našej zahraničnej politiky. Je to veľmoc z hľadiska ekonomického rozvoja, z hľadiska bezpečnosti a nielen celosvetového, ale aj regionálneho významu. Veď Tony Blair chodí k Putinovi na pivo a Schröder tam dokonca bol cez vianočné a novoročné sviatky. Ja si myslím, že Slovensko by s Ruskom tiež takto malo komunikovať."
Na kladení vencov sa v Bardejove okrem predsedu národnej rady zúčastnil aj český generálny konzul Josef Byrtus, ďalej predstavitelia okresných štátnych a samosprávnych inštitúcií, priami účastníci protifašistického odboja, ale i študenti bardejovských škôl, ktoré následne z rúk Borisa Hanuščaka prevzali cenu primátora za rozvoj mesta.
Dostali ju spevácky zbor učiteľov Collegium Cantorum pri príležitosti 35. výročia vzniku, Stredná priemyselná škola (50. výročie), Stredné odborné učilište poľnohospodárske (40. výročie), a tiež člen komisie UNESCO z Jeruzalema Jiora Solar za pomoc Bardejovu pri zápise do svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Okrem nich dostal Ďakovný list primátora aj Jozef Migaš za konkrétnu pomoc na reanimácii mesta. Poznamenávame, že predseda národnej rady podľa vlastných slov urobil všetko preto, aby v štátnom rozpočte na rok 2001 sa našlo desať miliónov na reanimáciu - oživenie bardejovského Radničného námestia.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.