život, ako abstinenti alebo tí, ktorí sa do krígľa pozerajú príliš hlboko. K tomuto fenomenálnemu objavu dospel švédsky biochemik Björn Berndsson z univerzity v Uppsale.
Výsledok Berndssonovho bádania platí tak pre mužov ako i pre ženy, pre nežnejšiu polovicu ľudstva sú však odporúčané množstvá piva o niečo menšie.
Dôvodom afrodiziackeho pôsobenia piva je podľa profesora chmeľ. Práve chmeľ obsahuje látku zvanú izohumulón a celý rad horčín, ktoré nielenže dávajú pivu charakteristickú chuť a pôsobia antibakteriálne ale majú vplyv aj na produkciu hormónov, schopných za pomoci malého množstva alkoholu "zapáliť v človeku iskru." Nadmerné pitie však naproti tomu pivára unavuje a v konečnom dôsledku je aj zdraviu škodlivé.
Na trojmesačnú výskumnú úlohu, zistiť vplyv piva na milostný život človeka, si Berndsson vybral 700 mužov a žien vo veku 20 až 57 rokov. Časť skupiny popíjala 1-2 poháre piva štyri dni v týždni, ďalšia časť pila o polovicu viac a tretina dobrovoľníkov nepila pivo vôbec.
Najlepšie výsledky v kontaktoch s druhým pohlavím dosiahla prvá skupina, najhoršie dopadla skupina s konzumáciou viac ako poldruha litra piva denne.
Autor: Uppsala (TASR)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.