ropnú spoločnosť Elf vo veci nákupu luxusného bytu v prospech jeho bývalej milenky Christine Deviers
Dumas poprel i to, že by hral nejakú úlohu vo vyplatení 14 miliónov frankov provízií spoločnosťou Elf pre Deviers-Joncourovú. V odpovedi na otázku súdu o nákladnom živote bývalej milenky v luxusnom byte v Paríži Dumas ukázal i povedal, že jeho program v tom čase bol plný: často cestoval do zahraničia - do Ománu, Jeruzalema, Damasku, New Yorku, Maroka - "často sa prebúdzal s tým, že nevie, kde práve je". V tom čase a v takých situáciach sa nestaral o to, či "pani Deviers-Joncourová dostala peniaze na byt".
V odpovedi na otázku súdu, že často bol v luxusnom byte Deviers-Joncourovej na návšteve, bývalý francúzsky štátnik povedal, že "nie je profesorom morálky".
Opäť sa hovorilo aj o predaji fregát do Taiwanu v roku 1991. Deviers-Joncourová uviedla, že bola spoločnosťou Elf platená, aby zmiernila ministrovo odmietavé stanovisko. Dumas konštatoval, že ju počúval a pochopil, že niekdajší druhý muž vo vedení Elf Alfred Sirven bol angažovaný v tejto lobbingovej akcii. "Ja som sa usiloval, aby pochopila, že nezmením stanovisko," povedal Dumas.
Súdny proces s Dumasom v afére vyplatenia miliónov jeho bývalej milenke sa začal 22. januára. Uvedené milióny mala vyplatiť ropná spoločnosť Elf-Aquitaine v rokoch 1989-93. Popri Dumasovi pred súdom stojí aj jeho bývalá milenka, ďalej bývalý generálny riaditeľ ropnej spoločnosti Elf Loik Le Floch-Prigent, predstaviteľ Elf zodpovedný za Gabon André Tarallo a ďalší priateľ Deviers-Joncourovej Gilbert Miara.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.