ulici. Aké však bolo ich prekvapenie, keď v piatok minulý týždeň po nich nezostalo ani stopy. Súčasť ich každodenného života zo dňa na deň jednoducho zmizla.
Kam sa hodiny podeli? Po predošlých skúsenostiach sa dalo očakávať, že pátranie nebude jednoduché, lebo koľko hodín je v Košiciach, toľko má aj majiteľov, aj tí sa niekoľkokrát menili. Základnú informáciu sme dostali priamo na rektoráte TU - oddelení správy hnuteľného a nehnuteľného majetku. "Od prvého júna 1994 sme mali uzavretú nájomnú zmluvu s firmou Markwill a bola platná do konca minulého roku. Majiteľom hodín bola táto firma a my sme im prenajímali pozemok pred našou budovou. Platby od spomínanej firmy nešli priamo pre TU, ale do rozpočtu školstva. Pred uplynutím zmluvy sme firme, ktorá sídli na Hutníckej ulici č. l, poslali list ohľadne ďalšej spolupráce, ten sa však vrátil s pečiatkou, že adresát je neznámy. Hodiny spred univerzity si zrejme firma Markwill zobrala späť," informovala nás JUDr. Jarmila Ferenčíková.
Ostalo už len vypátrať nové sídlo firmy Markwill, ktorá sa z Hutníckej ulice zrejme odsťahovala. Na telefónnych informáciach o nej nič nevedeli, nakoniec pomohla náhoda. "O našom novom sídle sme univerzitu predsa listom informovali už pred mesiacmi, veď aj fakturácie už chodili na našu novú adresu," povedala do telefónu manažérka firmy Ing. Mária Mokošová. "Áno, hodiny sme spred univerzity zobrali, veď nájomná zmluva sa skončila dňom 31. l2. 2000 a nemali sme v úmysle ju predĺžiť z technických, ale i ekonomických dôvodov."
Ako sme sa ďalej dozvedeli, firme patria ešte hodiny pred hotelom Slovan a pred železničnou stanicou (na snímke). "Samozrejme, ak nájdeme vhodného klienta. Prevádzka hodín nie je lacná záležitosť, veď treba zaň platiť elektrinu, mestu za prenájom pozemku. Ale nakoniec sa s nimi obyvatelia určite stretnú v niektorej časti mesta," dodala Ing. Mokošová.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.