Korzár logo Korzár

Nepatrím k strelcom, ale tentoraz to vyšlo tvrdí Milan Mrva

Sečovce V odvetnej časti hádzanárskej interligy mužov nastúpil na svoj tretí zápas Milan Mrva, ktorý nútene odpočíval päť stretnutí, ktoré mu

naparila Disciplinárna komisia ešte v závere uplynulého roka. Zhodou okolnosti trest dostal práve po stretnutí s Pov. Bystricou, ktorú sečovskí policajti hostili v strede týždňa a presvedčivo zdolali 24:18. Najlepším strelcom domácich bol so siedmimi gólmi práve Milan Mrva, ktorý aj v tomto stretnutí ukázal, že patrí nielen k tvorcom hry policajtov, ale aj dobrým strelcom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako sa prejavil päťzápasový výpadok na vašej hre?

"Na prvé stretnutie som nastúpil v Topoľčanoch, kde sme prehrali rozdielom ôsmich gólov a hralo si dosť zle, nebol som rozohraný, no proti Frýdku-Místku ako aj Považskej Bystrici to už bolo iné a dostávam sa do pohody."

SkryťVypnúť reklamu

So svojím výkonom proti Považanom ste spokojný?

"Áno, hra sa mi darilo a prispel som k zaslúženému víťazstvu."

Konto brankára hostí ste zaťažili siedmimi gólmi, vracia sa vám strelecká istota?

"Ja veľa gólov nestrieľam. V tomto stretnutí to vyšlo na mňa, že som držal streleckú zástavu nášho družstva. Domnievam sa, že nie je dôležité, kto koľko gólov strelí, ale prvoradý je zisk dvoch bodov. Nám sa to v tomto stretnutí podarilo, takže som spokojný."

V bránke súpera nastúpil váš bývalý spoluhráč Shejbal a na lavičke družstvo viedol J. Papiernik, ktorý vás priviedol k majstrovskému titulu...

"Pred stretnutím som sa s oboma pozdravil, no v zápase som sa snažil hrať tak, aby som svojim výkonom pomohol spoluhráčom a získali sme dva body. Počas šesťdesiatich minút išlo kamarátstvo nabok, lebo sa hralo o dôležité body.

SkryťVypnúť reklamu

Bol pre vás brankár veľkou prekážkou?

"Za ten čas čo pôsobil v našom družstve spoznal hráčov, kto ako zakončuje, no osobne som nemal problém streliť gól. Viacerým hráčom chytil dosť striel, no moje strely väčšinou skončili za jeho chrbtom."

Nastupovali ste do stretnutia pod tlakom že musíte vyhrať. nezväzovala vám prílišná zodpovednosť ruky?

"K najhorším stretnutiam patria tie, ktoré sú označované za povinné víťazstvá a súboj s Pov. Bystricou k nim patril. Nehrá sa mi v nich dobre, ale od začiatku sme si udržiavali niekoľko gólový náskok a môžem povedať, že sme vyhrali v pohode. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, no zahodili sme viaceré dobré šance."

V posledných dvoch kolách ste hrali v domácom prostredí a získali plný počet bodov, čím ste si upevnili postavenie na čele tabuľky.

SkryťVypnúť reklamu

"Tieto víťazstvá vniesli do našich radov pokoj, pretože sme získali ako sa hovorí povinné body. Teraz nás čakajú dva ťažké stretnutia so Zubří a N. Zámkami, v ktorým môžeme len prekvapiť."

Predsa len od majstra sa čaká, že bude zbierať body aj na súperových palubovkách.

"Máme úzky káder, preto musíme hrať maximálne účelne. Hráči cítia únavu. Čo sa týka spomínaných súperov sú kvalitní a doma hrajú o poznanie lepšie."

To isté však platí aj vašom družstve.

"V tejto súťaži je domáce prostredie veľkou výhodou, ktorú chce každé družstvo využiť na sto percent."

Autor: glo

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 437
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 613
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 394
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 443
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 6 039
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 627
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 555
  8. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 4 074
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu