verejnej súťaže tomu, kto ponúkne najvyššiu sumu. Zatiaľ viem o šiestich vážnych záujemcoch, dvaja sú zo zámoria, jeden z Európy a zvyšní traja zo Slovenska", uviedol pre náš denník JUDr. Eugen Gališin, správca konkurznej podstaty Vihorlatu a pokračoval: "Koncom tohto mesiaca budeme predávať majetok v hodnote 400 miliónov korún, predávať budeme hotel, detský tábor, škôlku a niektoré pozemky vo vlastníctve spoločnosti".
Veritelia navrhli, aby špeciálnu výrobu, ktorej nevyužívanie a vysoké úverové zaťaženie v hodnote niekoľko stoviek miliónov korún malo najvyšší podiel na vyhlásení konkurzu, prevzal štát.
Vo Vihorlate za posledné tri mesiace prepustili najskôr 250 a neskôr 100 zamestnancov. Podľa slov správcu však už v týchto dňoch môžu vo Vihorlate robiť nábor a prijať do závodu 50 ľudí v profesiách sústružník, horizontkár, frézar a zvárač. "Paradox, že prepúšťame a súčasne prijímame, vznikol preto, že v čase vyhlásenia konkurzu bola vo fabrike zlá štruktúra zamestnancov, počet administratívnych pracovníkov bol pomerne vysoký. Zo sto ľudí, ktorých sa dotkne posledné prepúšťanie, sme šesťdesiatim ponúkli náhradnú prácu, ale väčšina z nich ju odmietla. Tvrdia, že je pre nich výhodnejšie zobrať troj alebo päť mesačné odstupné a zostať na úrade práce", povedal správca konkurznej podstaty.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.