disponuje náš mozog.
Mnohé švajčiarske kasína zažili situácie, keď jeden a ten istý hráč rozbil takmer bank, keď vždy hodil taký počet bodov v kockách, aký potreboval na výhru. V jednom kasíne si jeho majiteľ pozval hosťa do pracovne a požiadal ho o prehliadku. Švajčiar Robert Twarg, ktorý bol tým záhadným hráčom, so všetkým súhlasil a vôbec nebol zaskočený požiadavkou majiteľa kasína. Povedal len toľko, že pred každým hodom intenzívne myslí na to, koľko bodov musí získať. A toľko aj hodí. Keď služba kasína nič nenašla (magnety ani iné nástroje podvodu), vyplatili mu výhru a zakázali mu vstup do kasína. Ako sa ukázalo neskôr, nebolo to prvé kasíno na svete, ktoré s ním takto postupovalo. Robert Twarg neprotestoval. Už dávnejšie si všimol, že má schopnosť riadiť kocky v hre!
Stovky kilometrov na východ od hlavného mesta hazardu, v malom mestečku Krasny na Ukrajine, Waclaw Warsztyňski zabával svojich hostí obracaním drevených paličiek s obrázkami pomocou očí. Dokonca riadil obrázky tak, ako si to priali hostia.
Takéto a podobné javy sa stali predmetom výskumu astrofyzika Johna Gribbina z Toronta. Dospel k názoru, že jasnovidectvo, telekinéza, telepatia či iba "obyčajná intuícia" sú prirodzenými schopnosťami nášho mozgu.
Gribbin tvrdil, že je to možné vďaka neutrínam, čiastočkám ktoré nemajú hmotu a pohybujú sa rýchlosťou vyššou ako svetlo, a preto sú nadčasové. Veľmi zjednodušene povedané, neexistuje pre ne súčasnosť, minulosť ani budúcnosť.
Na výskum neutrín sa vynaložili miliardy dolárov. Zatiaľ sa ich podarilo vidieť iba na chvíľu, spomaliac ich beh v hlbokých bazénoch naplnených destilovanou vodou. Neutrína sú podľa vedcov zodpovedné za všetky kozmické anomálie a sú základnou "výplňou" prázdneho priestoru vesmíru. Pozorujúc jasnovidcov, John Gribbin dospel k názoru, že ich schopnosti môžu spočívať vo využívaní čiastočiek podobných neutrínam. Práca ľudského mozgu je výsledkom elektrochemických reakcií v nervových bunkách mozgu. Gribbin ich prirovnal k obyčajnému elektrickému káblu. Ako je známe, vôkol prevodu, ktorým plynie prúd, sa vytvára elektromagnetické pole, ktorého vlastnosti neboli dostatočne preskúmané ako dodnes. Počas spomínaných reakcií sa okrem chemických zlúčenín uvoľňuje energia napríklad v podobe tepla. Ak je to tak, rozmýšľal astrofyzik, vôkol nervových buniek sa takisto musí vytvárať nejaká energia. Možno vyžaruje nejaké častice s podobnými vlastnosťami ako neutríno. A práve ony, uháňajúc rýchlosťou vyššou ako svetlo a nepodliehajúc diktátu času, zodpovedajú za paranormálne javy... Hoci sa zdá, že táto teória je dosť šialená, našla čiastočné potvrdenie vo výskumoch anglických fyzikov. Keďže nemohli robiť pokusy s neutrínami, skúmali iné častice elektróny. A dokázali, že elektróny sa pri každom experimente správajú presne tak, ako to experimentátor od nich očakáva. Vychádzajúc z toho poznania Gribbin vytvoril svoju teóriu. Podľa nej za schopnosť jasnovidectva zodpovedajú tzv. homoneutrína, ktoré produkuje náš mozog. Tie dokážu prenikať hmotou a nerátajú s faktorom času (môžu "vybehnúť" do budúcnosti, alebo sa vrátiť do minulosti). Zodpovedajú aj za iné paranormálne javy, ako napríklad ohýbanie lyžičiek či hádzanie tých správnych kociek. Keďže tieto javy sú výsledkom prozaických fyzikálno-chemických reakcií, ku ktorým dochádza v ľudskom mozgu, každý má šance ich využiť. Zvyšok je iba otázkou toho, či vedome, alebo podvedome čosi chceme. Na tom predsa spočíva započúvanie sa do hlasu vlastnej intuície. Jej vplyv na naše správanie našiel potvrdenie v určite zákonitosti.
Gribbin so skupinou vedcov totiž preskúmal pomocou počítača všetky železničné nešťastia za posledných 35 rokov. Ukázalo sa, že až v 90 percentách prípadov vlaky, ktoré podľahli katastrofe, boli menej zaplnené ako zvyčajne a vagóny, ktoré utrpeli najviac, boli takmer prázdne! Tento výsledok ďaleko prekračuje zvyčajné štatistické výsledky. Jediným vysvetlením môžu byť práve "homoneutrína" produkované naším mozgom. Prekračujúc časovú bariéru vidia následok a nútia naše podvedomie na obranné správanie.
Autor: GM/som
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.