krajiny, informovali o výsledkoch svojho prieskumu spoločnosti Reuters/Zogby.
Prieskumu s hranicou omylu 3,2 percenta sa od pondelka do stredy zúčastnilo 1000 respondentov, z ktorých Bushovi dôveruje už len 60 percent. Pred mesiacom mal ešte dôveru 67 percent. Stále sa však drží nad hranicou 54 percent, ktorú mala dôvera voličov pred Bushovým nástupom do úradu v januári.
Prezidentovo počínanie považuje za dobré až výborné 52 percent respondentov, čo je len o percento menej ako pred mesiacom. Počet ľudí nespokojných s Bushovými výkonmi však oproti minulému mesiacu vzrástol z 12 na 16 percent.
Oproti minulému mesiacu si až o desať percent menej Američanov myslí, že USA idú správnym smerom - teraz tomu verí 49 percent, pred mesiacom to bolo až 59. S tvrdením, že americký národ je na zlej ceste súhlasilo 37 percent respondentov, čo je nárast oproti 28 percentám z minulého prieskumu.
Najviac pesimizmu je na východnom a západnom pobreží - v oblastiach, ktoré v minuloročných novembrových prezidentských voľbách výrazne uprednostnili demokrata Alberta Gora. Muži sú však v tejto otázke o šesť percent optimistickejší ako ženy.
Až 58 percent voličov, ktorí údajne hlasovali za Gora, si myslí, že USA sa vydali nesprávnym smerom. Opak si myslí 23 percent z tejto kategórie.
Naopak až 77 percent Bushových podporovateľov je toho názoru, že všetko je v najlepšom poriadku. Protikladný postoj zastáva len 12 percent respondentov z republikánskeho tábora.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.