zúčastní na Národných modlitebných raňajkách a v New Yorku otvorí Mesiac slovenskej kultúry. Na modlitebných raňajkách bude prítomný aj nový americký prezident George W. Bush. Slovenský premiér by tak mal mať možnosť hovoriť s prvým mužom USA iba 13 dní po jeho nástupe do funkcie.
Dzurinda verí, že bude mať príležitosť oboznámiť Busha "s úsilím Slovenska využiť politiku otvorených dverí, ktorú stanovil posledný summit NATO vo Washingtone". Premiéra by podľa vlastných slov potešila odpoveď, že politika otvorených dverí je aj politikou novej americkej administratívy a že Slovensko je, podobne ako ku koncu volebného obdobia prezidenta Billa Clintona, vnímané ako "dobrý kandidát" na členstvo v Severoatlantickej aliancii.
Poslaním Národných modlitebných raňajok je deklarovanie tolerancie v politickom i osobnom živote a schopnosť odpustiť a prejaviť lásku k názorovému protivníkovi. Na stretnutí prominentných politikov a osobností s americkými kongresmanmi a senátormi, ktoré sa uskutočňuje už vyše 40 rokov vždy prvý štvrtok vo februári, sa zúčastňujú aj cirkevní hodnostári.
Vo Washingtone má Dzurinda naplánované rokovania s niektorými členmi amerického Senátu.
Po presune do New Yorku sa premiér v budove Svetového finančného centra zúčastní na otvorení Mesiaca slovenskej kultúry. Počas februára sa postupne v New Yorku predstaví Divadlo Astorka, Moyzesovo kvarteto, operná speváčka Ľubica Vargicová, Divadlo Aréna s Milanom Sládkom a ďalšie umelecké súbory.
Predseda vlády na záver pracovného programu v New Yorku vystúpi s prejavom v Rade pre medzinárodné vzťahy. Témou bude zahraničná politika SR a vízia zjednotenej Európy, ktorej chce byť Slovensko integrálnou súčasťou. Späť do vlasti by sa mal Dzurinda vrátiť v sobotu 3. februára.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.