Korzár logo Korzár
Streda, 8. december, 2021 | Meniny má MarínaKrížovkyKrížovky

Ako sa rodili lásky osobností...

V žiadny iný deň necítiť vôkol nás toľko lásky, ako práve dnes, vo sviatok svätého Valentína, teda všetkých zaľúbených. Poodkryli sme trochu súkromie

niekoľkých osobností, aby sme vám ukázali, ako začínajú veľké lásky začínajú slávnych...

**************************************************

Prezident spoznal prvú dámu na inej svadbe

Slovenský prezident po prvýkrát uvidel svoju manželku Irenu na svadbe jej brata, s ktorým dral prednáškové sály počas štúdia na stavebnej fakulte vtedajšej SVŠT v Bratislave. Práve brat pani prezidentovej požiadal svojho spolužiaka Ruda, aby mu prišiel nafilmovať vlastnú svadbu a urobil zopár fotiek. Hoci sa hlava štátu nechcela na svadbe dlho zdržať, keď mu spolužiak predstavil obe svoje sestry, zmenila svoj názor. Do oka mu padla najmä Irena, ktorej sa potom venoval celý večer. Do roka a do dňa nasledovala svadba. Výsledkom harmonického manželstva Schusterovcov je dcéra Ingrid a syn Peter a 2 vnučky.

(jsv)

******************************************************

Josef Laufer neodolal východniarke

Pôvodom východniarka je žena spievajúceho herca a moderátora Josefa Laufera, známa kostýmová výtvarníčka Irena Greifová. Je síce iba polovičná Slovenka, keďže sa narodila v Michalovciach a jej mama si vzala za muža Moraváka. Ako flautista sem narukoval a zbalil si peknú východniarku.

"Irena sa narodila v Michalovciach a ja na konci sveta vo Francúzsku. Zoznámili sme sa v Prahe. Kamarát, známy fotograf, ju vyprevádzal po Národnej triede, bývala na Vinohradoch. Videl ma cez ulicu a hovorí jej: Toto je slušný chlapec, ten ťa odvezie domov. Predstavil mi ju a hneď sa mi zapáčila. Odviezol som ju síce, ale cestou sme sa zastavili na káve. Ako tu už chodí, zarozprávali sme sa a potom sme si dali jedno, druhé, tretie a ďalšie rande. Bola práve v rozvodovom konaní. Jej syn z prvého manželstva, Karol Greif, mal vtedy asi štyri roky. Slovo dalo slovo a bolo. Vydržali sme spolu rovných tridsaťdva rokov," vyznal sa Josef Laufer.

(hra)

Foto: Róbert Sándor a archív

******************************************************

Deväťročný vzťah futbalistu má futbalové pozadie

Stanislav Varga, kapitán slovenskej futbalovej reprezenácie, momentálne háji farby anglického Sunderlandu. V Sunderlande je spolu s ním aj priateľka Maja Jacková. Vzťah je to doslova filmový, párik sa totiž pozná roky rokúce. Bodaj by aj nie, veď obaja pochádzajú z Lipan a ich domovy sú len, ako sa na dedine povie, "pár čísel od seba". "Ku Jackovcom som chodil kvôli kamarátom, futbalistom. Hlavne som sa kamarátil s prostredným, Štefanom."

S. Varga a Š. Jacko hrávali spolu v Bardejove, Štefan je momentálne asistentom trénera v Lipanoch. Stano a Maja sa teda videli neustále, kedy to však medzi nimi zaiskrilo? "Do vážneho vzťahu to prerástlo asi pred deviatimi rokmi," hovorí S. Varga. Skvele to medzi nimi klape, možno aj kvôli ústretovosti Maji, ktorá sa na údel manželiek a priateliek hráčov, o ktorých sa musia deliť s nahusteným futbalovým programom, rozhodne nesťažuje. Navyše, futbalové podhubie u Jackovcov tiež asi spravilo svoje. "Ja som už aj tak celý život odovzdala futbalu, a samozrejme jemu, Stankovi. S tým som sa už vyrovnala."

Deväť rokov... Až sa to Stana žiadalo opýtať - kedy bude svadba? Evidentne sme však vstúpili do "terra incognita"... "Prečo? Keď sa už budeme chcieť zobrať, tak sa zoberieme!"

(mst)

Foto: Róbert SÁNDOR

******************************************************

Nebola to láska na prvý pohľad

Speváčku Beátu Dubasovú na mnohých jej vystúpeniach nenápadne doprevádza tmavovlasý bradatý muž. Len málokedy sa zapojí do rozhovoru, je skôr pozorovateľom. A desať rokov aj manželom. Andrej je synom známeho hudobného skladateľa Tibora Andrašovana.

Čím Beáta očarila Andreja? Alebo to bolo naopak? "Asi to bolo vzájomné," konštatuje Andrej. "Ale hovorí sa, že žena si vyberie a potom dovolí mužovi..."

"My sme sa zoznámili pri práci, Andrej bol roky môj zvukár," spomína Beáta Dubasová. "V osemdesiatom siedmom mám v poznámkach napísané: Nový technik. Nejaký Andrašovan. Celkom schopný. Výkričník k tomu. Potom sme sa v roku 1991 zosobášili. Chodili sme spolu veľmi dlho, spoznávali sme sa pri práci. Išlo to postupne, pomaličky, nebola to láska na prvý pohľad. V časoch, keď sme spievali, muzikantská brandža bola uzavretá, nebolo možností zoznamovať sa."

"Zvlášť, keď sme vypadli z mesta, sme bývali v hoteloch," doplnil Andrej. "Ale na druhej strane sme mali možnosť vyskúšať jeden druhého v kritických situáciách. Myslím, že to nás zblížilo. Všimol som si, že nie je podrazáčka. Ja totiž nemám rád speváčky. Netvrdím, že iné sú podrazáčky... Robil som s mnohými a moja skúsenosť hovorí, že zvukári majú vždy problémy so speváčkami a gitaristami. Majú totiž pocit, že musí byť počuť len ich a nikoho iného. Najprv som bol zaujatý voči všetkým speváčkam, aj proti Beáte, ale postupne to prerástlo do lásky."

Beáta a Andrej majú syna. Pri časovo náročnej práci sa do mamičkovskej úlohy často dostane aj otec Andrej. "Stane sa, ale väčšinou je to len na jeden deň."

(zb)

Foto: Veronika JANUŠKOVÁ

******************************************************

Prvomájová oslava prispela k opätovnému zblíženiu

"S manželkou Soňou sa poznáme ešte zo školských čias. Spolu sme chodili na gymnázium a už vtedy sme mali k sebe veľmi blízko. Bola moja výborná kamarátka," zaspomínal si na prvopočiatky vzťahu so svojou ženou starosta sídliska Ťahanovce Jozef Pavelka. Spoločné roky v laviciach neprerástli až do manželstva. Po škole sa totiž ich cesty na nejaký ten rôčik rozišli.

"Ale vždy sme o sebe vedeli. Ja som po vysokej škole nastúpil na vojnu a raz, keď som mal dovolenku, som stretol Soňu aj s jej kamarátkou na káve v Carpane. Tak som si k nim prisadol, kamarátka odišla a my sme zistili, že náš vzťah už nie je len obyčajné priateľstvo. Možno k tomu prispela aj sviatočná atmosféra, pretože si presne pamätám, že bolo predvečer prvého mája."

Májová láska bola nakoniec taká silná, že už o rok neskôr, v júni v roku 1986 ju spečatili manželským sľubom. "Vybral som si dobre. Moju manželku si vážim, máme harmonické manželstvo a za tie roky sa nám spolu narodili dve deti, dcéra a syn," s úsmevom dodal J. Pavelka.

(em)

Foto:Veronika JANUŠKOVÁ

*****************************************************

Marián Žigala liezol za svojou vyvolenou po balkónoch

Zoznámenia bývajú všelijaké. Prvé stretnutie majsterky sveta a Európy vo fitness Marietty Žigalovej s majstrom sveta a Európy v nohejbale Mariánom Žigalom bolo síce na športovisku, ale predchádzala mu ešte jedna udalosť.

"Pokojne by sme mohli dať nadpis Našla muža na ulici. Marián čakal na stanici v Bratislave v rade, aby si kúpil lístok na električku, ja som stála na konci. Predbehla som viacerých a vpredu som si vyhliadla práve jeho. Ja som nevedela, že je športovcom. Obaja sme sa potom stretli v hale, lebo sme v tom čase robili ľahkú atletiku Marián skok o žrdi, ja som behala 400 metrov. Marián vyhral svoju súťaž, ja som mu išla zablahoželať a vtedy som mu dala prvú pusu," spomína s odstupom času sympatická Liptáčka. "Prvé rande? To bolo hneď vo vlaku, keď sme sa vracali z Bratislavy domov. Stíhali sme v ten deň všetko, bolo to spontánne stretnutie, pusu i rande. Chodili sme päť rokov a potom sme sa vzali," poznamenala s úsmevom Marietta.

