Pokračovali celoslovenské i východoslovenské basketbalové súťaže.
CELOSLOVENSKÉ SÚŤAŽE
II. liga mužov
Skupina o 1.-8. miesto
Legato Svit - SNV 77:92 (50:38), Hajduk 19, V.Mička ml. 16 - Hovaňák 34, Tejbus 25, Žiar n/ Hronom - Nitra nehrali, Pezinok - ŠKP Bratislava 84:80 (47:40), Ďuračka 26, Beťko 20 - Kirchner 22, Datel 10, Rožňava - ŠKP B.Bystrica 58:67 (23:31), Ráši 16, Tomajko 14 - Holec 21, Caban 13.
1. SNV440346:2468
2. ŠKP Bratislava532397:3838
3. Pezinok532395:4048
4. Legato Svit431361:3047
5. Nitra422303:2886
6. ŠKP B.Bystrica514362:4196
7. Rožňava505287:4245
8. Žiar n/Hronom211177:1603
Skupina o 9.-16. miesto
Martin - Topoľčany 67:91 (27:36), Kubis 15, Vinka 12 - M.Trčo 27, Mrviš 19, Malacky - Michalovce 105:95 (56:49), Mičuda 30, Ambra, Bujnovský 18 - Rakovský 32, Smoľak 16, Bánovce n/Bebravou - Zvolen nehrali, Malacky - Zvolen nehrali, Bánovce n/Bebravou - Michalovce 87:68 (51:25), Beňadik, Holúbek, Bálint 16 - Smoľak 21, Magoč 15.
1. Topoľčany541466:3729
2. Martin532414:4218
3. Malacky431379:3647
4. Michalovce523412:4397
5. Bánovce n/Bebravou413321:3395
6. Zvolen303207:2643
Juniori
Skupina 1-8
Dvojičky: SNV - TU Košice nehrali, Prievidza - Handlová 73:69 pp (62:62, 25:35), Minich 23, Lastovka 15 - Pagač 20, Trenčanský, Podoba 15, Žilina - Svit 93:85 (46:40), Húska 29, Bros 22 - Gavel 22, Sedmák 19, Inter BA - Levice 90:63 (35:32), Olšovský, Vestenický 13 - Hörömpöli 19, Červenka, Virág 11.
Skupina 9-16
Dvojičky: ŠKP B.Bystrica - Lučenec 83:65 (40:36), Koczkáš 23, Vavrek, Mojžiš 14 - Činčura 18, Kurčík 13, Michalovce - Snina 99:91 (53:43), Činčár 25, Ivanko 19 - Dura 26, Pandula 18, Nitra - Petržalka nehrali, Ružomberok - Partizánske 94:61 (45:34), Lácavík 30, Paľov 19 - Hanus, Trčo 18.
Juniorky
DML Košice - Istrobanka BA 36:68 (18:39), na zápasy 0:3, Šimičeková 18, Kolesárová, Giducová 6 - Bielovičová 14, Zeleňáková 9, Piešťany - Ružomberok 68:92 (30:45), 0:3, Kališová 24, Bosáková 16 - Zimová 30, Brestovanská 15, Žilina - UMB B.Bystrica 71:79 (25:41), 0:3, Pohanková 19, Dubačová 16 - Podešvová 23, Danihlíková 20, AGM B.Bystrica - CBK Cassovia KE A 52:75 (23:32), 0:3, Hiadlovská 15, Chlebovcová 10 - Serbáková 16, Turáková 15, Sabinov - Šamorín 71:73 (43:26), 0:3, Kerestešová 26, Kozubjaková 15 - Horonyová, Szijjártová 26, Myjava - CBK Cassovia KE B 66:61 (30:37), 1:2, Hajtúnová 15, Šimnová 12 - Tordová 22, Tresová 11, Union PU - Nitra nehrali, 1:1.
DML Košice - Istrobanka BA 46:107 (20:46), 0:4, Žiarna 15, Šimičeková 13 - Dubačová 24, Miháliková 13, Piešťany - Ružomberok 38:81 (23:48), 0:4, Wakilová 11, Žambová 9 - Zimová 27, Puchelová 18, Žilina - UMB B.Bystrica 64:115 (29:49), 0:4, Dubačová 17, Jošthová 12 - Danihlíková 21, Litmányiová 18, AGM B.Bystrica - CBK Cassovia KE A 70:82 (35:39), 0:4, Chlebovcová 19, Hiadlovská 18 - Serbáková 24, Karnayová 17, Sabinov - Šamorín 65:49 (22:24), 1:3, Kerestešová 28, Kozubjaková 19 - Horonyová 20, Szijjártová 11, Myjava - CBK Cassovia KE B 66:75 (31:26), 1:3, Šimnová 20, Hluchá 13 - Szabóová 18, Tordová 16, Union PU - Nitra nehrali, 1:1.
