Ladislav Paňko (na obr.) pri rozprave k rozpočtu mesta na rok 2001. Je síce pravda, že mestská samospráva už roky nemá vyrovnaný rozpočet a aj ten tohtoročný sa navrhoval ako nevyrovnaný s objemom príjmov vo výške 70 miliónov 362 tisíc korún a s výdavkami vo výške 75 miliónov 185 tisíc korún, ale v návrhu boli zakomponované rezervy, ktoré za určitých predpokladov dovoľovali uvažovať aj o vyrovnanom rozpočte. Išlo najmä o možnosť dohody splátkového kalendára so Štátnym fondom životného prostredia, ktorému mesto Stropkov dlhuje vyše tri milióny korún.
Sen o vyrovnanom rozpočte stropkovského primátora sa začal rozplývať v momente, keď poslanci začali prerokovávať príspevky mesta pre organizácie. "V meste chýba akcia, ktorá by zlepšila jeho vzhľad. Navrhujem preto zvýšiť dotáciu pre zoologický park pri Centre voľného času a na obnovu rímskokatolíckeho kostola," zaznelo z poslaneckého pléna. Stropkovskému zooparku tak poslanci pridelili namiesto 50 000 korún 80 000 a na obnovu kostola určili namiesto 200 000 korún 300 000. Mesto Stropkov iniciatívne poskytne 20 - tisícový príspevok aj na organizáciu trojdňových Majstrovstiev Slovenska vo volejbale žiačok. Pôvodná požiadavka na príspevok pre túto športovú akciu sa vôbec v návrhu rozpočtu nenachádzala. O ďalších 100 000 korún stropkovskí poslanci rozšírili zoznam príspevkov mesta na zakúpenie zariadenia, ktorým sa bude monitorovať prípadný únik čpavku z chladiaceho zariadenia na zimnom štadióne.
Poslanci sa nepostavili ani proti návrhu na pridelenie 50 000 korún mestskej časti Bokša na výstavbu Domu smútku, hoci jej obyvatelia zhruba pred troma rokmi hlasovali v referende za odčlenenie sa od Stropkova. Zrejme zaúradovala skutočnosť, že referendum za odčlenenie sa Bokše prešlo iba o jeden hlas a nálady obyvateľov tejto mestskej časti sa za ten čas zmenili. Viac svetla do toho, či sa Bokša mieni odčleniť, vnesú rokovania, ktoré by mali Bokšania zvolať v priebehu dvoch týždňov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.