Rodáčky z Ružomberka sme sa ešte spýtali, akým prejavom zamilovanosti ju najviac prekvapil Marián. "Vauu. Ako zamilovaný ma najviac prekvapil, keď za mnou liezol po balkónoch na 3. poschodie na internáte v Banskej Bystrici. Inak sa ku mne nemohol dostať," dodala so smiechom fitneska.

(tp)

FOTO: Iveta Komendová

******************************************************

Alojz Rajnič svoju "osudovú" našiel vďaka bratovi

Len ťažko sa dá odolať slečne, ktorá má sladkých osemnásť. Na vlastnej koži sa o tom presvedčil aj krajský šéf SDKÚ a poradca premiéra Alojz Rajnič.

"Môj prostredný brat študoval na Strojárenskej fakulte VŠT v Košiciach spolu s bratom mojej manželky. Boli dobrí priatelia, vzájomne sa navštevovali a keď brata jeho kamarát pozval na hody ku nim domov do Novosadu, išiel som s ním. Tam som spoznal Veroniku. Mala tesne pred maturitou, písomky už mala za sebou. Pozvala ma na stužkovú a všetko bolo rozhodnuté," s úsmevom si zaspomínal na rok 1959.

V roku 1960 začal študovať v Košiciach a o tri roky na to sa s manželkou, tiež študentkou, zosobášil. Mali troch synov, jeden umrel ešte ako dvojročný.

So sviatkom Valentína sa A. Rajnič prvýkrát stretol v roku 1991 v Prahe, keď sviatok všetkých zaláskovaných slávili na tamojšej americkej ambasáde.

(kla)

Foto: Veronika JANUŠKOVÁ

******************************************************

Svadobnú kyticu vyťahoval z horiaceho auta

JUDr. Jarmilu Petrovú poznajú čitatelia prevažne z novín. Ako tlačová hovorkyňa Krajského úradu vyšetrovania Policajného zboru v Košiciach dennodenne podáva informácie o zákutiach kriminality.

"S manželom Štefanom sme sa zoznámili na Obvodnom národnom výbore, kde som po skončení pracovala na odbore školstva. Prišiel k nám služobne ako vyšetrovateľ. Od tej doby sme sa stretávali, až som sa v roku 1986 stala jeho kolegyňou. Nastúpila som totiž na Mestský úrad vyšetrovania. Občas ma pozval na večeru, ale nie do reštaurácie. Ja som v tej dobe variť veľmi nevedela, zato Štefan bol výborným kuchárom. Doma pripravoval špeciality, na ktorých sme si spoločne pochutnávali," spomína si Jarmila.

Chodili spolu tri roky. Mali veľa spoločných záujmov, ktoré ich navzájom spájali. "Holdujem poľovačkám a kvôli manželovi som dokonca zmenila revír. Boli sme spolu 24 hodín denne. Nášmu vzťahu však ľudia nepriali. Obaja sme dostávali listy, v ktorých nás varovali pred tým druhým. Odhováranie však nepomohlo a zobrali sme sa," hovorí Jarmila.

Ani vo svadobný deň však nemali Jarmila a Štefan od udalostí úzko spojených s políciou pokoj. Svadba v hoteli Imperiál už bola pripravená, ale...

"Manžel so spolužiakom z Bratislavy naháňali posledné veci pred sobášom. Išli aj po kyticu. Pri stanici im začalo horieť auto, preto prišli aj požiarnici. Našťastie si manžel spomenul, že má v aute kyticu a tak ju vytiahol z horiaceho auta. Asi nám táto udalosť priniesla šťastie. Máme desaťročnú dcérku a Štefan nikdy na výročie sobáša nepríde domov bez kytice."