Víťazné družstvá postúpili do 2. kola play off.
Kadeti
Skupina východ
Dvojičky: SNV - TU Košice nehrali, ŠKP B.Bystrica - Lučenec 77:61 (40:28), Ország 21, Jariabka 18, Činčura 23, Prepelica, Čemerička 10, Svit - Kežmarok 98:50 (38:22), Ambrusz, Orolín 16 - Žiak 13, Gedra 11.
1. Svit440385:2178
2. SNV330271:1776
3. TU Košice330240:1516
4. Lučenec514284:4476
5. Žilina413313:3345
6. Kežmarok413247:27557. ŠKP B.Bystrica514213:3525
Kadetky
Východ
Dvojičky: CBK Cass. KE A - CBK Cass. KE B 115:53 (55:23), Krasnočková 26, Serbáková 20 - Blahová 17, Fürtenzelová 12, Poprad - Union Košice nehrali, Ružomberok - Žilina nehrali, AGM B.Bystrica - UMB B.Bystrica nehrali.
1. CBK Cass. KE A440434:1928
2. Ružomberok330217:1446
3. CBK Cass. KE B422271:3136
4. Žilina321205:1865
5. UMB B.Bystrica404222:3394
6. Union Košice404201:3464
7. Poprad211127:1383
8. AGM B.Bystrica211117:1363
Žiaci
Východ
Prievidza B - SNV 73:53, Prievidza A - D.Kubín 79:55, Snina - Svit B nehrali, Michalovce - Svit A nehrali.
Prievidza B - D.Kubín 53:73, Prievidza A - SNV 126:48, Snina - Svit A nehrali, Michalovce - Svit B nehrali.
Žiačky
Východ
AGM B.Bystrica - Ružomberok nehrali, UMB B.Bystrica - Poprad nehrali, DML Košice - Krompachy 38:47, CBK Cassovia KE - Union Košice nehrali.
AGM B.Bystrica - Poprad nehrali, UMB B.Bystrica - Ružomberok 49:43, DML Košice - Union Košice nehrali, CBK Cassovia KE - Krompachy 57:56.
VÝCHODOSLOVENSKÉ REGIONÁLNE SÚŤAŽE
Starší mini žiaci
Semifinálová skupina C
3. turnaj (Svit A): Svit A- Prešov 49:15, Prešov - Svit B 19:40, Svit A - Svit B 40:35.
Konečná tabuľka
1. Svit A660276:15512
2. Svit B633247:1769
3. Prešov606106:2986
Semifinálová skupina D
3. turnaj (DBC Košice): DBC - SNV 39:38, SNV - Snina 65:21, DBC - Snina 66:15.
Konečná tabuľka
1. SNV651309:15711
2. DBC642288:17510
3. Snina606111:376 6
Kadetky
1. časť
1. dvojkolo: Rožňava A - St. Ľubovňa 53:74 a 38:61, Rožňava B - Bardejov 85:39 a 128:19, Michalovce mali voľno.
Staršie žiačky
1. časť
1. dvojkolo: Rožňava - Michalovce 59:41 a 49:48, Prešov - SNV 61:87 a 49:87.
Staršie mini žiačky
Semifinálová skupina I
2. turnaj (St. Ľubovňa): St. Ľubovňa - Beta 98 KE 38:30, CBK KE - Prešov 42:5, Beta - Prešov 37:22, St. Ľubovňa - CBK 26:43, CBK - Beta 45:24, St. Ľubovňa - Prešov 27:38. Poradie: 1. CBK 6-0, 2. Prešov 3-3, 3. St. Ľubovňa 2-4, 4. Beta 1-5.
Semifinálová skupina J
1. turnaj (Union KE): Union - Abovia KE 12:71, Gymko KE - Poprad 6:63, Abovia - Poprad 44:40, Union - Gymko 38:19, Gymko - Abovia 12:71, Union - Poprad 23:50.
2. turnaj skupiny J sa pre chrípku neodohral.
Autor: jav
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.