dobytka v počte 280 kusov kráv a mladého statku, nám chýbajú zásoby na 1 - 2 mesiace. Potrebujeme nakúpiť 6 - 7 vagónov pšenice, jačmeňa a kukurice. Zatiaľ sme vo vedení nerozhodli, kde toto množstvo nakúpime ani za akú cenu," informoval nás Anton Kaločay, predseda Podielnického poľnohospodárskeho družstva Nacina Ves.
Hraň -. "Kolaps s krmivom pre 320 kusov hovädzieho dobytka a 200 kusov ošípaných, nám nehrozí. V jeseni, po bilancii úrody, sme nakúpili dostatočné množstvo kŕmného obilia. Máme ho dostatok až do polovice júna. Musím však povedať, že stav s kŕmnym obilím nám urobil škrt cez rozpočet v množstve ošípaných. V prípade priaznivejšej situácie s obilím, by ich súčasný stav bol vyšší,"hovorí Dušan Girman, predseda Roľníckeho družstva Hraň.
Ľubiša - "Pre naše stáda hovädzieho dobytka v počte 260 kusov a 450 ošípaných, máme v zásobe dostatok vlastnej siláže a sena. Jadrové krmivo nakupujeme od osvedčenej sobranskej firmy Kober. Zatiaľ nepociťujem jeho nedostatok. Na tento účel sme vyčlenili financie a zásobovanie prebieha plynule bez výkyvov," povedala nám na okraj stavu zásob krmiva Jolana Rybová, konateľka spoločnosti Agropodukt Ľubiša, s. r. o. Poľnohospodárske družstvá v regióne Zemplína, ktoré majú vlastné výrobne kŕmnych zmesí, medzi ktoré patrí aj Agropoľnohospodárske družstvo Palín, zabezpečili dostatočné zásoby kŕmneho obilia ešte po bilancii minuloročnej úrody. Predvídaví boli aj samostatne hospodáriaci agropodnikatelia, ktorí majú dostatok zásob pre svoje, početne menšie stáda dobytka. Opäť sa ukazuje, že gazdovský rozum má šancu na uplatnenie aj týchto časoch.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.