Sepangu vysvetľoval, že to myslel úplne inak a že jeho slová prekrútili novinári. Pochybnosti boli zasiate a s nimi aj hnev. A ten bol oprávnený. Fámy znižovali cenu Schumcherovho triumfu a Michael kamarátovi odkázal, aby sa radšej viac zaoberal vlastnými výsledkami. Nahnevaný bol aj prezident FIA, Max Mosley. "Je možné, že niektoré tímy sú schopné vyladiť motor tak, že sa kolesá menej preklzávajú, no to ešte neznamená, že používajú zakázanú trakciu." Potom prišli preteky v Sepangu a všetkým muselo byť jasné, že Ferrari so Schumacherom na palube je dnes schopné prevalcovať kohokoľvek a vôbec k tomu nepotrebuje riskovať porušovanie predpisov.
Akosi viac sa v úvode sezóny očakávalo od tímu McLaren. Ten po dvoch podujatiach na Ferrari stráca znova devätnásť bodov a evidentne v kvalifikácii, ale aj v pretekoch, na maranelské rakety nestačil. Prečo? Stáva sa nebodaj výpadok v úvode sezóny u McLarenu pravidlom, alebo kombinácia McLaren Mercedes presiahla svoj zenit? Ťažko povedať. To ukáže čas. Faktom však je, že konštruktér Adrian Newey sa novú MP4-16 rozhodol postaviť úplne od gruntu, pretože zvýšenie predného krídla o päť centimetrov podľa neho výrazne mení aerodynamiku celého vozidla. Nevieme, či má pravdu, ale v tíme Ferrari zasa tak radikálny neboli, keďže vychádzali z osvedčeného vlaňajšieho modelu a rozhodne im to prinieslo lepšie výsledky. V tíme McLaren sa pravdepodobne onedlho rozvinie aj debata na tému Mika Häkkinen. Fín naplnil svoje ambície a vyzerá to tak, že jeho výkonnosť i motivácia klesá. Dokonca by vôbec neprekvapilo, ak by táto sezóna bola jeho poslednou. Dokáže ale potom nevyrovnaný Coulthard udržať hrdú tímovú zástavu? Na pozície McLarenu sa budú stále razantnejšie tlačiť Williams a Jordan. Zvlášť tím Franka Williamsa, ktorý v oboch úvodných pretekoch predviedol najvyššiu rýchlosť na trati a v potenciály nových pneumatík Michelin i jazdeckej dvojici Montoya Ralf Schumacher skrýva obrovskú silu. Dennisovi však nedajú spávať ani nové Jordany, ktoré so značkovými motormi Honda a dohľadom mimoriadne schopného konštruktéra Hamidyho začali poctivo zbierať body. Eddieho Jordana naviac motivuje priama konfrontácia s tímom BAR, ktorý by mohol bližšie vzťahy s Hondou zneužiť vo svoj prospech. A ako tomu zabrániť? Dobrými výsledkami, no a na BAR zatiaľ stačia aj tie štvrté a piate miesta. Nebuďme prekvapení, ak nabrúsený Trulli vyjazdí aj podstatne lepší výsledok.
Po úvodných pretekoch sa začalo rozprávať aj o výkonoch tímov Sauber a Arrows. V prípade švajčiarskeho tímu ide však skôr o šťastie, keď vozidlá krúžili po trati v snahe vyhnúť sa kolíziám a dôjsť čo najďalej. Odmenou v Melbourne im napokon po odpadnutí súperov a diskutabilnom treste Panisovi boli majstrovské body. Želajme ich ťažko skúšanému Petrovi Sauberovi, ale nepreceňujme ich. Oveľa zaujímavejší bol sepangský výkon Verstappena na Arrows. V určitých okamihoch pretekov bol skutočne rovnocenným súperom renomovanejších značiek a ktovie, čo sa z toho auta v priebehu sezóny ešte vykľuje. Hamidy vlani postavil veľmi rýchle auto, no na technických tratiach sa nevedelo presadiť. Sepang ale tentoraz ukázal, že vylepšený vlaňajší model sa s tým už vysporiadal a ak by vydržali diskutabilné motory (Asiatech na báza vlaňajších Peugeotov), tak by Walkinshawa mohli potešiť aj nejaké bodíky.
Kdesi som začul, že sklamaním sú výkony tímu Benetton. Pravdou síce je, že Briatore pred sezónou namútil (v Benátkach) veľkú vodu, no mnohí nasadenie nového motora Renault RS21 a spojenie s Michelinom akosi preceňujú. Aj tí najlepší jednoducho potrebujú dozrieť. Taký je život. Benetton je teraz ale vo fáze konsolidovania a nemôžeme od neho očakávať výraznejšie výsledky. Jeho pravý čas však určite príde (možno o dva, o tri roky).
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.