vyhlásila, že si nie je vedomá žiadnej viny. Podľa informácií rakúskej tlačovej agentúry APA však predsedajúca sudkyňa Karin Santová obžalovanú konfrontovala s výpoveďou, vlastnoručne podpísanou po policajnom vypočúvaní, kde Ingrid M. pripúšťa, že o pôvode vozidiel získaných pomocou série lúpežných vrážd vedela.
Okrem manželského páru Ingrid a Bobana M., ktorý sa staral o predaj automobilov, pozostávala skupina zločincov vraždiacich prevažne slovenských vodičov z ďalších siedmich členov. Ako dokázalo vyšetrovanie, po každej z vražde nastal medzi manželmi M. a vrahmi čulý telefonický kontakt. Pri každej vražde bol použitý podobný postup, ako v prípade Miroslava U., ktorého vrahovia vylákali z Bratislavy do Rakúska pod zámienkou, že má na Slovensko odtiahnuť nepojazdný osobný automobil. Po vražde šoféra jeho odťahové vozidlo predali práve prostredníctvom manželského páru Ingrid a Bobana M,. ktorí v Trenčíne prevádzkovali obchod s automobilmi.
Ingrid M. výrazne priťažila aj písomná výpoveď svedka Petra M., ktorý je v súčasnosti vo väzbe v Bratislave. Práve tento muž údajne pre manželov M. predal v zahraničí až 16 automobilov, pričom ho Ingrid M. viackrát sprevádzala pri prevoze áut do Nového Sadu v Juhoslávii a postarala sa o úplatky pre colníkov. Na priamu otázku, čo sa stalo s vodičmi kamiónov, obžalovaná údajne vyhlásila, že v Juhoslávii bez problémov mizne mnoho ľudí.
Ingrid M. zadržali na jeseň v roku 1999 v Maďarsku. Na jej manžela Bobana, ktorému sa podarilo uniknúť, je vydaný medzinárodný zatykač.
Autor: Korneuburg (TASR)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.