Pokračujú na elektrických rozvodoch k verejnému osvetleniu, stavbári hĺbia ryhy na kanalizáciu, ktorá odvedie dažďovú vodu a podľa informácie Ing. Mariana Šalatu, vedúceho oddelenia výstavby, územného plánu a ŽP na humenskom magistráte, definitívne skončili problémy s praskajúcim vodovodným potrubím a zaplavovaním pivníc domov v blízkosti centrálnej zóny.
Mnohí Humenčania vtedy reptali a nevedeli sa dočkať konca tohto problému. "Spočíval v tom, že v čase, keď na námestí ešte nestáli bytové domy ale rodinné, prípojky, ktoré k ním viedli, neskôr neodstavili vodári tak ako mali. Zostala tzv. bludná voda a tá nám narobila nemálo problémov. V súčasnosti ich máme za sebou. Centrum mesta je napojené na nový vodovod a nič podobné už nehrozí", vysvetľuje problém Ing. M. Šalata.
Tesne po minuloročných Vianociach, 28. decembra, mestské zastupiteľstvo schválilo v rozpočte mesta temer 25 miliónovú investíciu na dokončenie tretej a štvrtej etapy rekonštrukcie pešej zóny s tým, že ďalších 10 miliónov prikleplo na výstavbu hrajúcej fontány. Kým stavebné práce na rekonštrukcii robí domáci Chemkostav HSV, a. s., technologickú časť fontány má na starosti bratislavská firma Begra. Humenčania síce ešte dnes nevedia, na ktoré melódie bude voda striekať, ale do júla sa vraj rozhodnú. Posledný júlový deň by mal byť termínom definitívneho dokončenia celej stavby. "Neviem, či nám chýba akurát hrajúca fontána, ale keď už to mesto dávajú do poriadku, nech ho dajú ako má byť. Nie tak, aby sme o pár rokov museli niečo dobudovávať či opravovať. Košičania majú pekný stred mesta, ale sa zadĺžili po uši. My to robíme za menej peňazí, verím, že nič podobné sa nám nestane. Počul som, že už aj Michalovčania sa chystajú rekonštruovať stred mesta. Myslím si, že je to dobre, aspoň ľudia majú akú-takú prácu", uvažoval na tému pešia zóna jeden z dôchodcov, prizerajúcich sa na chlapov ťahajúcich elektrické rozvody.
Autor: luk
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.