(krs)

Foto: archív

****************************************************

Pozrel sa a povedal - táto bude moja

"S manželkou Juditou som sa zoznámil tak, že chodila s mojou sestrou do jednej triedy v škole. Vedel som o nej, ale veci dostali spád, až keď som sa vrátil z vojenčiny v roku 1968. Stretol som ju v jednom klube, pozrel som sa a povedal: Táto žena bude mojou manželkou. Neviem povedať, čo ma na nej najviac zaujalo, bola to skrátka láska na prvý pohľad. Chodili sme spolu štyri roky, a v 1973 sme sa zobrali. Aký recept mám na dlhoročné manželstvo? Ja som rodinný typ a uznávam výrok jedného starogréckeho filozofa, ktorý povedal - Ukážte mi jedno pevné miesto a ja pohnem zemeguľou. Tým pevným miestom je pre mňa moja rodina, ktorá sa nedá ničím nahradiť," prezradil nám starosta MČ Staré mesto Ján Süli.

Starosta má dve už dospelé dcéry, Andreu a Katku, ktoré študujú na vysokých školách. Bez ohľadu na Valentína starosta svoje tri ženy rád prekvapuje kedykoľvek v priebehu roka a to darčekmi, kvetmi, či zaujímavými nápadmi na spoločne strávený čas.

(ren)

*****************************************************

Riaditeľ šackej nemocnice zbalil svoju budúcu manželku vo "Véčku"

Na diskotéke v košickom "Véčku" zbalil svoju budúcu manželku riaditeľ Nemocnice VSŽ Juraj Vančík. On mal vtedy 21 a bol medikom, ona osemnásť a študovala na Strednej ekonomickej škole. Bola to jej prvá diskotéka v živote a stala sa jej osudnou.

"Odvtedy sme spolu. Vzali sme sa asi po roku a pol, štvrtého augusta 1973. Toho roku oslávime dvadsiate ôsme výročie svadby," spokojne konštatuje doktor Vančík, známy spievajúci kardiológ. Ako tvrdí, stretnutie s jeho nastávajúcou považuje za najväčší úspech v živote.

A aký dostane manželka Ľudmila valentínsky darček?

"Bude to už len nejaká drobnosť, možno nežné snežienky, ak sa dovtedy objavia, pretože v pondelok oslávila narodeniny a valentínsky darček dostala predčasne. Ide o nádhernú dovolenku v Japonsku a Honkongu, na ktorú sa chystáme v máji," prezrádza Juraj Vančík.

(jg)

**************************************************

Spojila ich hudba

Sú to už takmer štyri mesiace, odkedy si speváčka tanečnej skupiny D-Night Katka (kedysi) Kalafutová (25) so svojim vyvoleným Ľubošom Slemenským (28), povedali svorné áno.

"Po štyroch rokoch spolužitia prišlo toto spontánne rozhodnutie a hoci nás od svadby mnohí odhovárali, dnes viem, že to bol správny krok, manželstvo nás ešte viac zblížilo," hovorí Katka.

So svojim nastávajúcim sa spoznala ešte v období veľkej slávy, na jednom zo svojich vystúpení s D-Nightom. Bola to akási diskotéka, kde robil Ľuboš disdžokeja. Začalo to úplne nevinne, dlho sa priatelili "len tak", priateľstvo sa však časom prehĺbilo v lásku.

"Spojila nás hudba, je to jedna zo záľub, ktorú máme spoločnú," poznamenala Katka. "Okrem toho sme obaja také veľké deti, vieme sa spoločne smiať a brať veci z nadhľadu," dopĺňa recept na šťastné manželstvo, ktoré obaja utužujú vzájomnou toleranciou. "S iným človekom by som si život predstaviť nevedela a nemusí mi ani dávať drahé darčeky či pozornosti, keď už sme pri tom Valentínovi. Občas si niečo darujeme, niečo malé, čo poteší, ale láska je o niečom inom." dokončila s úsmevom táto sympatická baba. Ako sama vraví, manželstvo nie je prekážkou v jej ďalšej umeleckej kariére, v súčasnosti ju však plne zamestnáva práca v Spoločnosti priateľov detí z detských domovov, preto na vlastného potomka ešte nepomýšľa.

(las)

*****************************************************

Miesto svadobnej dovolenky minister už nenavštívi

Manželia Dana a Jozef Macejkovci sa zoznámili pred necelými štyrmi rokmi za pozoruhodných okolností.

"Manžel je výborný tanečník. Zbalil ma na plese KDH (už z neho vystúpil... - pozn. red.), pretože tam pekne tancoval. Odvtedy sme začali spolu chodiť. Teda takto, najprv sme tam išli a potom sa to už s nami viezlo..."

