Väčšina využíva možnosť získania podpisu na autogramiádach. Potom je tu ešte možnosť výmeny, kúpy a, samozrejme, nadviazania písomného kontaktu s osobnosťou.
Napísať list verejnosti známemu a populárnemu človeku nie je až také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Je potrebné vedieť, že osoba, ktorej píšeme, bola už mnoho ráz hodnotená znalcami a teda naše hodnotenie nie je v tomto prípade veľmi dôležité. Nezabudnime však, že treba o adresátovi získať všetky dostupné informácie. Ale hlavne by sme mali vedieť to, komu vlastne píšeme. Je veľa ľudí podobných mien, ktorí podnikajú v rôznych odlišných odboroch. Píšme čitateľne a stručne. Pri písaní do zahraničia by bolo naivné si myslieť, že ak napíšeme list po slovensky, dostaneme ihneď fotografiu s podpisom.
Obyčajne je výhodné pripraviť si list vo viacerých svetových jazykoch. I tak však nemáme zaručenú odpoveď. Zberateľov autogramov je totiž na svete veľmi veľa a i samotné osobnosti sú len ľudia reagujú rozdielne. Niektorí neodpovedajú vôbec, iní využívajú služby svojich agentúr alebo klubov, ktoré ich zastupujú. Chybu môžeme urobiť aj v tom, že napíšeme na neoverenú a teda i s najväčšou pravdepodobnosťou nesprávnu adresu. Zo skúseností vieme, že úspešnosť získania autogramu prostredníctvom pošty je 10 30 percent. Vzhľadom na rôzne poštové poplatky to rozhodne nie je lacná záležitosť. Okrem toho sa často stáva, že nám prídu podpisy iba vytlačené, odkopírované alebo podpísané pomocou počítača tzv. autopeny, ktoré zo zberateľského hľadiska nemajú žiadnu hodnotu. Môžeme si ich odložiť už iba ako suveníry.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.