Prešove. V rámci priestorových možností klubu mala Hex možnosť vidieť stovka hostí a fanúšikov. Ako sme sa dozvedeli, v Time clube sa počíta s ponukou hudobných podujatí podobného rázu aj do budúcnosti.
Takmer tragicky vyznel piatkový koncert v prešovskom ABC centre voľného času. Na skupiny Sklo 2200, Puding pani Elvisovej a Paru sa došlo pozrieť neuveriteľných tridsať spriaznených duší. Ani slovensky celoplošne známej Pare sa nepodarilo odmietavých Prešovčanov dostať pod svoje pódium.
Sobota patrila štvrtému kolu Rockovej ligy, uskutočnenému tradične v ABC centre. Ponuku predstaviť svoju tvorbu tentokrát prijali prešovské kapely Anti všetko, Martin B. a spol., Obedár Boleslava Polívku (OBP). Zo Spišskej Novej Vsi došli zahrať Smola a Hrušky. Celý sobotňajší koncert spôsobil u publika pozitívny ohlas, najviac snáď zaujali posledné dve kapely.
Smola a Hrušky ponúkli už rozohriatemu publiku rock & roll, ska a punk rytmami, ktoré striedali počas svojho koncertu. Spišiaci spomínané rytmy ponúkajú na sólokoncertoch i spoločných podujatiach už päť rokov. Podľa reakcií prešovského publika im to ide celkom dobre. V archíve majú dva albumy Plexisklo a Similyho zubaté oko "Aj pripravovaná platňa sa bude volať Simily" tvrdí frontman kapely Jožo. Verí pritom, že prvú platňu sa im podarí vydať do konca roka. Vyskytol sa totiž záujem o ich hudbu u zatiaľ nemenovaného nadnárodného vydavateľstva. "Nahrávať budeme tu v Prešove u Migaša," prezradil Jožo. Kvintet spod Spišského hradu tvoria Bubo a jeho basa, za bicími Pišta, s gitarami spievajú Laco a Jožo. Zostavu už tri roky znežnieva aj saxofónistka Eva. Rockovú ligu absolvovala pätica už po druhý krát. "Tohto roku sa mi tu páči viac. Kapely aj atmosféra sú lepšie." vysvetlil Jožo. Poznamenal, že v blízkej budúcnosti sa chystajú aj na pódium do Česka.
Bonbónikom sobotňajšieho večera bolo vystúpenie formácie Obedár Boleslava Polívku. Jej členovia boli mimoriadne aktívni počas celého večera na pódiu i pod ním. Vokálny kvintet s bicími prišiel pred prešovských fanúšikov s niečím úplne novým. Svoju šou rozprúdili len bicími, hlasmi a dychmi. Vystúpenie poskladané z krikov, vreskov, a iných uchu lahodiacich zvukov vytváralo dojem drum & basse, hip-hop či jungle setov z gramcov DJ-jov. Po vystúpení sa zdalo takmer neuveriteľné tvrdenie členov, že urobiť podobnú vec ich napadlo len pred dvomi mesiacmi. Program ktorý v ABC-čku predviedli cvičili akurát na "party" pri Toryse. Výsledok na pódiu bol podľa nich čistý free style - improvizácia, o čom hovorí aj prítomnosť bubeníčky Niky, s ktorou hrali až na pódiu. Šestici Prešovčanov sa tak podarilo bez gramofónov a počítačov vytvoriť pre prítomných atmosféru tanečnej scény.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.