Na plese vraj panovala uvoľnená atmosféra, ktorú šikovne využil J. Macejko a spýtal sa svojej milej zásadnú otázku: "Tak čo, bude sa spolu stretávať aj ďalej? Dlho som neváhala a povedala som áno. Zdal sa mi taký romantik," spomína si na 'pohnuté' dni krajšia a o jedenásť rokov mladšia polovička dua. Minister dopravy celé udalosť len lakonicky skomentoval slovami: "Pozval som ju na ples z úprimných dôvodov. A bola šikovná... Chodili sme spolu len necelý polrok. To nám ale úplne stačilo, a potom sme sa zobrali." Svadba bola v Prešove, na svadobnú cestu odleteli mladomanželia na Krétu. Viac však už tento ostrov navštíviť neplánujú...

(jsv)

Foto: Veronika JANUŠKOVÁ

(jsv)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 2. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 3. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu
 4. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 5. Hľadáte dom alebo byt v Bratislave? Vyberajte lokalitu s potenciálom
 6. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes?
 7. Domáci pomocníci, ktorí skvalitnia život a dbajú o vaše zdravie
 8. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 9. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu?
 10. Zabúdať na transferovú dokumentáciu sa firmám nevypláca
 1. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 2. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 3. Zabúdať na transferovú dokumentáciu sa firmám nevypláca
 4. Slávnostné vianočné outfity pre celú rodinu
 5. Nový cestovný železničný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 6. Hľadáte dom alebo byt v Bratislave?
 7. Kvalitná divina na pár klikov. LESY SR spúšťajú e-shop
 8. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 9. METROPOLIS bude postavený podľa japonského know-how
 10. Rekonštrukcia prsníka po chirurgickej liečbe
 1. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 12 994
 2. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 12 791
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 6 915
 4. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 6 043
 5. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 357
 6. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 4 978
 7. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu 4 535
 8. Nový cestovný železničný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 3 161
 9. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 2 151
 10. Ako vychovávať deti aby boli odolnejšie 2 071

Blogy SME

 1. Nicholas Wintzler: EP - Kde je koniec radu
 2. Ján Šeďo: Dnes, po 184 dňoch, som si bol po tretiu včeličku a stretol sa s antivaxerom.
 3. Jano Richter: Smer je super strana a zaslúži si od nás propagáciu
 4. Věra Tepličková: Keď sú NE/Obyčajní vzorom pre obyčajných
 5. Rasťo Valent: Koľko trval vývoj vakcíny proti Covid-19?
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Čo ak sa klient príliš pripúta na svojho terapeuta?
 7. Marek Mačuha: Utečenci, migranti a francúzske pokrytectvo
 8. Matej Hrabovský: Ako mentálne (pre)žiť lockdown?
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 7 705
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 5 149
 3. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 4 021
 4. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 878
 5. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 687
 6. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť. 3 663
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný 3 265
 8. Emil Fitoš: Nad technickým riešením očkovacích poukazov visí veľa otáznikov 2 734
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vláda schválila nové opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom. Pravidlá začnú platiť od piatku 10. decembra.

Vláda schválila opatrenia do 9. januára.


1 h
Koronavírus na Slovensku.

Vláda stanovila hranicu pre sprísnenie opatrení.


a 5 ďalší 20 h

Blogy SME

 1. Nicholas Wintzler: EP - Kde je koniec radu
 2. Ján Šeďo: Dnes, po 184 dňoch, som si bol po tretiu včeličku a stretol sa s antivaxerom.
 3. Jano Richter: Smer je super strana a zaslúži si od nás propagáciu
 4. Věra Tepličková: Keď sú NE/Obyčajní vzorom pre obyčajných
 5. Rasťo Valent: Koľko trval vývoj vakcíny proti Covid-19?
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Čo ak sa klient príliš pripúta na svojho terapeuta?
 7. Marek Mačuha: Utečenci, migranti a francúzske pokrytectvo
 8. Matej Hrabovský: Ako mentálne (pre)žiť lockdown?
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 7 705
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 5 149
 3. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 4 021
 4. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 878
 5. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 687
 6. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť. 3 663
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný 3 265
 8. Emil Fitoš: Nad technickým riešením očkovacích poukazov visí veľa otáznikov 2 734
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu