Slnko
Dnes v Košiciach a v Prešove (t.j. na poludníku 21 stupňov a 23 minút východnej zemepisnej dĺžky a rovnobežke približne 49 stupňov severnej zemepisnej šírky) zapadá Slnko o 16. hod. 35. min. stredoeurópskeho času. Zajtra v nedeľu vychádza o 7. hod. a 01. min. so začiatkom brieždenia o 5. hod. 13. min. Kulminuje o 11. hod. 48. min. a za obzor zapadá o 16. hod. 37. min. s koncom súmraku o 18. hod 25. min. Nachádza sa v súhvezdí Kozorožca.
Mesiac
Počas víkendu sa bude Mesiac nachádzať v súhvezdí Blížencov a v nedeľu večer na krátky čas vstúpi do súhvezdia Orión. Na druhý deň v pondelok sa už bude nachádzať v súhvezdí Blížencov. Dňa 8. februára vo štvrtok bude Mesiac vo fáze spln. O deň skôr bude Mesiac v perigeu (356 852 km). V tomto dni bude najbližšie k Zemi nielen vzhľadom na vyše 29 dňovú lunáciu, ale tiež vzhľadom na obdobie celého roka.
Merkúr
V súčasnosti je Merkúr stále obtiažne pozorovateľný. Na krátku chvíľu ho večer môžeme pozorovať len tesne nad západným obzorom. Nachádza sa v súhvezdí Vodnára a koncom týždňa sa presunie naspäť do súhvezdia Kozorožca smerom k Slnku.
Venuša
Voľným okom je dobre pozorovateľná na večernej oblohe. Zapadá okolo deviatej hodiny večer.
Zdanlivá jasnosť planéty dosahuje hodnotu mínus 4,5 magnitúdy. V týchto dňoch je dobre pozorovateľná a ak by sme na pozorovanie použili aj malý ďalekohľad, videli by sme Venušu vo fáze v tvare písmena D, akoby vo fáze dorastajúceho Mesiaca. Nachádza sa v súhvezdí Rýb.
Mars
je pozorovateľný pred východom Slnka nad východným a juhovýchodným obzorom. Vychádza približne o pol druhej hodiny nad ránom. Nachádza sa v súhvezdí Váh. Dosahuje zdanlivú jasnosť plus 1,1 magnitúdy.
Jupiter
je dobre pozorovateľný hneď po západe Slnka a ďalej počas celej noci. Zapadá približne dve hodiny po polnoci. Nachádza sa v súhvezdí Býka ako veľmi jasný objekt dosahujúci zdanlivú hviezdu veľkosť 2,6 magnitúdy.
Saturn
podobne ako Jupiter v jeho blízkosti je pozorovateľný už večer a vychádza približne 10 minút pred východom Jupitera. Nachádza sa v súhvezdí Býka, západne od Jupitera. Každý bezoblačný večer vytvárajú spolu s Jupiterom a okolitými hviezdami súhvezdia Býka a Povozníka peknú scenériu na oblohe.
Urán
je obtiažne pozorovateľný len pomocou ďalekohľadu. Jeho zdanlivá jasnosť dosahuje hodnotu +5,9 magnitúdy. Nachádza sa v súhvezdí Kozorožca. Pozorovanie znemožňuje aj slnečný svit.
Neptún
nie je pozorovateľný. Jeho nízka zdanlivá jasnosť +8 magnitúdy a slnečný svit znemožňuje pozorovanie planéty. Nachádza sa západne od planéty Urán taktiež v súhvezdí Kozorožca.
Pluto
nie je pozorovateľný. Nachádza sa v súhvezdí Hadonosa a jej zdanlivá jasnosť je +14,4 magnitúdy.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.